איתי שטרן
איתי שטרן

"קשת אינטרנשיונל", הענף האמריקאי של קשת, הודיע אמש (רביעי) על פתיחת מחלקה דוקומנטרית חדשה, שהפרוייקט שיחנוך את פעילותה יהיה סדרה של עשרה פרקים שתעסוק בתורת הקבלה. את הפרויקט, קופרודוקציה של "קשת" עם חברת ההפקות הקנדית "Associated Producers", יוביל הבמאי היהודי־קנדי, זוכה פרס אמי, שמחה יעקבוביץ'.

כל פרק בסדרה התיעודית יעסוק בדמות אחרת ובזיקה שלה לעולם הקבלה. על פי אתר "ווראייטי", אחד הפרקים בסדרה צפוי לעסוק באחד מהאבות המייסדים של האומה האמריקאית, בעוד שפרק אחר יעסוק במיכלאנג'לו וקשריו עם האמונה הקבלית בזמן שצייר את תקרת הקפלה הסיסטינית ברומא. "כל סיפור עומד בפני עצמו, אך הקנווס עליו נפרשת התמונה הכוללת, עשיר במיוחד", סיפר יעקבוביץ' על הסדרה, שנמצאת כעת בשלבי הפקה וטרם ברור לאיזה גוף שידור תימכר. "אלו סיפורים אודות חברות סודיות ומיסטיות לאורך השנים. הסדרה תביא את סיפורם של אינדיבידואלים שכונו 'כופרים' על ידי אחדים ו'גיבורים' על ידי רבים אחרים. מעין גרסה מציאותית לצופן דה וינצ'י".

יעקובוביץ'. "אנחנו לא מתיימרים להביא אנשים למצב של הארה"צילום: אי־פי

יעקובוביץ', שהרבה לחקור את הארכיאולוגיה בארץ ישראל והפיק בעבר סרטים אודות מקום קבורתו של ישו ועל הסכסוך הישראלי־פלסטיני, למד קבלה במשך כמה שנים עם רב מוסמך במרכז לימודי בטורונטו. בראיון ל"ווראיטי" ציין כי לימודים אלו קידמו אותו לקראת הפקת הסדרה. עם זאת, יעקובוביץ' מציין כי הסדרה לא תבקש לבאר את הטקסטים הקבליים, כי אם לשפוך מעט אור על התופעה והרעיונות שטמונים בה. "אנחנו יכולים לספק תובנות לאנשים ולשלוח אותם לחקור דברים שהם לא מכירים, אבל אנחנו לא מתיימרים להביא אנשים למצב של הארה. מה שאנחנו מבקשים ליצור הוא בידור".

הודעה זו של קשת מגיעה לאחר רצף הישגים בשוק הטלוויזיה האמריקאי, כשהאחרון והבולט שבהם הוא שיתוף הפעולה עם HBO, שהודיעה כי תפיק סדרה ראשונה ומלאה בעברית, אותה יכתבו יחד חגי לוי ונוח סטולמן ויביים יוסף סידר. הסדרה, שנמצאת כעת בשלבי כתיבה, תתמקד בסוכן שב"כ על רקע אירוע חטיפת שלושת הנערים שקדם למבצע צוק איתן. לצד הצלחה זו זכתה קשת לחוזה עם רשת פוקס במסגרתה שווקה הסדרה "כפולים" ל–127 מדינות בעולם וכן לעיבוד מחודש לאנגלית. גם העיבוד הבריטי של הסדרה "פלפלים צהובים" זכה להצלחה מרשימה בארה"ב לאחר שנרכשה לשידור על ידי ערוץ סאנדאנס, שהזמין באחרונה עונה שניה.

הזכיינית הישראלית הגישה השבוע בקשה לרישיון שידור של שבעה ימים בשבוע — מהלך שיושלם ככל הנראה כבר במהלך 2017. מהלך זה יחייב את קשת להפיק תוכניות חדשות, בנוסף ללוח השידורים הקיים, שמתפרש כעת על שלושה או ארבעה ימים בלבד. התכנים שקשת מפיקה עבור גופי שידור בחו"ל יוכלו לשמש אותה בעתיד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ