הבורסה של הכורסה: כל ההימורים לטקס האמי

בריאן קרנסטון ישפיל שוב את ג'ון האם? נטפליקס תעשה היסטוריה מעבר למועמדויות? ו"משפחה מודרנית" תפסיד כבר? כל ההימורים והפרשנויות לקראת טקס האמי שייערך הלילה בלוס אנג'לס

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גונג הפתיחה של עונת הפרסים ההוליוודית יישמע הלילה (ראשון) עם טקס פרסי האמי, שיוגש על ידי ניל פטריק האריס ("איך פגשתי את אמא") ויאחד בין שלל כוכבי הסדרות המצליחות על השטיח האדום. עוד לפני חלוקת הפסלונים, מי שסימנו טריטוריה בטקס הן "אימה אמריקאית" עם 17 מועמדויות ו"משחקי הכס" עם 16 מועמדויות, וגם אתר הסטרימינג "נטפליקס" זכה להד תקשורתי נרחב לאחר שקטף מועמדיות ל"בית הקלפים" ו"משפחה בהפרעה" שפותחות את הדלת לשורה של אתרים נוספים שמתעתדים להשיק תוכן מקורי איכותי.

למרות משב הרוח המרענן מצד נטפליקס, המתחרות החזקות ביותר בקטגוריות הדרמטיות הן עדיין השילוש הנחשק “הומלנד-שובר שורות-מד מן", ובקומדיה קשה להאמין שמישהו יצליח לערער על מעמדה של "משפחה מודרנית". בשאיפה שנזכה בכל זאת לכמה הפתעות הנה ההימורים שלנו לסדרות, הכוכבים והיוצרים שיחזרו הביתה עם הפסלון:

סדרת דרמה: "שובר שורות"יחזרו בידיים ריקות: "דאונטון אבי", "משחקי הכס", "הומלנד", "בית הקלפים", "מד מן"על מה ולמה: בשנה שעברה "הומלנד" הצליחה להפסיק את רצף הזכייה של "מד מן" שקיבלה את הפסלון במשך ארבע שנים רצופות, ולא הצליחה לעשות היסטוריה ולהפוך לדרמה הראשונה שזכתה בחמישה פרסי אמי. למרות שהמועמדויות כמעט זהות לאלה של השנה שעברה (פרט ל"בית הקלפים" שתפסה את מקומה של "אימפריית הפשע"), ההימורים הם שהפעם האמי יוענק סוף סוף ל"שובר שורות" שהחמיצה את הפרס 4 פעמים. הדרמה יורדת מהמסך לאחר שהכפילה את הרייטינג שלה ומיתגה את עצמה כאחת הסדרות המשובחות של השנים האחרונות, וזכייה תצטרף אותה למועדון הסדרות שהאקדמיה גילתה מאוחר מדי, כמו למשל "הסופרנוס" ו"24" שזכו בפרס רק עם המועמדות החמישית לאחר ארבעה הפסדים.תקבל כבוד אחרון? "שובר שורות" (צילום: רשת AMC)

סדרה קומית: "משפחה מודרנית"יחזרו בידיים ריקות: "המפץ הגדול", "גירלז", "לואי", "רוק 30", "Veep"על מה ולמה: חייבים להודות שימיה הטובים של "משפחה מודרנית" מאחוריה, והסדרה צפויה לגרום לכולנו לפהק אם תשוב ותחזיק בכתר המנצחת הבלתי מעורערת של האמי. הקומדיה. הסדרה, שגרפה השנה 8 מועמדויות לאמי, הוכתרה מאז 2010 כסדרה הקומית הטובה ביותר לאחר שלוש שנים רצופות בהם שלטה "רוק 30" ביד רמה בקטגוריה. בכל זאת, עשוי להסתמן מהפך אם האקדמיה תחליט על מחווה אחרונה ל"רוק 30" שירדה מהמסך לאחר 9 עונות וקטפה השנה 9 מועמדויות. למרות שתי יריבותיה החזקות, "גירלז" עשויה להפתיע ולגרום לחברי האקדמיה להיראות הרבה יותר מעודכנים ממה שהם באמת.  אולי בכל זאת יילקח ממנה הכבוד שלא מגיע לה? "משפחה מודרנית" (צילום מסך: יח"צ yes)

שחקן בסדרת דרמה: בריאן קרנסטון ("שובר שורות")יחזרו בידיים ריקות: קווין ספייסי ("בית הקלפים"), ג'ון האם ("מד מן"), דמיאן לואיס ("הומלנד"), יו בונוויל ("דאונטון אבי"), ג'ף דניאלס ("חדר החדשות")על מה ולמה: זירת השחקן הדרמטי הטוב ביותר תשיב את בריאן קרנסטון להתמודד מול ג'ון האם, ומול יריבם דמיאן לואיס שחטף את הפרס משניהם בשנה שעברה. למרות שלואיס עשוי לשחזר את הזכייה וגם קווין ספייסי עשוי להפתיע, ההימורים מצביעים דווקא לכיוון של חביב האקדמיה בריאן קרנסטון, שהפך לא רק ליריב המאיים ביותר בטלוויזיה אלא גם בקרב על פסלון האמי. קרנסטון, שהביס במשך 3 פעמים רצופות את ג'ון האם יצטרך לגבור הפעם על לואיס, והבחירה בין השניים תוכרע בהתבסס על הפרקים שהגישו לאקדמיה. לואיס הגיש את "Q&A" בו ברודי נחקר על ידי קארי וקווין עד שנשבר, וקרנסטון הגיש את הפרק השביעי "Say My Name" שכולל את ההתנגשות הבלתי נמנעת עם מייק. אם קרנסטון יזכה בפעם הרביעית הוא יצטרף לדניס פרנץ ("NYPD") כשחקן שזכה בפרסים הרבים ביותר בקטגוריה, בעוד שהפסד שישי של האם יצרף למועדון המובסים ביותר בקטגוריה.ג'ון האם מלפניך. קרנסטון (צילום: רשת AMC)

שחקן בסדרה קומית: ג'ים פרסונס ("המפץ הגדול") יחזרו בידיים ריקות: ג'ייסון בייטמן ("משפחה בהפרעה"), לואי סי.קיי ("לואי"), אלק בולדווין ("רוק 30"), דון צ'ידל ("בית השקרים"), מאט לה בלנק ("Episodes")על מה ולמה: בשנה שעברה היה זה ג'ון קרייר ("שני גברים וחצי") שהפתיע ולקח את הפרס, אך הכוכב, שלא מועמד הפעם, פינה את המקום לחשודים הרגילים בקטגוריה, ובראשם יריבות צמודה בין ג'ים פרסונס, שזכה פעמיים בפרס ללואי סי.קיי שזכה שלוש פעמים על כתיבה אבל לא על המשחק ב"לואי". למרות שסי.קיי עשוי לזכות סוף סוף בהכרה הראויה לו, פרסונס נחשב למועמד הבטוח ביותר לפרס. המועמד הבטוח ביותר לפרס. פרסונס (צילום מסך)

שחקנית בסדרת דרמה: קלייר דיינס ("הומלנד")יחזרו בידיים ריקות: קוני בריטון ("נאשוויל"), אליזבת' מוס ("מד מן"), מישל דוקרי ("אחוזת דאונטון"), ורה פרמיגה ("בייטס מוטל"), קארי וושינגטון ("סקנדל"), רובין רייט ("בית הקלפים")על מה ולמה: אין מה לצפות ליותר מדי הפתעות בקטגוריית השחקנית הדרמטית, בעיקר מאחר שקלייר דיינס נחשבת גם הפעם למתמודדת החזקה ביותר בנבחרת. למרות שרבים מצקצקים ברשת על הרגשנות המוגזמת של דמותה ב"הומלנד", אנשי האקדמיה נמסים שוב ושוב מול הופעות דרמטיות תיאטרליות על גבול ההיסטריות, מה שקולע במדויק לתצוגת המשחק שלה בפרק שהגישה "Q&A". גם הפעם "מד מן" צפויה להישאר מאחור עם הפסד נוסף של אליזבת' מוס, שהייתה מועמדת לפרס האמי 4 פעמים והגישה הפעם את הפרק "The Better Half" בו פגי דוקרת את אייב בטעות בחנית מאולתרת. בכל זאת, מוס צפויה לפצות על ההפסד עם זכייה בפרס בקטגוריה בולטת אחרת עבור המיני סדרה "בקצה האגם".האקדמיה אוהבת אותן היסטריות. דיינס והפרס בשנה שעברה (צילום: AP)

שחקנית בסדרה קומית: ג'וליה לואיס דרייפוס ("Veep")יחזרו בידיים ריקות: לנה דנהם ("גירלז"), לורה דרן ("מוארת"), טינה פיי ("רוק 30"), איימי פוהלר ("מחלקת גנים ונוף"), אידי פאלקו ("האחות ג'קי")על מה ולמה: ג'וליה לואיס דרייפוס כבר זכתה בשלושה פרסי אמי (עבור "סיינפלד", "כריסטין הישנה" ו"Veep") וקשה לומר שזכייה נוספת השנה תהיה מוצדקת. כריזמטית ככל שתהיה, דרייפוס מגלמת שוב ושוב אותה הדמות, אבל סביר להניח שחברי האקדמיה ישובו להתגלגל מצחוק אל מול הפרק שבו סגנית הנשיא נמצאת תחת השפעת כדורים שונים. היריבה הגדולה של דרייפוס היא לנה דנהם, שהגישה גם היא פרק בו היא לוקחת סמים, רק שבמקרה שלה מדובר בפרק בו האנה לוקחת קוקאין והופכת את הסינגל של איקונה פופ להמנון של התקופה. גמרה את הסוס ובכל זאת ההימור הבטוח. לואיס דרייפוס (צילום מסך: יח"צ yes)

שחקן משנה בסדרת דרמה: מנדי פטינקין ("הומלנד")יחזרו בידיים ריקות: ג'ונתן בנקס ("שובר שורות"), אהרון פול ("שובר שורות"), פיטר דינקלייג' ("משחקי הכס"), ג'ים קארטר ("אחוזת דאונטון"), בובי קאנוויל ("אימפריית הפשע")על מה ולמה: קרב צמוד נוסף בדרמה צפוי בין הכוכב המשני של "הומלנד" מנדי פטינקין (סול) ובין ג'ונתן בנקס (מייק) מ"שובר שורות". אמנם אהרון פול, שזכה כבר פעמיים בפסלון מקווה כנראה להפוך לשחקן הראשון שזכה שלוש פעמים בקטגוריה, אבל מסתמן שהופעתיהם של מנדי פטינקין וג'ונתן בנקס הן אלה שיעמדו על כף המאזניים. בנקס הגיש כצפוי את הפרק המרגש "Say My Name" ולמרות שיש לו סיכוי רציני לזכות בפרס, פטינקין, שהגיש את פרק סיום העונה השנייה "The Choice" שבו הוא סול מאמין שקארי מתה בפיצוץ, נחשב למועמד המוביל בקרב האקדמיה. יסכל את הפרס השלישי של אהרון פול? פטינקין (צילום מסך: רשת שואוטיים)

שחקן משנה בסדרה קומית: טיי בארל ("משפחה מודרנית")יחזרו בידיים ריקות: ג'ס טיילר פרגוסון ("משפחה מודרנית"), אד אוניל ("משפחה מודרנית"), אדם דרייבר ("גירלז"), טוני הייל ("Veep"), ביל הדר ("סאטרדיי נייט לייב")על מה ולמה: כוכב "משפחה מודרנית" וזוכה שני פרסי אמי אריק סטונסטריט לא מועמד השנה, וכך התפנה מקום למועמדויות מפוהקות לא פחות של חבריו לסדרה, שהשתלטו על מחצית מהקטגוריה. בהתחשב בחיבת האקדמיה לכוכבי הסדרה קיים סיכוי גבוה שאחד מהם יזכה בפרס גם השנה. בראש הרשימה ניצב טיי בארל (פיל דאנפי), שהגיש את הפרק "Mystery Date" בו הוא מזמין אליו הבייתה גבר שפגש (מתיו ברודריק) ולא מודע לכך שמדובר בדייט. ותודה לאריק סטונסטריט שפינה קצת מקום בקטיגוריה. בארל (צילום מסך)

שחקנית משנה בסדרת דרמה: מגי סמית ("אחוזת דאונטון")יחזרו בידיים ריקות: אנה גאן ("שובר שורות"), אמיליה קלארק ("משחקי הכס"), כריסטינה הנדריקס ("מד מן"), כריסטין ברנסקי ("האישה הטובה"), מורנה בקרין ("הומלנד")על מה ולמה: העובדה שמגי סמית הודתה בפה מלא שאינה צופה ב"אחוזת דאונטון" ונמנעת באופן קבוע מלהגיע לטקסי הפרסים, לא מנעו ממנה לזכות בשני פרסי אמי רצופים (כולל הפסלון מהשנה שעברה). גם הפעם סמית' נחשבת ליריבה המאיימת ביותר בקטגוריה, והיא צמודה להתמודד ראש בראש מול מתמודדת חזקה נוספת, כוכבת "שובר שורות" אנה גאן (סקיילר). בכל זאת, מי שעשויה להפתיע ולחטוף את האמי מתחת לאף של שתיהן היא אם הדרקונים וכוכבת "משחקי הכס" אמיליה קלארק שזכתה במועמדות הראשונה שלה לפרס. לא מפרגנת ועדיין זוכה. סמית (צילום מסך: יח"צ yes) שחקנית משנה בסדרה קומית: מים ביאליק ("המפץ הגדול")יחזרו בידיים ריקות: ג'ולי בוון ("משפחה מודרנית"), סופיה ורגרה ("משפחה מודרנית"), מריט וובר ("האחות ג'קי"), אנה קלומסקי ("Veep"), ג'יין לינץ' ("Glee")על מה ולמה: ג'ולי בוון שזכתה בפרס האמי בשנה שעברה שבה למירוץ גם השנה, ולמרות שיש לה סיכויים טובים לזכות בשנית (ולהביס את חברתה לסדרה סופיה ורגרה), נראה שההימורים וגלגלי הצדק מצביעים על זכייה מפתיעה של מים ביאליק, הלא היא איימי פארה פאולר ב"מפץ הגדול". השחקנית היהודיה בת ה-37 (ובת דודו הרחוקה של חיים נחמן ביאליק), שכיכבה כילדה בסדרה הנוסטלגית משנות ה-90 "בלוסום", הלכה ותפסה נפח באנסמבל של הקומדיה המצליחה עם הרבה אקסצנטריות וההומור העצמי של דמותה. כל אלה עזרו לה לכבוש לא רק את שלדון, אלא גם את המבקרים, ואפשר רק לקוות שחברי האקדמיה יתעלמו השנה מכוכבות "משפחה מודרנית" ויעניקו לה את הפרס. הגיע הזמן להתעלם מכוכבות "משפחה מודרנית". ביאליק (צילום מסך)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ