ביקורת כלפי ג'ימי פאלון, שהעז להציג את דונלד טראמפ כאנושי

מנחה ה"טונייט שואו" פרע במהלך ראיון את רעמת השיער של המועמד לנשיאות ארצות הברית, והקים עליו הן את מבקרי הטלוויזיה והן את הטוויטר

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי שטרן
איתי שטרן

ראיון שערך ג'ימי פאלון ב"טונייט שואו" של NBC בסוף השבוע, ובו פרע את רעמת השיער של המועמד לנשיאות ארצות הברית דונלד טראמפ, אמנם השיג רייטינג גבוה מן הרגיל, אך גם גרר גל של תגובות זועמות בתקשורת. האשמה: הוא הציג את אורחו כאנושי.

"אם טראמפ יהפוך לנשיא, הרגע הזה שבו פאלון פרע את שיערו הוא הרגע שבו הוא השווה את סיכוייו לנצח את הילרי קלינטון", כתבה מבקרת הטלוויזיה של "ורייטי", סוניה סארייה. "המחווה הזו של פאלון היתה מלאת חיבה כמו לסבא, מחווה שטראמפ לא ראוי לה", הוסיפה. גם מבקר הטלוויזיה של ה"גרדיאן", סטיבן תרשר, לא אהב את ההופעה של טראמפ אצל פאלון. "לתת חסות קומית לאדם שפרש את משנתו נגד השחורים ואשר מתנגד להגירה, זה פשוט לא מצחיק", כתב. הוא כינה מקסיקאים אנסים, קרא להחרים מוסלמים, התנשא והעליב אפרו־אמריקאים, תוך שהוא מעמיד פנים כי הוא מייצג איזו תקוה חדשה. מה שקרה בראיון הזה הוא שגבר לבן אחד יצא להגנתו של גבר לבן אחר".

גם ברשת — ובמיוחד בטוויטר — קטלו את פאלון על הרכות שבה נקט מול המועמד הרפובליקאי לנשיאות. חברת ניתוח הנתונים הדיגיטליים Canvs מצאה כי חלה עלייה של 2,324% בנוגע לתגובות הרעות שקיבלה התוכנית בטוויטר, זאת בהשוואה לשאר תוכניות ה"טונייט שואו" ששודרו העונה. בפועל נרשמו יותר מ–22 אלף תגובות רגשיות לראיון, עלייה של 627% ביחס לעונה הנוכחית. 17% מכלל הצופים צייצו כי אהבו את התוכנית, בעוד 12.3% הודיעו כי שנאו אותה. לפי חברת הניטור נרשמה עלייה של 2,708% בקרב גולשים שחשבו שהתוכנית "מטורפת".

"אני לא כועס על ג'ימי פאלון בגלל שלא נהג כעיתונאי. אני כועס עליו בשל כך ששימש ניצב בבית המשפט של גיהנום עם המחווה שלו", צייץ גולש זועם אחד, בעוד אחרת כתבה כי "פאלון הכשיר כרגע דיקטטור פוטנציאלי בכך שהאניש אותו כאחד האדם. אלא שהוא לא אחד כזה".

בתוכניתו של פאלון, שידוע בדעותיו הביקורתיות כלפי טראמפ, ישודר בארה"ב מחר (שני) ראיון עם הילרי קלינטון. ניתן לשער כי ינסה לפרוע גם את תדמיתה הרצינית של המועמדת הדמוקרטית. ברשת כבר הופץ קטע מתוך הראיון, בו נראה פאלון שם מסכה לפני הראיון עם קלינטון, מחשש לבריאותו. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ