נטפליקס רכשה לשידור את הסדרה הישראלית "המדרשה"

הסדרה של רשת, שתשודר בעברית ותיקרא "מוסד 101", תהיה זמינה למנויי ענקית הדיגיטל האמריקאית ב-130 מדינות. ברשת מפתחים עונה שנייה לסדרה, אך טרם ברור מתי יחלו הצילומים

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי שטרן
איתי שטרן

נטפליקס, ענקית הדיגיטל האמריקאית, רכשה לשידור את סדרת הדרמה הישראלית "המדרשה" של רשת. הסדרה, בכיכובם של יהודה לוי, איתי טיראן ויהורם גאון, תהיה זמינה לכל אחד ממנויי החברה, הפזורים ב-130 מדינות, כולל בארה"ב וישראל ותקרא "מוסד 101". היא תשודר בעברית, כפי שעלתה בארץ, ותלווה בכתוביות. לפני כמה שבועות תאגיד טרנר רכש לשידור את "המדרשה" עבור עשרות ערוצים המשדרים בדרום אמריקה, פולין ורוסיה.

את "המדרשה" יצרו אורי לברון, דניאל סירקין ויזהר הר-לב והיא עוסקת בקבוצה של סוכנים המבקשים להתקבל לארגון ביון הדומה למוסד. למרות השקעה אדירה בתקציבי ההפקה, הסדרה לא הצליחה להרשים את מבקרי הטלוויזיה בישראל. עם זאת אחוזי הצפייה שלה היו גבוהים באופן יחסי לסדרות דרמה. בימים אלו עמלים ברשת על פיתוח עונה שנייה לסדרה, אך עד כה לא ברור מתי יחלו הצילומים לעונה זו ומתי תגיע למסך.

יהורם גאון, לירון ויסמן ויהודה לוי ב"המדרשה"
יהורם גאון, לירון ויסמן ויהודה לוי ב"המדרשה"צילום: טל גבעוני

העניין של נטפליקס בתוכן ישראלי צבר תאוצה עם רכישתה של "החממה" לעיבוד אמריקאי שצולם והופק בישראל, על סמך עונותיה הראשונות של הסדרה הישראלית, אותה כתב גיורא חמיצר. בהמשך רכשה נטפליקס להפצה מספר סרטים תיעודיים ועלילתיים ישראלים ובהם את "פרינסס שואו" של עידו הר, "אוריינטד" של ג'ייק וייזנפלד ו"סופת חול" של עילית זקצר.

כמי שמבקשת למצב את עצמה כגוף שידור בעל ספרייה אדירה תוך מינימום זמן, נטפליקס רוכשת להפצה סרטים וסדרות ממגוון מדינות בעולם. בשנה שעברה השקיעה ענקית הדיגיטל סכום עתק של חמישה מיליארד דולר בהפקת ורכישת תוכן בלבד. מירוץ הרכש האינטנסיבי הזה נובע בין השאר מכך שקברניטי החברה כבר לא יכולים להתבסס על תכנים של גופי שידור אחרים, שהפכו תוך זמן קצר למתחרים העיקשים ביותר שלהם.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ