בא לי ויראלי: קטעי האינטרנט הטובים של 2013

ספק אם קרל מרקס היה מתרשם, אבל השנה כולם עסקו בשיתוף: אינספור מערכונים, סרטונים וקליפים עלו לרשת, והגולשים חלקו, הגיבו ואפילו יצרו. אסי גל בוחר את המיטב, ומציב מטרה לשנת 2014: לא לאבד את הסקרנות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

השנה הזו הייתה שנת יצירה לרשת הישראלית. עשרות קבוצות נוספו לבודדים שהיו לפני כן. סרטונים ישראליים הפכו ויראליים בטירוף, לצד תוכניות חדשות דוגמת "צינור לילה", שהעלו את קרנם של את כל אותם סרטונים.

» סדרות האינטרנט השוות - כתבה ראשונה» סדרות האינטרנט השוות - כתבה שנייה» סדרות האינטרנט השוות - כתבה שלישית» סדרות האינטרנט השוות - כתבה רביעית

סרטונים ויראליים הפכו לחלק בלתי נפרד מהחדשות, גם כמקור מידע וגם כיצירת נושאי שיחה, דוגמת סרטו של ג'ימי קימל שהראה נערה עושה טוורקינג ונשרפת מנר, שהסתבר כמתיחה שלו על העולם. אבל באותה מידה בה הפכנו פתוחים וממהרים להתרשם ולשתף, כך נהיינו פחות סקרנים. סרטון בן שבוע הוא כבר ישן, וגם אם משהו תפס אותנו, אין הרבה סיכוי שנצפה בעוד קטעים של אותו יוצר. 200 מיליון גולשים צפו בשועל של YLVIS, אבל רק 5 מיליון נחשפו ל"מסצ'וסטס" שלהם, ורק חצי מיליון איש ראו את שאר הקטעים. באופן כללי, גולשים צופים במה ששיתפו אותם ולא מחפשים עצמאית, וחבל. יש הרבה דברים טובים שהם לא ויראליים ושווה לבדוק אותם. ובנימה זו, הנה הקטעים שהכי אהבתי השנה. אני ספציפית. לא עזרו לי לבחור ולא נשלחו סמסים.

רומנטי זה הסרטון הכי רומנטי שיצא השנה, ואולי אחד הכי רומנטיים אי פעם. בעל מתעורר מניתוח, עדיין מטושטש ולא מזהה את סביבתו, כולל את האישה שמצלמת אותו. כשהיא אומרת לו שהיא אשתו - הוא כה שמח על המזל הטוב שנפל בחיקו. מקסים באמת ומעורר רצון לעבור בדיוק ניתוח כזה כדי להגיד אותם דברים לאישה שאיתך.אני לא מלאך, אני אשתך. צפו בסרטון:

קליפ לא מיילי סיירוס, לא ריאהנה זורקת שטרות. סטרומה (stromae), ההוא שמוכר פה בעיקר בגלל alore un danse, הוא לא באמת זמר של להיט אחד. formidable, השיר - שמדבר על נערות נהדרות ועל תחושת הפאתטיות שהזמר חווה מולן - מבוצע בכאב, והקליפ בהתאם. סטרומה מתנהג כמו שיכור ברחוב והכל מצולם מרחוק, בצורה מחתרתית, כשהקהל מסביב המום לראות את הזמר צועק ברחוב ונופל על המדרכה. Formidable לגמרי. הקליפ מותאם לתחושת הכאב. Formidable:

אם אהבתם: חפשו גם את papaoutai.

גילויים קומיים אישיים הם קיימים כבר יותר משנה, אבל רק השנה יצא לי להכיר את screen junkies. הקטעים שלהם, שנקראים honest trailers, עושים בדיוק מה שהם אומרים - טריילרים כנים לסרטים מחורבנים. לא תמיד מסכימים איתם (אני אישית אהבתי את סופרמן האחרון, אבל זה אני, ורק אני מסתבר), אבל זה כמעט תמיד מצחיק. בסוף כל סרטון, הקריין - בחור שקולו נועד לקריין טריילרים, אומר משפטים שאנשים ביקשו שיגיד בקול המצוין שלו. הנה טריילר שלהם למלחמת העולם Z, סרט מחורבן בהחלט.לא בטוח שלזה בראד פיט התכוון. הטריילר של screen junkies:  

אם אהבתם: תראו גם את everything wrong with, קטעים בהם עוברים על סרטים ובודקים את כל מה שטיפשי בהם.

ישראלי משיח. או אם לומר זאת באווירת שנות ה-90 שהסדרה הזו מייצרת - משיח, משיח ושוב פעם משיח. הסדרה האינטרנטית האמיתית הראשונה בישראל, כזו שתפסה ובאמת הצחיקה. רק שכמו כל דבר שקורה היום באינטרנט, 100,000 איש ראו את הפרק הראשון, כי מישהו שהם מכירים עשה שיתוף, אבל הפרקים הבאים כבר ירדו ל20,000. וחבל, כי הפרק השלישי טוב אפילו יותר מהראשון, ואני, אישית, מכור לשיר שלהם.

פיט הולמס אולי יצא לכם לראות את הקטע בו דוקטור אקסבייר מפטר את וולברין מהאקס מן בטענה שהוא פשוט גיבור לא יעיל ("מגנטו, האויב הכי גדול שלנו, יכול למעוך אותך כי אתה עשוי ממתכת”). הולמס, ממקימי  - college humor חבר'ה שעושים קטעי יו טיוב שיורדים על סופר הירוס ועוד מגוון דברים (קטע מצוין, למשל, על בחורה שלא יודעת איך לבצע מין אוראלי ומתכוונת להשתמש כמה שיותר בשיניים), קיבל השנה תוכנית משלו, וכך יש לו תקציב לתפאורה ואיפור ועוד מגוון קטעים שיורדים – כאמור - על סופר הירוס, אבל לא רק (קטע מצוין על ג'יימס בונד משתכר, ועוד רבים של קסאבייר מפטר אקס-מנים אחרים). אבל הפייבוריט הוא דווקא מלפני שנתיים - סטנד אפ מעולה שלו אצל קונאן, בו הוא מדבר על כך שאיבדנו את חדוות הגילוי מאז שיש לנו אייפון.

אם אהבתם: תראו גם את זה. קטע מקסים על קוסמים.

Vine 2013 הייתה השנה של הוויין, אותה אפליקציה שמאפשרת לכל אחד לעשות סרטים באורך שמונה שניות. אם טווח ההקשבה שלנו היה קצר לפני כן, עכשיו הוא ירד לשמונה שניות. וזה עובד מעולה - אנשים אשכרה יוצרים בדיחות רלוונטיות ומצחיקות בשמונה שניות בלבד. Bat dad הוא אבא ששם מסיכת באטמן ומדבר בקול של באטמן לילדים שלו.  אבא גנוב. צפו ב-Bat dad :

אם אהבתם: תראו את כל Best of vine. הנה אחד, למשל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ