הזמרת קים בורל קראה להומואים "סוטים"; הופעתה בתוכנית של אלן דג'נרס בוטלה

מוקדם יותר השבוע הופץ סרטון ובו מתועד נאום הומופובי שנשאה זמרת הליווי של פארל ויליאמס. הלילה הודיעה דג'נרס כי בורל לא תשתתף בתוכניתה

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלן דג'רנס
איתי שטרן
איתי שטרן

ביום חמישי הקרוב צפוי להתארח בתוכניתה של אלן דג'נרס, לסבית מוצהרת, הזמר פארל ויליאמס. עמו היתה מתכוננת להופיע זמרת הגוספל קים בורל, הנחשבת לאחת הבכירות בארצות הברית.

מדוע היתה? מוקדם יותר השבוע הופץ ברשת סרטון ובו בורל מתבטאת באופן הומופובי בזמן נאום בכנסייה. בין השאר אמרה בורל כי "מי ששיחק עם הרוח ההומואית בבית האל, ימות בגלל מעשיו במהלך 2017". בהמשך ציינה כי גבר שמכניס איבר מין גברי לפיו הוא סוטה, וכך גם נשים שמנענעות את איבריהן בפני נשים אחרות.

לאחר גל הביקורות שהופנה כלפיה, העלתה בורל סרטון באורך תשע דקות ליוטיוב ובו טענה כי לא התכוונה לפגוע באיש. "לא הזכרתי את המונח להט"ב בנאום שלי כי אין לי בעיה עם האנשים האלו. גם לאלוהים אין בעיה איתם. יש לו בעיה עם החטא ועם החוטאים". למרת ההתנצלות לכאורה, הודיעה הלילה (שלישי) דג'נרס בטוויטר כי בורל לא תשתתף בתוכניתה.

עוד קודם לביטול ההופעה, צייץ ויליאמס בחשבון הטוויטר שלו כי הוא "מגנה נאומי שנאה מכל סוג שהוא. אין מקום בעולם לדעות קדומות. תקוותי הגדולה היא שמשנת 2017 ואילך תזכה האנושות לאהבה ולשוויון". למרות המסר המפייס, רבים מהמגיבים לציוץ רטנו על כך שוויליאמס נמנע מלהזכיר את שמה של בורל ולא ציין אם יופיע לצדה או לא. מי שהצטרפה לדבריו של ויליאמס היא הזמרת ז'אנל מונה, שאמורה גם כן להופיע ביום חמישי בתוכנית של אלן. "אשמח מאוד כשאנשים יפסיקו להרגיש שהם העוזרים של אלוהים ולהחליט אילו חטאים מקובלים או לא מקובלים בתנ"ך", כתבה בחשבון האינסטגרם שלה. עם זאת, גם מונה סירבה להתייחס לבורל בשמה ולא ציינה אם תופיע בתוכנית.

בעבר הביעה דג'נרס את דעותיה על אמירות הומופוביות ויצאה נגדן במוצהר. כך קרה, למשל, כאשר מותג ההלבשה "JcPenny" העסיק אותה כפרזנטורית, דבר שהביא לגל מחאה של ארגון נשים שמרני שקבע כי יחרים את המותג בעקבות זהותה המינית של דג'נרס. במונולוג ארוך שנשאה בתוכניתה יצאה דג'נרס להגנת המותג ותקפה את הארגון השמרני, תוך שהיא מזכירה לו את כוחו המועט בחברה האמריקאית ואת הפיכתם של הנישואים הגאים לחוקיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ