עכבר העיר

16 שנים ו-2600 תכניות. ג'ון סטיוארט נפרד. צילום יח"צ

ג'ון סטיוארט אומר שלום, בתכנית פרידה מרגשת של "הדיילי שואו", אותה הגיש במשך 16 השנים האחרונות ושבסיסה אותו כאחד הסטריקאים המובילים בארצות הברות. התכנית, שהוקלטה מוקדם יותר אתמול (חמישי), קיבצה את כל בוגרי "הדיילי" לדורותיהם, בהם סטיבן קולבר וסטיב קארל. גם המועמדת לנשיאות הילארי קלינטון הגיעה, ועל התוכנית המוזיקלית היו אחראים ברוס ספרינגסטין וה- E Band. במזל גדול (או שלא) העימות הראשון של המועמדים לנשיאות מהמפלגה הרפובליקנית הסתיים לפני שהחלה התכנית. סטיוארט, שעשה קריירה נאה מחביטה מתמשכת בפוליטקאים, לא היסס להכות גם הפעם. חברי התכנית סיפקו פרשנות נוקבת לאירועי העימות, ואחד הכתבים אף אמר "אני לא מאין שדונלד טראמפ שלב את איבר מינו... בשלב כל כך מאוחר של העימות". קולבר, שהצליח גם לתפוס רגע של רצינות, אמר לסטיוארט הנבוך: "אנחנו חייבים לכך המון, ולא רק בגלל שהעסקת את כולנו במפעל המדהים הזה. כולנו טובים יותר בעבודה שלנו, כי זכינו לראות אותך עושה את שלך". אך במקרה של סטיוארט לא הסתפקו האורחים בברכות, והמנחה הוותיק זכה לשלל "גידופים" מכל מי שצלב בשנים האחרונות. » ג'ון סטיוארט - כל הפרטים» מדוע יהיה לנו קשה בלי ג'ון סטיוארט?» ג'ון סטיוארט עוזב את ה"דיילי שואו"

"זאת לא הייתה תכנית רגילה", אמרה אחת הנוכחות בקהל, שאף הושבע לשמור על סודיות על לשידור המתוכנן (כמה שעות לאחר מכן). "הוא לא פשוט הקריא את הכותרות כמו בכל פעם". אורח מיוחד שברך את סטיוארט היה הנשיא אובמה, שאף חלק את אותו כבוד לדיוויד לטרמן, שפרש אך לפני כמה חודשים גם הוא מהגשת הלייט-נייט שלו. הבית הלבן כתב בחשבון האינסטגרם שלו בשם הנשיא: "אני מנפיק החלטה מנהלית: שג'ון סטיוארט לא יכול לעזוב את ה'דיילי שואו'".

לסיום העניק סטיוארט מונולוג אחרון - "אני אומר לכם חברים, הנשק הטוב ביותר נגד בולשיט הוא דריכות. אז אם אתם מריחים משהו, תגידו משהו!. התכנית הזאת לא נגמרת, זאת פשוט הפסקה קצרה בשיחה אתכם - שיחה שאני השתלטתי עליה לגמרי באופן אנוכי. אז במקום להגיד שלום או לילה טוב, פשוט אומר ש'אני הולך לקחת משהו לשתות', ובטוח שאראה אתכם לפני שאלך. אז הנה, רגע הזן שלי"."הדיליי שואו" חותמת עם עזיבתו של סטיוארט את הפרק הנכבד והמשמעותי ביותר בחייה. התכנית החלה את דרכה בשנת 1996 כאשר את משבצת המנחה תפס אז קרייג קילבורן, שעזב אותה כעבור שלוש שנים, ופינה את מקומו לסטיוארט. המגיש היהודי-אמריקאי שהתיישב על כס המגיש ב-1999 החזיק בתפקיד במשך 16 שנים ולאורך 2600 תוכניות. סטיוארט הביא לתכנית את הקו הפוליטי והסאטירי החד שלו, מה שגרם לה לזנק לא פעם לראש הכותרות, בין היתר במהלך מערכות הבחירות השונות באמריקה.

סטיוארט לא תחם את עצמו לגבולות ארצות הברית - במהלך הבחירות האחרונות בישראל חבט בראש הממשלה בנימין נתניהו, בין היתר בהתייחסו לסרטון ה"ביבי-סיטר" הזכור ("מתברר שיהודים יכולים להיות מצחיקים בכל מדינה") ולנאום נתניהו האחרון בקונגרס ("זו הייתה המציצה הארוכה ביותר שקיבל יהודי אי פעם"). כמו כן, הוא יהיה זכור לנצח כמי שתבע את המשפט: "אני לא מתכוון לצנזר את עצמי כדי לנחם את הבורות שלך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ