נשיא פוקס ניוז פוטר לאחר ש-20 עובדות טענו שהטריד אותן מינית

בהודעה הרשמית של הרשת הובעה הערכה לפועלו רב השנים של איילס, תוך התעלמות מהסיבה לעזיבה

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוג׳ר איילס
איתי שטרן
איתי שטרן

רוג׳ר איילס, נשיא ויו״ר "פוקס ניוז", פוטר בסוף השבוע מתפקידו לאחר שלמעלה מ–20 נשים העידו כי הטריד אותן מינית במהלך עשרות שנות הקריירה שלו ברשת. הבעלים של הערוץ, רופרט מרדוק, יתפוס את כסאו של איילס עד למינוי מחליף. עזיבתו של איילס היא בגדר רעידת אדמה עבור ערוץ החדשות השמרני, שנחשב לתומכו הבולט של המחנה הרפובליקאי בארצות הברית.

איילס בן ה־76 נתבע על ידי מגישה ברשת, גרטשן קרלסון, שטענה בכתב התביעה כי הלה הפחית בשכרה ולאחר מכן פיטר אותה, זאת בגלל שסירבה לקיים עמו יחסי מין. בעקבות התביעה של קרלסון, שזכתה להדים תקשורתיים אדירי ממדים, הגיעו לעורך הדין של קרלסון עשרות תלונות נוספות, חלקן אף פורסמו במסגרת כתבות תחקיר של ״ניו יורק מגזין״.

לפי המגזין, היה לאיילס דפוס חוזר של הטרדות מיניות. הוא ביקש לגייס נשים יפות לתפקידי הגשה, הנחייה ופרשנות, וכשהיה נמצא איתן ביחידות, הטריד אותן בשאלות בוטות בעלות אופי מיני. מייגן קלי, ממגישות החדשות הבולטות בארה״ב, ציינה כי איילס הטריד אותה מינית כאשר החלה בעבודתה בערוץ, לפני כעשור.

בהודעת העזיבה של איילס, עליה היה חתום מרדוק, הובעה הערכה לפועלו רב השנים, תוך התעלמות מהסיבה לפרישה. איילס עצמו הכחיש בעבר את ההאשמות שהופנו נגדו. כמו כן טען כי תביעתה של קרלסון היא נקמה נגדו.

התקשורת האמריקאית עסוקה כעת בסיכומי הקריירה וההספד המקצועי של איילס, שעל פי רבים יצר את מהודרות החדשות המוכרות לנו כיום. הוא נחשב למי שהכשיר את הקרקע לקדנציות הנשיאותיות של רונלד רייגן וג׳ורג׳ בוש האב. כמו כן, היה איילס מנותני הבמה המרכזיים לדונלנד טראמפ, אף שלא חשש גם לבקרו כשנדרש לכך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ