כתבת טלוויזיה משדכת כלה טהורה לאלמן הפיגוע

סיון רהב־מאיר, שמסמלת את אשת החיל מודל 2016, ניסתה בכתבה גרוטסקית לשדך לנתן מאיר כלה שתחליף את אשתו שנרצחה לפני כחצי שנה באינתיפאדת היחידים

רוגל אלפר
רוגל אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוגל אלפר
רוגל אלפר

המהדורה המרכזית, יום ב', ערוץ 2, 20:00

דפנה מאיר ז"ל היא המרטירית החדשה של הציונות. מאז שנרצחה בפיגוע בהתנחלות עתניאל לפני כחצי שנה, מרבים הערוצים 2 ו-10 לעסוק בה ולמתג אותה כקורבן המפורסם ביותר של אינתיפאדת היחידים. בעלה, נתן, הוא כעת כוכב טלוויזיה, ואילו סיון רהב־מאיר היא המאמי הלאומית, שמסמלת את המגמה השלטת בחברה הישראלית: חוזרת בתשובה חרדית, ימנית, נוטפת קיטש ציוני, משכילה, משלבת אמהות לחמישה וקריירה. אידיאל אשת החיל מודל 2016. לא במקרה הנחתה את טקס הדלקת המשואות האחרון, לאחר שגם זכתה במכרז להנחיית חידון התנ"ך. רהב־מאיר ודפנה מאיר הן הקונצנזוס העכשווי. ובכתבה גרוטסקית נראה היה שרהב־מאיר מזווגת לנתן מאיר כלה שתחליף את אשתו המתה.

רהב־מאיר הציגה בחורה צעירה ונאה בשם אלי, שזה עתה הוסמכה לאחות "באוניברסיטת 'ג'ונס הופקינס' המפורסמת" (איזו להיטות בלתי מודעת לקדם את מועמדותה של אלי כשידוך משובח באמצעות הבלטת תכונותיה התרומיות וקורות חייה המרשימים!) והחליטה לעלות לישראל מבולטימור בעקבות רצח דפנה מאיר. המיועדת נראתה יורדת מהמטוס מנופפת בדגל ישראל מטופש מפלסטיק, ולאחר מכן פורצת בריקוד אקסטטי עם דגל גדול יותר באולם קבלת הנוסעים בנתב"ג. מישהו במשרד הקליטה או בארגון "נפש בנפש" הבין את הפוטנציאל התעמולתי באלי וב"השראה האדירה" ששאבה, לדבריה, מדפנה מאיר ה"כל כך מדהימה". אבל רגע השיא נרקח כולו על ידי רהב־מאיר: המפגש הגורלי עם נתן, בכותל.

"זה לא רק ביקור ראשון שלה בכותל", התלהבה רהב־מאיר, "אלא גם מפגש ראשון עם נתן, בעלה של דפנה". נתן – מבויש, נרגש – עמד מול אלי – שתלתה בו זוג עיניים בורקות, מעריצות – על גזוזטרה המשקיפה על רחבת הכותל. ובין שניהם ניצבה השדכנית הגאה, רהב־מאיר.

רומנטיקה אישית ולאומנית שימשו בערבובייה. אלי ציטטה לנתן מ"תפילת האחות" שכתבה דפנה: "זכרי־נא להבין, לדעת ולזכור תמיד כי התרופות הן מתנה ממך, ופועלות בשליחותך... אמן". דברי הבל המשקפים בורות איומה, כי התרופות הן כמובן פרי המדע, שנוצר רק בזכות ההתנערות מאלוהים כגורם המעורב בפעולת העולם הפיזיקלי (אבל בהיעדר לימודי ליבה, אלוהים מתקבל כהסבר מניח את הדעת למוצא התרופות). נתן כינה את אלי, "עוד אבן בבניין של המדינה הזאת", ומפיו זה בהחלט התקבל ככינוי חיבה אולטימטיבי. הסאבטקסט של הסצנה על הגזוזטרה היה ברור: אלוהים שלח לנתן ולישראל את האחות אלי להחליף את האחות דפנה. מתנה. בדיוק כמו התרופות.

כמה ימים לאחר מכן כבר נכחה אלי כ"אורחת כבוד" במסיבת הבת מצווה של בתם של נתן ודפנה. "במקום שבו נוצר חושך", התפייטה רהב־מאיר, החליטה אלי "להוסיף אור". ודי לחכימא ברמיזא.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ