המסך המפוצל: משחק השקר של The Voice וציפי לבני

מישה סוחינין מ"The Voice" ניסה ללכת עם האמת שלו (הבי מטאל) ומצא את עצמו קופץ על תוף, ציפי לבני חיפשה את האמת שלה (מו"מ מדיני) ומצאה את עצמה עם ביבי. לאן נעלמה האמת מהמסך? שני רגעים טלוויזיוניים בשבוע

סיון שור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סיון שור, עכבר העיר

1. ציפי לבני התייצבה מול המצלמות בערב יום שלישי והצהירה כי היא נכנסת לממשלה ולא כל כך מעניין אותה מה יחשבו על זה. היא הציגה את המהלך כאילו הוא תוכנן כבר משלב הקמפיין ("התחייבנו להילחם על הסדר מדיני גם כשזה לא ישתלם פוליטית") ולא מהווה בגידה בערכים שהיא קידמה בארבע השנים האחרונות. מהלך צפוי או לא, בגידה בעקרונות או לא, שפת הגוף של לבני הסגירה מה המשמעות האמיתית של המהלך עבורה: כניעה. היא נכנעה לאגו שלה, היא נכנעה לכובד הציפיות ממנה, היא נכנעה לנתניהו, ויותר מהכל היא נכנעה למשחק הפוליטי שנגדו הטיפה. בארבע השנים שלבני התייבשה על ספסלי האופוזיציה היא הבינה שאין ברירה אלא להיכנע לחוקי הפוליטיקה החדשה וחיכתה להזדמנות להשיל מעליה את גלימת העקרונות שנופפה בה כמו דמות מליגת הצדק. ההצהרה שלה "אני כאן בגלל החובה המוסרית" מכסה על האמת שכואבת כנראה ללבני כמו לכל אחד מהמאוכזבים ממנה: אם אתה לא שם אתה לא קיים. ברגע שהיא הבינה את זה לא נותר לה אלא להישמע להוראות ההפעלה של היועצים שלה ושל נתניהו ולשכנע את הבוחרים שלה במשהו שאפילו היא לא מאמינה בו. תנועות הגוף שלה, בניגוד לאלו של נתניהו, לא יכולות לשקר והן הסגירו אותה.שקרים בארון. מסיבת העיתונאים של לבני ונתניהו:

2.מישה סוחינין מ"The Voice" יצא מהקופסה בשבת, ולא באופן מטפורי. כדי להוכיח למנטורים עד כמה הוא פורץ גבולות וחסר מעצורים הוא הפך את המטפורה למציאות, נכנס לקופסה אמיתית כדי לצאת ממנה ולצרוח משינה כמו הבי מטאל. עאלק. מומחה התוכנית לענייני זיוף, אביב גפן, הודיע כי סוחינין כמו מתמודדי ריאליטי רבים לפניו לא הלך עם האמת שלו ובעצם נענה להוראות הפעלה של הפקת התוכנית והמנטורית. הוא אמר לו שהוא מת לראות אותו קופץ מתפרע על אמת וקופץ על התופים או משהו. מה עשה החייל סוחינין בתגובה? התפרע (על אמת!) וקפץ על התופים. המומחה לענייני זיוף היה מבסוט. האם בציות להוראות ההפעלה של גפן יש יותר אמת מהציות להוראות ההפעלה של הפקת התוכנית? האם בבקשה הזו גפן לא נענה להוראות ההפעלה של הפקת התוכנית לייצר דרמה? והיא לא נענית להוראות ההפעלה של הזכיינית להביא עוד רייטינג? בניסיון לגרום למישה סוחינין להפסיק לזייף, גפן לא רק הפך אותו לבובת מריונטה אלא גם חשף הזיוף של עצמו ושל המנגנון כולו. סיפורים מהקופסה. מישה סוחינין שר משינה:

3. הגוף של סוחינין, שקפץ על התופים בניסיון נואש להגיע לאמת, והגוף של לבני, שלא הצליח להסתיר את השקר, הם כנראה שרידים אחרונים לאמת שאפשר למצוא היום על המסך. המוח והרציונל שלהם כבר הפנימו את חוקי המשחק, בגלל זה לבני נכנסה לממשלה וסוחינין יצא מתוך קופסה, אבל הגוף שלהם עוד לא הפנים את החוקים עד הסוף. מישה סוחינין כל כך רוצה להיענות לציווי ללכת עם האמת שלו, עד שהוא לא זוכר מה היתה האמת שלו מלכתחילה. היא בטח לא משהו שמוצאים באמצעות ציווי חיצוני. באותו אופן לבני מבקשת להוכיח לציבור ולעצמה כי האמת שלה (משא ומתן מדיני) חזקה יותר מכל דבר אחר (מעמדה הפוליטי). לבני וסוחינין לא באמת יכולים למצוא את האמת שלהם ובטח שלא ללכת איתה. הפוליטיקה והריאליטי הם כבר לא מקומות שיכולים להכיל את האמת היום. הם יוכלו אולי לאסוף אותה משמירת החפצים כשיחליטו לפרוש.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ