סוער בממלכה: מה יקרה בעונה השישית של "משחקי הכס"?

חאליסי רק תתחזק מהמפגש עם הדותראקים, טיריון יצטרף אליה, ג'ון סנואו ישוב לחיינו, וסרסיי תשפוך הרבה דם. וגם: באיזה פרק אניה בוקשטיין תופיע? כל השמועות והספקולציות. זהירות, אולי ספוילרים?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סוף סוף מגיע האביב ובהיפוך עונות מטורף שכזה מביא איתו דוקא את החורף. העונה השישית של "משחקי הכס" יוצאת לדרך, וכמה ציפיות שיש ממנה. נכון, בכל עונה ראינו את הכוכבים האהובים עלינו סובלים עינויי תופת, נכלאים נרצחים ובעיקר אוספים סיבות טובות לנקמות ושפיכות דם, אבל נדמה שהעונה הזאת מעוררת עניין רב במיוחד מזה כמה חודשים (או ליתר דיון מהרגע שבו ננעץ הפיגיון האחרון בגופו של ג'ון סנואו). על מנת לעשות קצת סדר בבלאגן, התלבשנו על כמה מהדמויות בסדרה והתחלנו להריץ הנחות מושכלות (טוב נו, ספקולציות) לגבי מה שיקרה איתן בעונה השישית.

» "משחקי הכס" - לכל הפרטים» מה חשבנו על מותו של ג'ון סנואו?» טלי אורן: "אני כבר לא ברווזון מסכן ועלוב"» מדריך צפייה לסדרות החמות

חאליסי

איפה עזבנו אותה: אחרי שדרוגון סוף סוף נזכר להגיע ולעזור קצת לאמא עם הבלגאן מירין, הוא חילץ והנחית אותה באמצע המדבר. מהר מאוד אנחנו מוצאים אותם מבוססים בערימת דם ועצמות ענקית, שכנראה הייתה ארוחת הצהריים האחרונה של דרוגון החביב, שבינתיים הספיק לחזור לסורו והחליט שעכשיו בעצם מתאים לו לנוח. חאליסי שבינתיים יוצאת לסיבוב, מגלה שנפלה לסוג של מארב של שבט דותראקי אדיר, שבמקרה חנה במקום וכעת מכתר אותה מכל הכיוונים בצהלה לא ברורה.

הספקולציה שלנו: הפרק האחרון בעונה החמישית לא סיפק לנו יותר מדי חומר לספקולציות בריאות, אבל כבר שם ניתן להבחין שהשבט לא בעניין של לפגוע בחאליסי, אלא יותר בקטע של לקחת שבויים (מה שיאפשר בריחה בהמשך). בטריילר לעונה החדשה ששוחרר לאחרונה כבר ניתן לראות אותה מובלת כאסירה, ופעם נוספת כשהיא מוצגת בעירום לדמות מסתורית. ההנחה שלנו היא שהדותראקים יודעים בדיוק במי מדובר ומתכננים משהו גדול לחאליסי היקרה. ז'ורה ודאריו שיצאו למסע הצלה בעקבותיה כנראה לא יחוללו שינוי רב בגורלה, אך לעומת זאת דמותו של דרקון ענקי שעף מעל השבט הדותראקי הדוהר (דרוגון, סוף סוף התבגרת?) מרגיעה אותנו יותר. האמת? נשמח לראות את חאליסי דוהרת חזרה למירין בראש השבט הדותרקי, במטרה להשתלט בחזרה על העניינים ולהמשיך במטרת העל: לשלוט בעולם בעזרת החבורה האימתנית, שתכלול כנראה את השבט הדותראקי האדיר, שיתווסף לבנים השניים ולבלתי טמאים שממתינים לה במירין. יאללה בלגאן!

דרוגון עוד לא נשף את הנשיפה האחרונה. חאליסי

סרסיי וג'יימי לאניסטר

איפה עזבנו אותם: לאלו שידועים בכך שתמיד משלמים את חובם, יש חוב גדול מאוד לפרוע לעונה החמישית של הסדרה. כזכור, בסוף העונה היינו עדים לאיחוד המרגש בין ג'יימי למירסלה, לאחר שזו התוודתה בפניו כי תמיד חשה שהוא בעצם אביה, אך אחרי כמה רגעים מצאה עת עצמה מירסלה גוססת למוות מרעל שהוחדר לפיה בנשיקת הפרידה מגיסתה על המזח בדורן. ג'יימי חוזר אם כך יחד עם גופת בתו לאחותו/אמא של מירסלה – סרסיי. גם סרסיי עצמה נמצאת במצב לא משהו, לאחר שנכלאה והושפלה בידי הדרורים (שם מצחיק לקבוצת קנאים דתיים), שבה למבצר האדום, ומיד הורמה על כפיו של ההר, שבינתיים הספיק להפוך לסוג של מפלצת פרנקנשטיין, ונדר שלא לדבר עד שהצדק ייעשה עם כל אויבי הלאניסטרים.

הספקולציות שלנו: לאור כל האמור לעיל, אנחנו מניחים שרוב הדם שיישפך במהלך העונה יהיה מידיהם של הלאניסטרים או עושי דברם. סרסיי לא תנוח עד שתשיב לעצמה את השליטה הבלעדית במעלה המלך, מה שסביר להניח יתרחש בעזרתם של ג'יימי וזהובי הגלימות, שכבר בטריילר נראים תוקפים את מקדש הספט, וכמובן בעזרתו האדיבה של הזומבי צעצוע החדש שלה. לאחר מכן היא וודאי תתפנה לנקום בדורנים שהורידו את מניין הילדים שלה לאחד, מה שיגרום לה ולג'יימי לשמור יפה יפה על טומן הקטן. אם גם הוא ימות, יהיה לה כבר קשה מאוד להמשיך ולטעון לכתר.

לא היינו מתקרבים אליהם במקומכם. סרסיי וג'יימי:

ג'ון סנואו

איפה עזבנו אותו: בסצנה שחתמה את העונה החמישית וגרמה ללא מעט צופים לזרוק כפכף לעבר המסך, ראינו את ג'ון מתבוסס בדמו לאחר שנדקר על ידי כל המסדר בערך, ולקינוח גם על ידי עוזרו הלא כל כך נאמן, אולי.

הספקולציה שלנו: ג'ון סנואו לא מת, אוקיי? וגם אם כן - הוא יחזור בדרך כלשהי. מאז רצח קנדי לא הועלו כל כך הרבה תיאוריות לגבי מותו של מישהו. החל מכניסתה של מליסנדרה האדומה לטירת שחור (אולי היא החליטה להעניק חיים אחרי שלקחה את אלו של שירין האומללה?), ועד לתיאוריות שמשייכות את סנואו למשפחת טרגאריין, נראה שלא חסרות שלל סיבות להניח שג'ון סנואו עדיין איתנו. בנוסף, הטריילר מציג לנו את דאבוס מול גופתו של ג'ון, כנראה בחדר צדדי בטירת שחור, כשדאבוס שולף את ארך-טרף ומתכוון להגן על גופתו של סנואו, מן הסתם מאנשי המשמר שמעוניינים לשרוף את הגופה כהרגלם בקודש. ההשערה שלנו היא שג'ון שתכנן להביא את השלום בין הפראים לאנשי המשמר ולחסל יחד את המהלכים הלבנים, כנראה ישלים את משימתו. השערה נוספת שנולדה לאחר שבשבוע שעבר דלפה תמונה של השחקן קית' הרינגטון בבגדי הסטארק שלו. היא שג'ון שישוב לחיים בדרך כלשהי, יקום ויגיד "רב תודות לכם, אבל פחות אהבתי את זה שניסיתים לרצוח אותי, אז תתמודדו עם המהלכים לבד", ייקח את החרב הקסומה שלו וילך להתאחד עם סנסה במערכה על ווינטרפל. גם טוב.

כמו השלג, גם הוא בטח יחזור. ג'ון סנואו

אריה

איפה עזבנו אותה: את אריה פגשנו בפעם אחרונה בהיכל הפרצופים לאחר שחזרה ממבצע הנקמה שנטלה על עצמה, ואיבדה את מאור עיניה כסוג של עונש על כך שלקחה לעצמה את החירות ליטול חיים.

הספקולציה שלנו: אריה תישאר בבראבוס בזמן הקרוב ותמשיך את אימוניה כמתנקשת. הטריילר מנדב לנו סצנה בה ניתן לראות אותה מובלת כעיוורת על ידי ג'אקן, מה שאומר שבזמן הקרוב היא תצטרך להתמודד עם הגורל החדש שתפר לה הסיפור (ממש כמו אחיה הקטן, שהפך לנכה בפרק הפתיחה של הסדרה). מה שכן, יש לנו תחושה שעוד נראה אותה משלימה את רשימת המוות שלה.

פייר, כואב לנו לראות את זה. אריה סטארק

סנסה ותיאון

איפה עזבנו אותם: את סנסה ותיאון ראינו בפעם האחרונה במהלך מנוסתם מווינטרפל (שכזכור נכבשה מחדש על ידי הבולטונים), תוך שהם קופצים אל מעבר לחומות הטירה הגבוהות במהלך שלטעמנו היה צריך לקרות מזמן (לפני שכל מיני איברים חיוניים הופרדו מבעליהם).

הספקולציה שלנו: על אף שלא ברור אילו ידידים בדיוק נותרו לסנסה ברחבי שבע הממלכות, אנחנו מאמימנים שהסטארקית תצליח לחזור לעמדת כוח ותטען בחזרה לשליטה בצפון תחת שם משפחתה. אה, וסביר להניח שתיקח גם את הראש של רמזי בדרך.

נקמת הלוזרים. סנסה ותיאון:

בראן סטארק

איפה עזבנו אותו: בסוף העונה הרביעית ראינו את בראן סטארק לאחרונה, כשהגיע סוף סוף עורב בעל שלוש העיניים שהבטיח לו שלמרות שלא יוכל לעזור לו ללכת, הוא יוכל לתת לו כנפיים.

הספקולציות שלנו: וואו, מלא. קודם כל - על אילו כנפיים מדובר? מטאפוריות? של עורב? אולי של דרקון? האם הוא יישאר מעבר לחומה? או אולי יחזור להתאחד עם אחותו ולדרוש שוב את מלכות הצפון? אין לדעת. מה שכן אפשר לראות בטריילר זה את בראן הנכה עומד (!), נטול תסרוקת יוסי בניון שליוותה אותו עד כה, באמצע השממה הקפואה כשמלך הלילה (אב אבי המהלכים הלבנים) מופיע מאחוריו. האם גם פה מדובר בחיזיון? האם בראן הוא דווקא זה שיהיה חזק מספיק כדי להתמודד עם הצבא הלבן? קשה לעלות השערות מושכלות על דמות שנעלמה למשך עונה שלמה, אבל משהו אומר לנו שלצד התככים והאקשן שאנחנו רגילים למצוא בסדרה, דווקא העלילה של בראן תהיה אחת מאלו שען צירה ייסוב סיפור העונה. מה שבאמת חשוב - אולי שובו של בראן לעונה יחזיר אלינו את אהובנו הודור. הודור.

גדלת קצת. בראן סטארק

ליידי מליסנדרה

איפה עזבנו אותה: הפעם האחרונה שבה פגשנו את אשת הוודו החביבה (כדמות בסדרה, כן? לא היינו יושבים איתה לקפה) התרחשה מיד לאחר שזו המליצה לסטאניס בארתיאון להקריב את בתו הקטנה לאל האור, שבתמורה יעזור לו לנצח במערכה מול הבולטונים . לאחר שהמאמץ נכשל (בחייאת סטאניס, אפילו דרוגון יודע שמשפחה לא שורפים!), היא ברחה על מנת לחפש מקלט בטירת שחור, כנראה אצל ג'ון סנואו שהחיבה שלה כלפיו כבר מבוססת.

הספקולציות שלנו: מליסנדרה זיהתה בג'ון סנואו משהו בעבר, מה שאולי מסביר את הרצון שלה לפתות אותו (או שלא. בסופו של יום מדובר במכשפה שפולטת שדי נינג'ה מהנרתיק). אבל זה בטח מסביר מה יש לה לחפש בטירה של גברים כעוסים ושונאי מעשי כשפים. הטריילר מציג לנו אותה, ככל הנראה בטירת שחור, כשהיא נראית לחוצה ועצבנית ומסדרת את הביגוד שלה. יכול להיות שהיא טעתה כשבחרה להגיע לטירת שחור? או שאולי היא יודעת שכאן תמצא את הרע במיעוטו, במידה ותצליח לזכות בחיבתו של ג'ון סנואו? אולי, אבל לשם כך היא תצטרך קודם להחיות אותו. מה שבטוח הוא ש"חיים תמורת חיים" היא תמה חזקה מאוד לאורך כל הסדרה, וכעת מליסנדרה חבה חוב חיים של ילדה קטנה (עם אקנה נוראית) לעצמה, לדאבוס ובעיקר לנו הצופים. ניתן רק לקוות שהיא תפצה על כך בעזרת השבתו של מישהו אחר לחיים (הממ... מעניין מי זה).

שיהיה לך יום מכושף. ליידי מליסנדרה

טיריון לאניסטר

איפה עזבנו אותו: הגמד השתיין וחובב הנשים והתככים, שברח ממעלה המלך לאחר שהושם בכלא על ידי אחותו כעונש על רצח אביו, החליט שמיצה את מעלה המלך, וברח למירין כדי להעניק את עצמו במתנה לדאיינריז. סוג של "האויב של אויבי הוא חברי הטוב". כך הוא הצליח למצוא לו פינה נחמדה, ואנחנו נפרדים ממנו כשהוא משחרר את ז'ורה ודאריו לקמפיין החיפוש אחרי חאליסי. הוא עצמו אגב, נשאר במירין עם תולע אפור ומיסנדיי הנאמנים, על מנת להמשיך ולשלוט בעיר וגם כדי לחזור להסתחבק עם ידידו השמנמן ואיש תככים בפני עצמו - ואריז.

הספקולציות שלנו: טיריון החליט לפצל את מועדון המעריצים של חאליסי מסיבה ברורה - הוא יודע שיהיה לו קשה יותר לצבור כוח במירין, תחת הטסטוסטרון והאגו של ז'ורה ודאריו, ולכן הוא מנצל את הקראש החמור של שניהם על דאני ושולח אותם אל הלא נודע, תוך שהוא משאיר את עצמו על הכס במירין לצד לוחם חסר אשכים ומשרתת - צמד שיהיה יותר נוח לשליטה. במידה ודיאנריז תחזור למירין ותאסוף את צבאה הישן, סביר להניח שנראה אותו צועד איתה אל עבר מעלה המלך עם הבעת פנים של "נחשו מי חזר!", ובראש אחד הכוחות הכי גדולים (שלפי דעתנו) ייראו בסדרה.

ההפרד ומשול. טירין לאניסטר

וכמה מילים על הכוכבים הישראליים בסדרה:

כפי שאולי כבר הספקתם לקרוא, השחקנים אניה בוקשטיין ויוסף סוויד נבחרו להופיע בעונה השישית של הסדרה. עדיין לא ברור כרגע מה יהיו התפקידים, ומה יהיה אורך זמן המסך שהשניים יקבלו, בין היתר הודות לעובדה שהם חתומים על הסכמי סודיות כבדים, בגינם שחקנים כבר פוטרו מההפקה בעבר. מה שכן אפשר לגלות על סמך הטריילר הוא ששניהם יהוו חלק מקו העלילה במירין. את סוייד ניתן לראות לבוש בבגדי מירין הצהובים (או שמא מדובר במדי בני ההרפייה?), כשהוא פוגש את טיריון בהיכל העיר. החלק המעניין פה קשור דווקא לכך שטיריון היושב בכסא הרם יורד במדרגות לעבר אותה דמות, מה שגורם לנו לתהות אם מדובר במישהו בעל חשיבות.

ב"שיר שלנו" היית פחות מלחיצה. אניה בוקשטיין ב"משחקי הכס" (צילום מסך)

בוקשטיין היא כבר סיפור אחר לחלוטין - גם היא נמצאת במירין, אך אם לשפוט על פי הלבוש והשיער, היא כנראה מכשפה אדומה (מהסוג ששורף ילדות), בשם קינברה. בטריילר אנחנו רואים את ואריז, שלרוב משדר פאסון, מרים את מבטו אליה בחשש, ונענה בחיוך נונשלנטי, בזמן שהיא מהדסת לה במורד המדרגות. אה, וגם טיריון שם. זה נראה כאילו היא בישרה להם בשורה או נתנה להם סוג של אולטימטום ולהם אין מה לעשות בנידון. נחיה ונראה? לפי Imdb אגב, בוקשטיין צפויה להפציע כבר בפרק הראשון. הידד!

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ