המסך המפוצל: The Voice בונה, "גירלז" הורסת

המייקאובר, שהפך מזמן ללב של כל ריאליטי שמכבד את עצמו, היה גם הנושא המרכזי של העונה השנייה של "גירלז". איך לנה דנהם מנפצת את החלום שמטפחת "The Voice"?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

1. המשפט, "לא הלכת עד הסוף, לא היית מספיק נאמן לדרך שלך", נשמע ב-"The Voice" פעם בדקה בערך. אפילו יותר מהמילה קיימות. הבקשה הזאת של המנטורים מהמתמודדים מוזרה קצת בהתחשב בעובדה שמחלקת ההלבשה של התכנית חותרת נגד רעיון האמת הפנימית כשהיא מנסה להפוך את כל המתמודדים להיות בדיוק כמו כולם. לא משנה אם את פריקית, שמנמנה, היפסטרית או בת 16, ברגע שנכנסת לנבחרת תאולצי לעלות על עקבים של 10 ס"מ, לנפח את השיער והכי חשוב להידחס לשמלה שחורה חושפנית שלא בנויה להכיל את הציצים שלך (אלא אם התקבלת על טיקט הדתיה ואז תינצלי מהמחשוף). את המתמודדים לעומת זאת חונטים בחליפות, אם ממש זכית וגם המלבישה חושבת שאתה יצירתי כנראה שתקבל ז'קט צהוב במקום שחור. נכון, זו טלוויזיה אז צריך להיראות טוב, אבל למה כל הטוב הזה חייב להיראות בדיוק אותו דבר? תכנית שאמורה לטפח את הכשרון האישי של כל אחד מהמתמודדים ולעזור להם לבטא את היצירתיות שלהם, לא יכולה לעשות הכל כדי לקבור את האישיות שלהם. מעבר לזה, התלבושת האחידה הזאת מעודדת את המתמודדים להתעסק בהכל חוץ ממוזיקה, וככה גם הביצועים נראים: יפים ומזויפים (גם בצליל וגם בתוכן). "The Voice" מאמינה שככה אמורים להיראות זמרים מצליחים ואליהם המתמודדים צריכים להפוך. חבל שהם לא שמו לב מה לבש האורח המיוחד שלהם בחצי הגמר, שהוא גם במקרה הזמר המצליח בישראל: ג'ינס, טי שירט שחורה ובמקרה של השקעה גם חולצת משבצות מעל. יותר מזה אנחנו לא צריכים.אקסטרים מייקאובר. משתתפות "The Voice", דנה, לינה ורודי (צילומי מסך) 2. המייקאובר, השאיפה הנסתרת המיוחלת של כל בחורה להפוך את עורה באמצעות תספורת או חולצת רשת צהובה צועקת, עמד גם במרכזה של העונה השנייה של "גירלז" שהסתיימה אתמול. כל אחת מהדמויות פתחה את העונה במטרה להיות אחרת: האנה יצאה עם רפובליקני ממוסד בשאיפה להתמסד, מארני ניסתה להפוך לזורמת, שושנה השתחררה יחד עם שחרור קרום הבתולים שלה וג'סה התחתנה. הניסויים של כל אחת מהן לוו גם בעטיפה החיצונית, האנה מספרת את עצמה מדי פרק בערך, מארני הפכה את ההרואין שיק לערך עליון והציצים של שושנה קיבלו צו יציאה מהמחשוף. התוצאה של הניסיונות הנואשים של הגיבורות להשתנות היתה מטרידה, מדכאת ולפרקים הפכו את הסדרה לקשה לצפייה. במובנים מסוימים הסדרה כולה עברה מייקאובר. היא כבר לא סדרה על בנות, היא סדרה על בדידות. כזו ששום דבר בעולם לא יכול עליה, לא סקס, לא קוק, לא בחורים, וכן גם לא חברות טובות. אפשר לאהוב את זה, אפשר להתייאש מזה, אפשר לשנוא את לנה דנהם, אבל קשה להתעלם מזה. המהפך. מארני מביכה את עצמה:

3. "גירלז" הוכיחה באופן מפוכח את כשלונו של המייקאובר. היא הראתה שיש חלומות שפשוט אי אפשר להגשים. שהטבע שלהם הוא להישאר חלומות. כשאת חולמת להיות זמרת ולא התפכחת עד גיל 24, כנראה שנגזר עלייך להביך את עצמך במסיבה ועל הדרך לחזור לאקס שזרקת בגאון לפני כמה חודשים, בקיצור להיות פתט. הריאליטי כולו נשען על אותם חלומות שלנה דנהם מנפצת. כדי להוכיח שאפשר להגשים אותם כל המתמודדים חייבים לעבור שינוי מוצלח. באמצעות השינוי החיצוני גם ישנה למתמודדים את החיים. בגלל זה כולם חייבים להיות יפים ורזים בסוף העונה. הריאליטי מנסה לשמר את האשליה שרק בעזרת החלום (וקצת דרך, תהליך, עבודה קשה וכו') אפשר להצליח. דנהם מנפצת אותה. אז כן, למרות שהסיום הקיטשי של העונה כבר עשה מייקאובר למייקאובר של העונה, וגם אם כבר אי אפשר לסבול את העירום שלה (ואי אפשר), מוכרחים לדבר על לנה דנהם.  » המסך המפוצל - כל הכתבות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ