ליאור שליין בתגובה לבנט: למה רגשות של דתיים חשובים מרגשות של נשים?

מגיש "גב האומה" הגיב בתוכנית אתמול לטענתו של שר החינוך שלפיה "הדרך בה אתה מתגרבז על מיליוני ישראלים שומרי מסורת היא דוחה"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תגובתו של ליאור שליין
"הארץ"

ליאור שליין, מגיש התוכנית "גב האומה" בערוץ 10, השיב אתמול במונולוג בן עשר דקות לשר החינוך, נפתלי בנט, ובו תקף אותו על הפוסט שכתב נגדו ונגד התוכנית. בשבוע שעבר תקף בנט את שליין ואת צוות "גב האומה" בטענה שהם מתנשאים על יהודים מאמינים וכינה אותם "גזענים" ו"מתגרבזים".

בתגובה הגיש שליין שלשום מונולוג העוסק בכפייה דתית ובמאזן הלא סימטרי שנוצר בין רגשותיהם של יהודים אורתודוקסים לשאר בני האדם. בתחילה ענה שליין לבנט בדבר הטענות על גזענות ואמר "אתה המצאת עליי שאני מזלזל במזרחים ומה ציפית? הזלזול שלך במזרחים הוא כל כך עמוק שהנחת שהם יגיבו באופן רגשי ויקנו את השקר הזה אוטומטית? הם אנשים עם שכל כמו כולם. הם לא מכונת כעסים מוקלטת".

לאחר מכן תה שליין מדוע אסור לזלזל באנשים דתיים ומאמינים. "יש אנשים שחושבים, ואני ביניהם, שהצעדים והאמירות שלך מסכנים את המדינה. כדי לספח 2.5 מליון פלסטינים, אתה מציג את ההבטחה של אלוהים לאברהם אבינו כעובדה היסטורית כאילו באמת היה איש עם זקן לבן שקרא מהשמים עם מגפון לאיש עם זקן לבן אחר שעמד על איזה הר והוא הבטיח לו לנצח נצחים את כל מה שהוא רואה. רק שבאותו שלב אברהם לא ראה כלום כי בגלל קטרקט וגלאוקומה כי הוא היה בן מאה. והוא גם לא הצליח לטפס על הר כי כמה ימים לפני כן הוא עבר ברית מילה. או שזה כתוב בתנ"ך בדיוק להיפך אבל זה ממש לא משנה כי זה לא קרה".

"לי מותר לצחוק על זה, אתה שומע?", המשיך שליין. "בשבוע שעבר היה מותר לי לצחוק על הפרשנות שלך לפרשת 'לך לך' והשבוע מותר לי לצחוק עליך בפרשנות שלך לפרשת 'וירא'". בשלב זה הוצג הסרטון שהעלה בנט לפייסבוק שלו ובו הוא מסביר לבתו הקטנה שיש ערכים כמו קדושת המדינה, שעליהם ראוי למסור את הנפש.

משם המשיך שליין וחזר להבטחה האלוהית שבין אברהם אבינו למדינה. "בנט כתב נגדי שכשאני מטיל ספק בדיאלוג בין אלוהים לאברהם אבינו, אני מזלזל ביהודים מאמינים ושומרי מסורת ושזאת התנשאות וזה דוחה. והאמת, לא רק בנט אומר ככה. אלינו פונים כל שבוע למערכת עם הטיעון הזה. אסור לפגוע ברגשות של אנשים דתיים. למה? ברצינות אני שואל. זה בכלל לא עניין אישי ביני לבין נפתלי בנט. זה עניין עקרוני למה רגשות של יהודים דתיים יותר חשובים מרגשות של נשים, שדתיים יורקים עליהן ברחוב אם הן לא מכוסות מספיק? ויוצאים מהחדר אם הן שרות ואסור להן להיבחר לכנסת. למה רגשות של יהודים דתיים יותר חשובים מרגשות של גייז שרבנים קוראים להם סוטים והם נדקרים על ידי חרדי במצעד גאווה? למה רגשות של יהודים דתיים יותר חשובים מרגשות של גויים, של יהודים רפורמים, של חילונים? למה לחילונים אסור ללכת עם ג'ינס וטישירט בשכונות של חרדים אבל לחרדים מותר ללכת לבושים ככה בתל אביב? אני לא רוצה שאנשים שלבושים ככה יסתובבו בתל אביב. הבגדים האלו מחרמנים אותי, אוקיי?".

המונולוג של ליאור שליין, אמש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ