עד המוות: האם תוכנית ריאליטי חדשה ברוסיה תכלול רצח ואונס?

התוכנית "Game2: Winter" תימשך תשעה חודשים, במהלכם ינסו 30 גברים ונשים לשרוד את הקור הסיבירי. כל מתמודד יחתום על טופס שבו הוא מביע את הסכמתו לכך שהוא עשוי להיאנס או להירצח

חן חדד
חן חדד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"Game2: Winter". ריאליטי עד המוות
חן חדד
חן חדד

בסדרת הספרים והסרטים "משחקי הרעב" מוצג עתיד שבו הממשלה מפיקה אירועי טלוויזיוני שנתי, שבו נער ונערה נבחרים באקראי מכל אחד מ–12 המחוזות, ונשלחים להילחם למוות זה בזה בבידור להמונים. מי שחשב שמדובר בעתיד רחוק מהמציאות של ימינו, מגלה שברוסיה יש מי ששואבים השראה מהעלילה ומפיקים תוכנית ריאליטי שבמקום הדחה, תציג מוות.

במגזין "דדליין" דווח שהתוכנית החדשה ששמה "Game2: Winter", תצולם בסיביר ותימשך תשעה חודשים, שבמהלכם 30 גברים ונשים יישהו ביער מרוחק, בטמפרטורה של מתחת ל–40 מעלות, לצד דובים וזאבים. כל מתמודד בתוכנית יחתום על טופס שבו הוא מביע את הסכמתו לכך שהוא עשוי להיאנס, להירצח או שיוטל בו מום במסגרת התחרות. עם זאת, הטופס מציין שעל המתמודדים לציית לחוק, וכי המשטרה חופשית לעצור כל מתמודד שביצע פשע עם סיומה של התוכנית. המתמודד שיישאר אחרון יזכה בפרס כספי של 1.6 מיליון דולר.

אף שתוכנית ריאליטי כזו יכולה להישמע כידיעה מפוברקת, הרי שבעבר הלא רחוק אף אחד לא האמין שאנשים יתנתקו מחייהם וממשפחתם ויסגרו את עצמם בבית "האח הגדול", או שיהיו מי שיסכימו להישאר לבדם בג'ונגל בעירום מלא, ללא מזון, מים או מחסה כמו בתוכנית הריאליטי של דיסקברי "עירומים ומפוחדים".

"2,000 מצלמות, 900 דונם ו-30 משתתפים", ציטטו שלשום (חמישי) ב"גרדיאן" את המודעה שקראה למועמדים להשתתף בתוכנית "Game2: Winter", "הכל מותר. אלימות, אלכוהול, רצח, אונס, עישון, הכל". למתמודדים, שיעברו אימונים בהישרדות בחורף הסיבירי, מותר להביא עמם סכינים, אך כלי נשק אסורים. לפי "הביזנס אינסיידר" הבריטי, התוכנית צפויה להתחיל ב–1 ביולי בשנה הבאה. בשטח לא יהיו אנשי צוות, אלא מצלמות בלבד, שיעבירו את המתרחש בשידור חי לרשת, 24 שעות ביממה. מי שחתום על הרעיון הוא יזם ומיליונר בשם יבגני פיטקובסקי שהשקיע בהפקה מיליארד רובלים (כ–16 מיליון דולר).

בניגוד למצופה, התוכנית מחפשת דווקא אחר מתמודדים בעלי הון, שפחות נלהבים מהפרס הכספי ויותר אחר ריגושים. פיטקובסקי, שסיפר על התוכנית לעיתון "הסיביריאן טיימס", אמר כי על המתמודדים לשלם כ–165 אלף דולר עבור ההשתתפות בתוכנית או להיבחר על ידי הצופים בתהליך סינון שיוצג ברשת. "אני מחפש מתמודדים עשירים שרוצים לקחת סיכונים" אמר.

לפי פיטקובסקי, 60 אנשים הגישו מועמדות לתוכנית עד כה, וחמש מדינות הביעו עניין בשידורה. נראה כי כשסף הריגוש רק עולה, תוכניות הריאליטי ממשיכות בחיפוש הנואש אחר פורמט שיזעזע, ילהיב וירתק את הצופים. נדמה שתמיד יימצאו אלה שיסכימו לכל תנאי, ובלבד שיפנו אליהם את עדשת המצלמה, ומנגד, אלה שיסכימו לצפות בהם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ