ערוץ 20 נקנס ב-150 אלף שקל מפני שסיקר פיגועים

תנאי הרישיון של הערוץ אוסרים עליו לשדר חדשות ללא אישור מיוחד, אך למרות זאת התעקש לסקר את הפיגועים במתחם שרונה ובטורקיה. ערוץ 20: "מנסים לסגור אותנו בכוח"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אולפן ערוץ 20
איתי שטרן
איתי שטרן

מועצת הכבלים והלווין הטילה קנס בסך 151,200 שקל על ערוץ 20 מאחר שהתעקש לשדר שידורי חדשות בניגוד לרישיון שקיבל. ההחלטה התקבלה אחרי שהערוץ סיקר בשידור חי זירת פיגוע בטורקיה. כמה שבועות קודם לכן הוא שידר דיווח חדשותי מזירת הפיגוע במתחם שרונה בתל אביב.

על פי תנאי רישיונו, ערוץ 20 רשאי לשדר חדשות בהינתן אישור מיוחד מטעמה של המועצה, מראש ובכתב. עם זאת, בשני המקרים האחרונים לא קיבלו אנשי הערוץ את האישור הדרוש. גם בשנה שעברה ספג הערוץ מספר קנסות מסיבות דומות, בסכום כולל שעמד על 252,600 שקלים.

אין זו הפעם הראשונה בה הערוץ מעורר תגובה חריפה מצד מועצת הכבלים והלווין. בפברואר השנה פסקה יו"ר המועצה, יפעת בן חי שגב, כי הערוץ פעל בניגוד לתנאי הרישיון כאשר השמיץ רפורמים והשווה אותם ל"זייפני שעונים ונעליים". בתגובה ששיגרה אז שגב נכתב כי "המועצה שבה ומזכירה כי היא תאכוף את הוראות הרישיון ללא כחל ושרק, כולל ההוראה המחייבת את הערוץ לתת ביטוי לזרמים שונים בציבור. התעלמות מהוראה זו תוביל לפעולות אכיפה מצד המועצה המוסמכת לאכוף את החלטותיה על פי חוק".

ערוץ 20, שהוגדר בהקמתו "ערוץ המורשת", מבקש לשדר חדשות זה זמן רב. קברניטי הערוץ מאמינים כי דיווחי חדשות יצליחו להעלות את אחוזי הצפייה של הערוץ המדשדש ולפיכך מתעקשים עליהם, גם במחירי הקנסות הכבדים. בין המתנגדים לשידורי החדשות הללו הם ערוץ 10 וקבוצת RGE המחזיקה בבעלותה את הערוץ. בעתירה שהגישו לבג"ץ במארס האחרון טענו כי שידורי חדשות בערוץ 20 אינם תואמים את תנאי הרישיון שניתן לו ונוגדים את עקרון השוויון והתחרות בשוק הטלוויזיה המקומי.

עם זאת, בערוץ 20 עשויים לנשום לרווחה, אם המלצות ועדת פילבר של משרד התקשורת יאושרו בממשלה. על פי ההמלצות, כל ערוץ מסחרי שיפעל בישראל, יוכל לעשות זאת ללא התנייה או ייעוד מסוים. כך יוכל הערוץ לשדר חדשות ללא התערבות רגולטורית. רק אם יזכה בנתח שוק של 10 אחוז, יחוייב בהפקה של תוכן מקורי מסוגה עילית.

מערוץ 20 נמסר בתגובה: "מנסים בכוח לסגור אותנו. מה שערוץ 10 לא מצליח לעשות בבג"ץ, עושה עכשיו מועצת הכבלים והלווין. כנראה שמשרד התקשורת מדבר על ריבוי דעות ופלורליזם אבל לא באמת רוצה את זה. נשקול את המשך צעדנו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ