צרכנים מאיימים להחרים את "קסטרו". הסיבה: רוב הילדים בפרסומת החדשה בלונדינים

בפרסומת, שעלתה בשבוע שעבר, אין ייצוג הולם לילדים בעלי עור שחום. בין המופיעים יש גם ילדים של מוזיקאים ממוצא מזרחי כמו מיכה שטרית

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי שטרן
איתי שטרן

קריאות להחרמת "קסטרו" בעקבות הפרסומת החדשה לקו בגדי הילדים של החברה. הסיבה: בפרסומת, שעלתה בשבוע שעבר ובמרכזה עומד נושא הרוקנרול, אין ייצוג הולם לילדים בעלי עור שחום. בפרסומת מופיעים ילדים של מוזיקאים ישראלים המבצעים את השיר "תנו לי רוקנרול" של להקת "תיסלם". יש לציין כי בין המופיעים יש גם ילדים של מוזיקאים ממוצא מזרחי כמו מיכה שטרית וחברי "כנסיית השכל". עם זאת הרוב המוחלט של הילדים בפרסומת הם אכן בלונדינים.

המשורר שלומי חתוכה, שמנטר באופן עקבי את ייצוג המזרחים בפרסומות, כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי "מעולם לא קיבלתי כל כל הרבה פניות בנוגע לפרסומת של חברה כמו לגבי הסרטון האחרון של קסטרו. בעמוד שלהם מצאתי שכבר יש מי שהחליטו להגיב לפעול וזה משמח. מדהים שאנשים כבר לא שותקים על זה".

הילדים של קסטרו. הלקוחות יצביעו ברגליים קרדיט: CASTRO FASHION

ואכן, בעמוד המותג נמתחה ביקורת נוקבת על הפרסומת. כך, למשל, מגיבה אחת כתבה "שאלה להנהלת קסטרו: מדוע בפרסומת שמשודרת בטלוויזיה אין ילדים אתיופים, מזרחים, ערבים? כל הילדים בארץ בלונדינים?", מגיבה אחרת כתבה "פרסומת מעצבנת ומכעיסה. למה כל הילדים אשכנזים? חברה גזענית! לי זה גרם לא לקנות מכם. מגיבה נוספת כתבה: "הבחירה של קסטרו בקמפיין בלונדיני לא מפתיעה, כבר שנים שהפרסומות שלהם נראות כאילו צולמו בשוודיה, הכי רחוק שיש מהיופי הישראלי המגוון. כמו שכתוב בתגובות הקודמות, הלקוחות (המבוגרים) יצביעו ברגליים וההפסד רק שלהם".

בעבר, לאחר שנמתחה עליה ביקורת בנושא זה, פעלה "קסטרו" לגיוון הייצוג בפרסומות שלה. בפרסומת שעלתה בשנה שעברה יש מקבץ ילדים ממגוון עדות, ובהם ילדים ממוצא מזרחי ואתיופי.

מקסטרו נמסר בתגובה: "אנו דוחים את הטענות מכל וכל. מאז השקת מותג 'הילדים של קסטרו' מובילים את כל הקמפיינים ילדים שנבחרו בשל כשרונם המוזיקלי והבימתי הבא לידי ביטוי בקמפיין עצמו. הם רוקדים, שרים ומנגנים מוזיקה ויצירה ישראלית. את השקת קולקציית הילדים החדשה לסתיו מלווה קמפיין שמציג את כוכבי הדור הבא של הרוקנרול, ומככבים בו ילדיהם של כל הרוקרים הישראלים: אדי הבן של 'היהודים', עומרי שטרית בתו של מיכה שטרית, דניאל זיו בנו של אורן זיו מ'ד"ר קספר', רני רייס ויולי רז הילדים של עמי רייס ודוד רז מ'כנסיית השכל', ונעמי ומיכאל רודנר, הילדים של חמי רודנר. הקמפיינים של 'הילדים של קסטרו' מציגים ילדים ישראלים, משלנו, והם חלק מהקשת הרחבה והנפלאה של החברה הישראלית ללא יוצא מן הכלל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ