אמריקה בחרה: מי הסדרות שיקבלו עונות חדשות?

מאסטרס אוף סקס ממשיכה לתת בראש, מייקל ג'י פוקס נחלש והפה המלוכלך של סת' מקפרלן מזכה אותו בצ'אנס נוסף. גורלן של הסדרות האמריקאיות שהושקו לאחרונה מתחיל להתבהר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

כמעט חודשיים אחרי שגל הסדרות החדשות של הסתיו הציף את המסך האמריקאי, כבר מתחיל להיות ברור אילו סדרות הצליחו לסחוף את המבקרים והצופים, ואילו עושות את דרכן לביטול הצפוי מראש. מאז השקתן של הסדרות החדשות, הרשתות האמריקאיות הספיקו להחליט על גורלן של מעט קומדיות ודרמות. חלק כבר הספיקו להרשים וחודשו לעונה נוספת או קיבלו הזמנה לעונה מלאה, ואחרות בוטלו באותה מהירות שבה עלו, או זכו לגורל די עגום והן נשארות בבועה עד שתתקבל לגביהן ההחלטה הסופית.

זכו לחיות עוד יום על המסך: הסדרות שחודשו רשת פוקס חידשה את "Sleepy Hollow" לעונה שנייה לאחר שלושה פרקים בלבד. הסדרה, ששומרת בינתיים על ממוצע של 8 מיליון צופים לפרק, מספקת עיבוד מודרני לאגדת "סליפי הולו", עם שובו של החוקר איקבוד קריין (טום מיסון) לחיים 250 שנה לאחר מותו, והגילוי שבעקבותיו מגיע גם הפרש בלי ראש ששב לרצוח. גם הבאזז סביב "Masters of Sex" (משודרת ב-HOT) עשה את שלו. הדרמה התקופתית של רשת שואוטיים, המגוללת את סיפורם האמיתי של בני הזוג ויליאם מאסטרס (מייקל שין) ווירג'יניה ג'ונסון (ליזי קפלן) שהפכו לחלוצי חקר הסקס בשנות השישים, חודשה לעונה שנייה.

חלוצי חקר האורגזמות. מאסטרס אוף סקס:

"The Blacklist", שהצליחה לעורר תגובות נלהבות עוד בשלב הפיילוט, נהנית מרייטינג של כ-11 מיליון צופים לפרק וברשת NBC מיהרו להזמין עונה מלאה בת 22 פרקים. הדרמה עוקבת אחר פושע שנמצא בראש רשימת המבוקשים של ה-FBI (ג'יימס ספיידר) ומחליט להסגיר את עצמו ולעזור לתפוס טרוריסטים שהממשלה אינה מודעת לקיומם. התנאי היחיד שלו הוא שאשת הקשר שלו תהיה פרופילאית מתחילה, אך הוא מסרב לחשוף את הקשר שלו אליה ואת הסיבות לכך שהסגיר את עצמו. גם " Agents of S.H.I.E.L.D" של ג'וס וידון קיבלה הזמנה לעונה מלאה רגע לאחר שנחשף שפרק הבכורה שלה העניק לרשת ABC  את הרייטינג הגבוה ביותר לסדרת דרמה מאז 2009. מצד שני, הסדרה, שמתמקדת בסוכנות הריגול המטפלת באיומים על אנושיים, התדרדרה לא מעט ברייטינג מאז. לאחר ירידה ממעל 12 מיליון ל-7.85 מיליון צופים, חידושה לעונה שנייה עדיין נמצא בסימן שאלה.

"Brooklyn Nine-Nine" אמנם לא ממש מצליחה להתרומם בכל מה שקשור לנתוני הרייטינג, אבל ברשת פוקס החליטו בכל זאת לתת לה צ'אנס להפוך ליורשת של "מחלקת גנים ונוף" והזמינו עונה מלאה, בת 22 פרקים. הקומדיה, שסובבת סביב בלש פרוע (אנדי סאמברג) שצריך להתמודד פתאום עם בוס חדש שעובד לפי הספר (אנדרה בראואר), זכתה לקידום משמעותי נוסף עם ההחלטה לשדר אותה מיד לאחר פצצת הרייטינג של הסופרבול, יחד עם "הבחורה החדשה".

"מחלקת גנים ונוף", מאחורייך. ברוקלין 9-9:

גם הקומדיה "Mom" של צ'אק לורי ("המפץ הגדול", "שני גברים וחצי") קיבלה מרשת CBS הזמנה לעונה מלאה. המבקרים אמנם לא התלהבו מההומור הצפוי והיבשושי, אבל הכימיה המוצלחת בין אנה פאריס כאם חד הורית ואלכוהליסטית לשעבר שמנסה לפתוח דף חדש, ובין אליסון ג'אני שמגלמת את אמה, מצליחה לסחוף בכל שבוע כ-7 מיליון צופים נאמנים. "The Millers", שמגיעה מיוצר "קוראים לי ארל" ו"לגדל את הופ", הצליחה לגרוף רייטינג מרשים של כ-12 מיליון צופים לפרק, וברשת CBS החליטו להזמין עונה מלאה. בתפקיד הראשי מככב וויל ארנט ("משפחה בהפרעה") כגרוש טרי, שכנגד רצונו מספק השראה לאביו (בו ברידג'ס) לעזוב את אמו (מרגו מרטינדייל) לאחר 43 שנות נישואים.

הקאמבק של מייקל ג'יי פוקס עם "The Michael J. Fox Show" הצליח לזכות בהרבה תשומת לב ובהזמנת עונה בת 22 פרקים. אבל הקומדיה, ששואבת השראה מחייו של פוקס ועוקבת אחר מגיש חדשות חולה פרקינסון, הולכת ומתדרדרת ברייטינג ובקושי סוחפת 3.5 מיליון צופים. במקביל, "The Crazy Ones" השיבה למסך הקטן את רובין ויליאמס כאב אקסצנטרי ומבריק, שעובד יחד עם בתו (שרה מישל גלר) בסוכנות פרסום למרות שהם הפכים גמורים. הסדרה הפכה לקומדיה המובילה של רשת CBS שמיהרה להזמין ממנה עונה מלאה.

באפי ציידת הפרסומות. The Crazy Ones:

תסגרו אחריכן יפה את הדלת: הסדרות שבוטלו

בראש הסדרות עם הרבה פחות מזל ניצבת "Lucky 7". הסדרה, שעקבה אחר חייהם של שבעה עובדי תחנת דלק בקווינס שבניו יורק שזוכים יחד בלוטו, בוטלה לאחר שני פרקים בלבד. גם "We Are Men", שסיפרה על חייהם של חבורה של גברים פרודים, בוטלה לאחר שידורם של שני הפרקים הראשונים. "Ironside" בכיכובו של בלייר אנדרווד כבמאי קשוח על כסא גלגלים, בוטלה לאחר שלושה שבועות, בדיוק כמו "Welcome to the Family", שניסתה לכבוש את הצופים עם קומדיה על אב ובעל (מייק אומאלי) שנאלץ להתמודד עם הריונה הלא מתוכנן של בתו המתבגרת ועם הוריו של בן זוגה החדש.

מה שבטוח, זה בספק: הסדרות שגורלן טרם נחרץ

לא מעט סדרות עדיין מתנדנדות בנתוני הרייטינג וזוכות לתגובות מעורבות מהמבקרים. "Hostages" - הגרסה האמריקאית ל"בני ערובה", מסתפקת בקצת יותר מ-5 מיליון צופים לפרק, ובאתרים האמריקאים מדווחים שרשת CBS צפויה להעביר אותה לשעת שיבוץ הרבה פחות אטרקטיבית. "Betrayal" של רשת ABC לא זכתה לרייטינג מרשים מלכתחילה, והמותחן הסבוני, שעוקב אחר צלמת שמתמסרת לרומן סוער עם גבר שפגשה ומגלה שהוא הסניגור שעובד נגד בעלה, כנראה לא ישרוד עוד זמן רב.

בני הערובה מתנדנדים. Hostages

בזירת הקומדיות, "Dads" – העוסקת בשני גברים בני שלושים ומשהו (סת' גרין וג'ובאני ריביסי) שנאלצים להתמודד עם העובדה שאבותיהם חסרי הפרוטה עוברים לגור איתם - סומנה מראש כסדרה הגרועה של הסתיו "הודות" לבדיחות סקס ממוחזרות והומור גזעני בניצוח סת' מקפרלן. אבל השערורייה רק תרמה לתשומת הלב הזמנית סביבה ורשת פוקס הזמינה 6 תסריטים נוספים. גם "Back in the Game" אמנם זוכה לרייטינג סביר, אבל רשת ABC עדיין לא החליטה על גורלה של הקומדיה, שסובבת סביב שחקנית סופטבול לשעבר ואם חד הורית בהווה שעוברת עם בנה לביתו של אביה המנוכר (שחקן הקולנוע ג'יימס קאן).

"Trophy Wife", שעוקבת אחר אישה צעירה (מאלין אקרמן) שמתחתנת עם גבר שהיה נשוי פעמיים (בראדלי ויטפורד) לא נהנית מרייטינג מרשים, אבל ברשת ABC הזמינו בינתיים תסריטים לשלושה פרקים נוספים. הרשת הזמינה שלושה תסריטים גם מ-"The Goldbergs", שמתרחשת בימי האייטיז העליזים ומעניקה הצצה לחייה של משפחת גולדברג מבעד למצלמת הווידאו של הבן הקטן. ברשת לא קיבלו עדיין החלטה גם לגבי הקומדיה של רבל ווילסון, Super Fun Night”, אבל הרייטינג המתדרדר שלה לא מרמז לעתיד מזהיר. גם הרייטינג הנמוך של "Sean Saves the World" לא מבשר לה טובות. הקומדיה של שון הייז ("וויל וגרייס") כאב גרוש והומוסקסואל שמתחזק בהצלחה קריירה תובענית עד שבתו בת ה-14 עוברת לגור עמו, קיבלה הזמנה ל-4 תסריטים נוספים אבל סיכוייה לחידוש מזעריים.

פעם שלישית טבעת. Trophy Wife:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ