"האישה הטובה": ביי אלישיה, היה שלום קרי

אלישיה פלוריק הצליחה להתבלט בעולם של גברים, דיאן לוקהרט הפכה מקלישאה לדמות חזקה ומשעשעת, קרי אגוס גדל מילד מפונק לגבר של ממש ואיליי גולד פינק אותנו עם הזווית הישראלית. כתבי עכבר העיר נפרדים מהדמויות של "האישה הטובה"

כתבי עכבר העיר | צילומים: CBS, באדיבות yes
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כתבי עכבר העיר | צילומים: CBS, באדיבות yes

אחרי שבע עונות, 155 פרקים, אינספור דמויות וויל גרדנר אחד פחות מדי, תגיע בשבוע הבא העונה האחרונה של "האישה הטובה" לקו הסיום (הפרק האחרון ישודר בראשון בלילה ב-yes, במקביל לשידור בחו"ל). דרמת עורכי הדין הצליחה להכניס צבע וסקס אפיל לאולמות הקודרים של בתי המשפט וריתקה אותנו למסך שוב ושוב מדי פרק, דרוכים עד לזיכויו או הרשעתו של הלקוח התורן (מי שלא צעק "אובג'קשן!" במהלך וויכוח עם חברים, לא יודע התמכרות אמיתית מהי). דמויתיהם של אלישיה, קרי, דיאן ושאר החברים סיפקו לנו את הסחורה מדי שבוע, תוך נסיון להבין – איך להגן על הלקוח שלהם הפעם או לחילופין להרשיע את הצד שמנגד. על הדרך הם הציגו את אחת מסדרות הדרמה היותר כיפיות של השנים האחרונות. תודה שהייתם.

» "האישה הטובה" – כל הפרטים» האישה הטובה בדרך לאבטלה» אלישיה פלוריק חוזרת לעצמה» התוספת המפתיעה לאישה הטובה» משחקי הכס: המכשפה האדומה דווקא סבבה

מיכל עזר נפרדת מאלישיה פלוריק

רגע לפני שאלישיה פלוריק (ג'וליאנה מרגוליס) נעלמת לנו מהתודעה, חשוב לנו לומר שאנחנו סולחים לה. אנחנו סולחים לה על ההחלטה להישאר במערכת יחסים ששמה אותה במקום נמוך ומתחסד מול בעל בוגדני, במקום לממש את אהבתה עם וויל גרדנר הצ'ארמר. למה? כי היא הוכיחה שגם אחרי גיל 40 אפשר להפוך לאישה עצמאית, שמצליחה לתמרן בין הבית לקריירה משגשגת, מבלי להרגיש צורך להתנצל על כך. בניגוד לנשים אחרות שמאמינות שכדי לעשות זאת הן צריכות לאמץ אופי כוחני ותחמני, היא עשתה זאת בשקט, בשנינות ובאלגנטיות. לא פחות חשוב – אלישיה מעולם לא אימצה את קוד הלבוש הנוקשה והמשעמם של הגברים, אלא המציאה שפה אופנתית שאפשרה לה לשלוט בכל סיטואציה, גברית ככל שתהיה, כשהיא לבושה בשיק ובסטייל בשמלות המבליטות את קימורי גופה. בינינו, גם הטענה שעצם ההישארות שלה עם פיטר מעבירה את המסר שגברים יכולים לבגוד ונשים יסלחו, בוטלה לחלוטין בעונה האחרונה בה גילינו שנקמה היא מנה שמוטב להגיש קרה, והמפסיד הגדול בכל הסיפור הוא בעצם הבעל.

דיס איז אלישיה וורלד. אלישיק פלוריק (צילום: Justin Stephens)

טל לוין נפרדת מדיאן לוקהרט

כשקיבלה לידיה השחקנית כריסטין בראנסקי את דמותה של דיאן לוקהרט, מידיהם של יוצרי הסדרה רוברט ומישל קינג, הייתה הדמות אסופה של קלישאות על אשת קריירה, כוחנית ודורסנית. סימניה של הדמות ניכרו בפרק הראשון, כשעורכת הדין הממולחת ניסתה לשים מקלות בגלגלים של הגיבורה אלישיה. אלא שבראנסקי חשבה שהגיע הזמן שתהיה על המרקע אישה חזקה שדווקא מטפחת ומעודדת את הנשים שעובדות תחתיה, ולא רואה בהן אויבות. דמותה הפכה עד מהרה לשילוב מנצח של חוכמה ושנינות, והצליחה להתחמק מלהיות רק אימהית ובוגרת מצד אחד ונקמנית מצד שני. בנוסף, השכילו הזוג קינג לנצל את חוש ההומור המצוין של השחקנית, שאת רוב הקריירה שלה עשתה על במות ברודווי. הם העניקו לה ליבידו ומערכות יחסים סוערות, מקרים משפטיים בהם היא מייצגת עקרונות דמוקרטים-ליברליים וגם חיבה משעשעת לכלי נשק. בסוף היום, בתעשייה שלא מפרגנת תפקידים שווים לנעים מעל גיל 50, דיאן לוקהרט (וכריסטין בראנסקי) היא בחירה תסריטאית ופוליטית משמחת. לא לשווא כינתה אותה ג'וליאנה מרגוליס "קרן אור של כולנו", כשזכתה בפרס האמי.

קרן אור. דיאן לוקהרט (צילום: Justin Stephens)

מור דרעי נפרדת מאיליי גולד

אחת הדמויות הצבעוניות שהצליחו ללא ספק להרים כל עונה היא לא אחרת מאשר זאת של איליי גולד (אלן קאמינג). דמות היהודי הנוירוטי והקופצני עם המימיקות המגוונות, הגיחה על המסך בעיצומה של העונה הראשונה והפכה בין רגע לאחת הדמויות שנצרבו בזיכרון הקולקטיבי של מעריצי "האישה הטובה". בזמן שאלישיה עברה שינויים ועל הדרך הפכה למשעממת או כשפיטר הפסיק לקבל זמן מסך ושוב בגד באלישה – איליי גולד נשאר נאמן לדמותו ולא הפסיק להתפתח ולהצחיק. התפקיד הפוליטי האפרפר ולעיתים הנלוז שגילם, יצר שם טוב לעוסקים במלאכה, כי גם כאשר הוא נדרש לשקר, לתחמן, לסכסך ואפילו להפריד בין אוהבים, הוא עשה זאת במלא החן וההומור. אי אפשר שלא להזכיר גם את הזווית הישראלית, שהגיעה במקרה הזה בעיקר מצד בתו של איליי, מריסה, שמידי פעם הגיחה כדי לתת לו בראש, ועל הדרך הזכירה לו את יהדותו עם סיפורים על הקיבוץ או השירות שלה בצה"ל. שבע העונות שעברו הן בהחלט זמן טוב להיפרד מאלישיה, אבל הפרידה מאיילי ובתו פשוט כואבת מדי. סדרת בת? שמישהו ירים את הכפפה!

הזווית הישראלית. איליי גולד (צילום: Justin Stephens)

דניאל שירין נפרד מקרי אגוס

זיכרון ראשון מדמות אהובה? ובכן, הוא היה חתיך. אני מודה, צר עולמי כפלזמה דקיקה, אבל הדבר הראשון שאני זוכר מקרי אגוס (מאט זוקרי) בעונה הראשונה זה שהוא פשוט היה שם - נראה טוב וזהו. לא בולט מדי, לא חשוב מספיק, אפילו לא מנוול במיוחד, אלא סתם ילד מפונק (בכל זאת, מישהו היה צריך לגרום לאלישיה להרגיש רע עם עצמה גם מחוץ לבית). אולם נראה שיחד עם הפיטורים הכואבים שספג ממשרד עורכי הדין לוקהרט גרדנר (ז"ל), התעוררה דמותו לחיים, כאילו הבינה שלא מספיק שנולדת לבן וקרעת את התחת באוניברסיטה, התחרות ממשיכה לאורך כל החיים. ממשרד התובע המחוזי הוא הציג צד קשוח כעורך דין בשלל פרשיות, אך מנגד חשף גם צד רגיש כשהתאהב בחוקרת הקשוחה והדו-מינית קלינדה, או התעמת עם אביו הנצלן. נכון שבדרך לפסגה הוא כמעט איבד את חייו כשהסתבך עם המאפיונר הלא נכון (ואף נכנס לכלא כתוצאה מכך), אבל היי – השם שלו מוטבע עכשיו באותיות זהב בכניסה למשרד בשיקגו. קוראים לזה תהליך.

לא רק חתיך. קרי אגוס (צילום: Justin Stephens)

הגר בוחבוט נפרדת מקלינדה שארמה

שש עונות שלמות סחבנו עם קלינדה שארמה (ארצ'י פנג'בי), החוקרת הפרטית בעלת המראה אקזוטי, שללא ספק נתנה את הטון בכל מה שקשור למיניות ב"אישה הטובה". כל מה שלא הצלחנו לקבל מאלישיה המתחסדת, התפוצץ עלינו בלהט במסגרת היחסים השוניים במחלוקת שקלינדה ניהלה עם גברים, נשים, בעלה ואיך אפשר לשכוח - קארי אגוס. אבל האמת היא שלמרבה הצער והחיבה הרבה עליה, דמותה של קלינדה שהסתמנה תחילה כהבטחה, הייתה בסופו של דבר אחת השטוחות שנראו על המסך. מלבד סקס אפיל חסר תקדים והזנת שמועות על מריבות חוזרות ונשנות עם ג'וליאנה מרגוליס מאחורי הקלעים של הסדרה, לא מאוד ברור מה היה לה לתרום לנו במשך שש שנים. הפרידה מקלינדה לא הייתה כואבת במיוחד, גם כי המנייריזם שלה הצליח להמאיס את עצמו עלינו די מהר. הלנצח פניה הקפואות והאטומות של קלינדה ירדפו אותנו? תודה לאל שכבר לא.

אחת הדמויות היותר שטוחות. קלינדה שארמה (צילום: Justin Stephens)

דנה שמש נפרדת מוויל גרדנר

גרדנר. השם הוא וויל גרדנר. לא משנה עד כמה משולש האהבה/רומן בינו לבין אלישיה פלוריק המאיס את עצמו עלינו (אף יותר מהפרצוף החמוץ של האחרונה), וויל (ג'וס צ'ארלס) תמיד נשאר הכי מוצלח שהיה לסדרה להציע. כלומר, עד לאותו רגע ארור ובלתי צפוי בעליל, שבו כהרגלי בקודש חיטטתי לבן זוגי באחת מקבוצות הוואטסאפ, ושם גיליתי את הבשורה המרה - וויל הלך. לקח את האף הגדול שלו, והסתלק מהסדרה. לאאאאאאאא! בפועל זה קרה כשלקוח צעיר והיסטרי של וויל ירה בו ללא סיבה מסוימת או רמז מקדים, במהלך דיון בבית המשפט. מי היה מאמין. וויל הוא פחות או יותר הגבר המושלם. כריזמטי, אינטליגנט, חד, מצליח, חתיך, נראה טוב בחליפה, כדורסלן חובב, מלא אופי, עמוס בבעיות רגשיות ועם אף שמרגיש הכי קרוב לבית. הוא תמיד ידע להגיד את הדבר הנכון, אם זה בבית המשפט, בריב סוער עם דיאן או סתם ככה כשהאשימו אותו במתן שוחד לשופט ורישיונו נשלל. "האישה הטובה" פשוט לא הייתה מי שהיא בלעדיו, ומלבד כמה רגעים טובים בעונה השישית, היא באמת מעולם לא חזרה להיות כפי שהייתה. ארור אתה, לקוח שולי מעונה חמש שלקח לנו במפתיע את וויל!

געגועים לאיש והאף. וויל גרדנר (צילום: Justin Stephens)

ונזכור גם אותם:

פיטר פלוריק (למרות שעם כל הכבוד, הוא היה שם בעיקר כדי להרים לאלישיה)

דיוויד לי (גרגמל, או ההוכחה שכל היהודים באמת מחפשים רק כסף)

לואיס קנינג (אי אפשר איתו ואי אפשר בלעדיו? נכתב עליו)

זאק וגרייס (דמויות עגולות שהשפיעו רבות על הסדרה ו... סתם, ביוש)

למונד בישופ (תוסיפו לכתב האישום שלו גם סקס אפיל מתפרץ, כן?)

קולין סוויני (מודים, רצחת אותנו... צורת ביטוי, כמובן)

ננסי קרויז'ר (אני לא מאמינה שמישהי מעיירה קטנה כמוני הגיעה לרשימה כה מכובדת)

אליזבת טסיוני (מיד ניגש לתיק הרצח, אבל קודם – מאיפה הסוודר המהמם הזה?!)

השופט אברנת'י (מיד ניגש לתיק הרצח, אבל קודם – שמעתם על יערות הגשם?)

השופטת לנסר (in my opinion, גם היא צריכה לקבל סדרה משלה)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ