נטפליקס רכשה את סדרת הדרמה הישראלית "פאודה"

"פאודה", ששחקניה מדברים עברית וערבית, תעלה כפי שהיא, אבל נטפליקס תשדר אותה כסדרת מקור שלה ואף הפיקה פתיח מחודש

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"פאודה"
"פאודה"צילום: Haim Yafim / yes

נטפליקס רכשה את סדרת הדרמה הישראלית "פאודה" והיא תהיה זמינה לכל מנוייה, ב–130 מדינות, החל ב–2 בדצמבר. ליאור רז ואבי יששכרוף, יוצרי הסדרה של "יס" וחברת ADD, יבואו ללוס אנג'לס בתחילת חודש הבא שם תהיה פרימיירה חגיגית. "פאודה", ששחקניה מדברים עברית וערבית, תעלה כפי שהיא, אבל נטפליקס תשדר את הסדרה כסדרת מקור שלה ואף הפיקה פתיח מחודש לסדרה. בכמה מהמדינות הסדרה תשודר עם תרגום, ובדרום אמריקה או מזרח אירופה היא תשודר בדיבוב.

הבשורה על מכירת "פאודה" לנטפליקס מגיעה שבוע לאחר הודעה זהה ששיגרה החברה באשר לרכישה של "המדרשה" ששודרה ב"רשת". לשתי הסדרות הללו הצטרפו גם הסרטים התיעודיים "פרינסס שואו" של עידו הר ו"אוריינטד" של ג'ק וייזנפלד, שנרכשו גם הם להפצה.

"פאודה" ששודרה בארץ בשנה שעברה, נחשבת לאחת ההצלחות המסחריות של "יס". היא מספרת על קבוצת חיילים מסתערבים הפועלים בשטחים וייחודה נבע, בין השאר, מהפניית המבט הישראלי למתרחש בשטחי הרשות הפלסטינית והצגת דמויות ערביות באופן מורכב והומני. למרות הצלחה זאת, חלו עיכובים בהפקת העונה השנייה, בין השאר בשל מחלוקת בין חברות ההפקה. המחלוקת נפתרה והעונה השנייה עתידה לעלות בשנת 2017.

"אנחנו כל כך שמחים" מסר רז. "ההישג הזה לא שייך רק לי ולאבי יששכרוף אלא גם לשאר הכותבים, לבמאי, לשקנים ובעיקר ל'יס' שלקחה את הסדרה הזו, בשעה שאף גוף שידור אחר לא האמין בה. בלעדיהם כל זה לא היה קורה". כשהוא נשאל איך משווקים לקהל בינלאומי סדרה שעוסקת בסכסוך מקומי השיב: "בפסטיבל רומא לקולנוע הקרינו השנה שתי סדרות טלוויזיה. את 'פארגו' ואת 'פאודה'. היית צריך לראות איזו התלהבות היתה שם אצל הקהל. אנשים כנראה אהבו את הסיפור ובמיוחד את ההיבט של אנשים שחיים עם זהות כפולה. גם בפסטיבל ביאריץ זכינו בפרס התסריט, כך שנראה שהסיפור הזה מדבר להרבה אנשים שלא מכירים את המציאות כאן. יכול מאוד להיות שגם העיסוק הגלובלי בטרור והעובדה שיצרנו כאן תמונה מאוזנת שיחקו לטובתנו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ