יותר ממחצית מהצעירים מפסיקים לעקוב אחר סדרה אם אינה זמינה לצפייה מרתונית

לפי מחקר חדש שהתפרסם ב"וריאטי", 91% מבני דור המילניום נפטרו מהחיבור לרשתות הכבלים וצופים בתכנים בשירותי הסטרימינג השונים

חן חדד
חן חדד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלט מכוון לטלוויזיה
חן חדד
חן חדד

בני דור המילניום, המתייחס לצעירים בני 18–36 ילידי שנות ה–80 וה–90, מככבים לא פעם במחקרים הסוקרים בעין אמביוולנטית את התנהלותם, בעיקר ביחס לדור שקדם להם. בין השאר, הדור מאופיין בדילוג בין עבודות, בנרקסיזם המתבטא בתיעוד אובססיבי ברשתות החברתיות, בעזיבת בית הוריהם בגיל מאוחר וחזרה אליו לפחות פעם אחת, ובהקפדה על אורח חיים מפנק שלא מותיר חסכונות ולא מבטא תכנון לעתיד.

מחקר חדש שהתפרסם במגזין "וריאטי" קובע שבני דור המילניום מתפנקים גם בנוגע להרגלי הצפייה שלהם. 91% מהצעירים מנויים לשירות סטרימינג, ונחשבים ל"קורד קאטרז" — צופים שהחליטו להיפטר מהחיבור לרשתות הכבלים היקרות ולצפות בטלוויזיה אונליין בשירותי הסטרימינג השונים. הם צופים בסדרות ובסרטוני וידאו מעל לשש שעות ביום ואין להם סבלנות לצריכת תוכן שאינו נגיש. כך למשל, 54% מהצעירים מפסיקים לצפות בסדרה אם יתר פרקי העונה לא זמינים לצפייה מרתונית או אם הם נדרשים לשלם כדי לצפות בהם. חברת TiVo, שערכה את המחקר, מצאה שהצופים נטשו הן סדרות המשודרות ברשתות המסחריות ("המפץ הגדול"), הן בכבלים ("המתים המהלכים") והן סדרות שעומדות להסתיים בקרוב ("משחקי הכס").

הנטישה מיוחסת להרגלי הצפייה המודרניים בשירותי סטרימינג כמו נטפליקס או אמזון, שמציעים את כל הפרקים הזמינים בבת אחת. החוויה המתסכלת טמונה במעבר מצפיית בינג' בכל הפרקים הזמינים לסדרה מסוימת, לצפייה מסורתית שכוללת פרק מדי שבוע עם שובה למסך הטלוויזיה בעונה חדשה. המחקר מעיד שמי שהתרגל לצפות בכמה פרקים יחד, ולהתקדם עם הסיפור בקצב שלו, לא יגלה סבלנות רבה למודל הצפייה הישן, ויעדיף לעזוב את הסדרה מאשר לצפות בה בשידור שבועי. באותו אופן, אם רק העונות הראשונות זמינות בשירותי הסטרימינג, הצופים לא ינסו למצוא דרך אחרת לצפות בשאר העונה, ולא ישלמו תשלום נוסף על הפרקים הנותרים.

"ברגע שבני דור המילניום נתקלים במכשול, הם פשוט מסתובבים ובורחים", הסביר נשיא TiVo, פול סטתנקופולס, שייחס את נטישת הסדרות שאינן זמינות בקלות גם לשפע הטלויזיוני הנוכחי: "הם הרי חושבים לעצמם, יש ארבע סדרות אחרות שאני יכול לצפות בהן ממש עכשיו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ