השבוע בטלוויזיה: ג'ניפר מוריסון ו"עד עצם היום הזה"

וגם: האם פול מקרטני באמת מת והוחלף על ידי כפיל, הקומדיה של לואי סי.קיי חוזרת לעונה שניה, אלון בן דוד חוזר לבופור בסרט דוקומנטרי, החיים בשירות ה-CIA, סרט דוקומנטרי על המהפכה בתחריר והמנתחים הפלסטיים שעושים מהפכה בוייטנאם

ספיר יעקב, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספיר יעקב, עכבר העיר

יום ראשון: זהותו האמיתית של מקרטני ושובו של לואי ערוץ 8 מציג ערב שידורים מיוחד לציון יום הולדתו ה-70 של סר פול מקרטני, ביניהם בולט סרט החוקר את תיאוריית הקשר כנגד זהותו האמיתית של מי שאנו מכירים כחיפושית המובילה בלהקה המיתולוגית. כבר ארבעה עשורים שמעריצי הביטלס חושדים שפול מקרטני מת והוחלף על ידי כפיל, אך האם עכשיו הגיעה ההוכחה המיוחלת? קלטת ובה קול הזהה לזה של ג'ורג' הריסון מגוללת סיפור מצמרר. בקיץ 2005, חבילה מסתורית מאנגליה הגיעה למשרדי חברת ההפקה Highway 61 Entertainment. בפנים, היו שתי קלטות אודיו ועליהן נכתב: "ההצהרה האחרונה של ג'ורג' הריסון". הסרט עוקב אחר תיאוריות הקונספירציה השונות שנוגעות ל"מותו" של מקרטני. האם הסרט הזה יספק את התשובה לשאלה שמיליוני מעריצי החיפושיות ברחבי העולם שואלים את עצמם כבר ארבעה עשורים?  פול מקרטני באמת מת, 22:25, ערוץ 8

אז מי האיש? מתוך "פול מקרטני באמת מת":וגם:עונה חדשה לקומדיה המקורית ועטורת שבחים של ערוץ הפרימיום האמריקאי FX, מדמיונו הפורה של לואי סי קיי: הסדרה שמה במרכזה את חיי היום יום והרפתקאותיו של לואי, ואת חיפושו העיקש אחר אהבה והומור. סי קיי, המגלם בסדרה גרסה בדיונית של עצמו, כקומיקאי שהתגרש לאחרונה ומגדל את שתי בנותיו, מכהן גם בתפקיד המפיק, התסריטאי, הבמאי והעורך של הסדרה.

כל פרק מורכב מסיפור עלילתי וממופע סטנד אפ שמורכב מחומר מקורי של הקומיקאי שנכתב במיוחד בשביל הסדרה, ומצולם מול קהל ניו יורקי אמיתי. הקומדיה המאופיינת בלוק קולנועי מוקפד, היוצא דופן בנוף הקומדיות הטלוויזיוניות, מצולמת כולה בעיר ניו יורק. סי.קיי אינו חושש לעסוק בנושאים שנויים במחלוקת בסדרה, בכולם הוא מטפל בסגנונו המיוחד והאבחון יוצא הדופן שלו לגבי אמיתות קטנות של החיים.בעונה השנייה מתארחים: ג'ואן ריברס, בוב סאגט, דיין קוק (שמתארח בתפקיד עצמו, לאחר הריב המפורסם שלהם, כשלואי האשים אותו בגניבת בדיחות), וכריס רוק. העונה ממשיכה ישירות לאחר סיום העונה הראשונה, ומיד אחריה תשודר העונה השלישית.לואי (עונה 2), 22:00, ערוץ yes Oh HDלואי לואי, הו בייבי. טריילר העונה ה-2 לסדרה "לואי":

יום שני: רזי מלחמת לבנון הראשונה, סודות ה-CIA ותיעוד כיכר תחריר במלאות 30 שנה למלחמת לבנון הראשונה אלון בן דוד והבמאית ציפי ביידר יוצאים למסע בעקבות סיפור הקרב על הבופור, מה קרה ביום הראשון למלחמת לבנון הראשונה, 6.6.1982, מה קרה בלילה בו כבשו את הבופור ונהרגו 6 מלוחמי סיירת גולני. לראשונה אלון בן דוד פוגש את המפקדים והלוחמים מסיירת גולני, שנלחמו בלילה ההוא ומספרים, מה קרה מרגע ההחלטה ועד לביקור ההיסטורי של ראש הממשלה מנחם בגין ושר הביטחון אריאל שרון בבוקר, שלמחרת על הבופור. כיצד קרה שהבופור נכבש, כיצד קרה שההחלטה של פיקוד צפון שאין צורך לכבוש את הבופור לא הגיע למפקד האוגדה, כיצד קרה שבלילה בו נהרגו 6 מלוחמינו ו12 נפצעו בפיקוד צפון לא יודעים מאומה על הקרב עד שמתקבלת הודעה ברשת הקשר שדרוש חילוץ מיידי. וכיצד מנחם בגין שמבקר בבוקר על הבופור שלצידו שר הביטחון אריאל שרון לא יודע מה קרה בלילה, לא יודע שהיו נפגעים והרוגים. ולמה רק אחרי 24 שנה המשפחות השכולות מקבלות מצה"ל את המחקר על הקרב. הבופור – פצע פתוח, 21:00, ערוץ 10 וגם:סיפורו של אדם, שחייו נראים כאילו נלקחו ממותחן ריגול משובח: וויליאם קולבי היה רב-מרגלים אגדי שעבד עבור ה-CIA. מתחילת הקריירה שלו כקצין ב"משרד השירותים האסטרטגיים" (גוף הביון שקדם ל-CIA), שצנח באירופה הכבושה על ידי הנאצים, וויליאם קולבי היה כוכב וטיפס במהירות בדרגות של "הסוכנות". עד מהרה היה מעורב במבצעים חשאיים מסביב לעולם: הוא הטה את הבחירות כנגד הקומוניסטים באיטליה, פיקח על ההפיכה כנגד הנשיא דיאם בסייגון, וניהל את "מבצע פניקס" השנוי במחלוקת בוייטנאם. אך לאחר כמה עשורים של שירות נאמן, בהם ביצע כמה מהמשימות הקשות והמלוכלכות ביותר שהוטלו עליו ע"י הממשל, הגיע לראש הפירמידה כמנהל ה-CIA ואז החל לקרוא תיגר על הנשיא. תוך שהוא מעורר מהומה עזה, הוא פתח בפני הקונגרס כמה מהסודות הכמוסים, האפלים והלא-כל-כך חוקיים של הסוכנות. כעת יוצא בנו, קארל, לספר את הסיפור של אביו, שנפטר לפני מספר שנים. סיפור על המשפחה שחייה כל העת בצללים ושל סוכנות הביון המרכזית של ארצות הברית.    אבא שלי היה רב-מרגלים, 22:00, ערוץ yes דוקוקרא תיגר על הנשיא. טריילר הסרט "אבא שלי היה רב-מרגלים":

ועוד:

האנשים, הקולות והסיפורים מאחורי המהפכה בכיכר תחריר, מעיניהם של אלה שהיו שם בכל רגע: קהיר, פברואר 2011. אלסייד, נואה ואחמד, שלושה צעירים מצריים, לוקחים חלק מהמהפכה. הם נמצאים בכיכר תחריר יום ולילה, מדברים, צועקים ושרים לצדם של מאות מצריים אחרים, מבטאים את כל מה שלא יכולים היו לומר בקול רם עד עכשיו. ניסיונות השלטון להשתלט על המהפכה רק מלבים עוד יותר את היוצרות, ובתחריר המורדים לומדים לעמוד על שלהם, לדון בנושאים החשובים, להמציא סיסמאות ולהתנגד לצבא, כדי להמשיך לאחוז במעט שהשיגו – כיכר של חופש. הסרט הזה הוא סיפורם של הפנים, הידיים והקולות שהיו בכיכר ולא וויתרו בשם החלום.תחריר, 21:35, ערוץ 8היו שם ולא וויתרו. טריילר הסרט "תחריר":

יום שלישי: לואיזיאנה מוכת הפשע ושליחות הרופאים הפלסטיים 

בין השנים 1997 ו-2006, 23 גברים נאנסו ונרצחו בדרום לואיזיאנה מוכת העוני. המשטרה המקומית התקשתה למצוא את הרוצח, בעיקר כי אסון ההוריקן קטרינה העסיק את השוטרים בסביבות 2005, אך גם כי הבירוקרטיה מסואבת וכי משפחות הקורבנות היו נרפות למדי. התקשורת הארצית, מצידה, לא התעניינה בנושא, הטיעון היה שזה "עניין מקומי". אך לבסוף נמצא הרוצח הסדרתי, רונלד דומיניק, טיפוס המעורר שאלות מורכבות הקשורות להומוסקסואליות ולהומלסים. הסרט משחזר את האירועים וחושף את ההתרחשויות בדרמטיות מותחת, אך גם משרטט את ניוונה של קהילה אמריקאית השוקעת אל תוך האבדון. רוצח סידרתי בלואיזיאנה, 22:00, ערוץ yes Docuקהילה שוקעת. טריילר "רוצח סדרתי בלואיזיאנה":וגם:

כמה מהמנתחים הפלסטיים המובילים בעולם נוסעים לווייטנאם ומקבלים על עצמם אתגר מקצועי יוצא דופן וראשון בעולם: לשנות את חייהם של שבעה ילדים, שנולדו עם פנים מעוותות מנסיבות שונות. יש להם שבעה ימים בלבד לעשות זאת. מקרים כאלה הפכו לתדירים מאוד בווייטנאם, אבל לרופאים המקומיים אין את הניסיון או הידע כדי להתמודד איתם והילדים סובלים מנידוי והתעללות על ידי הסביבה. בזה אחר זה, הילדים מגיעים לפגוש את הרופאים, מלאי תקווה לקבל הזדמנות שנייה לחיים והרופאים נואשים להצליח לספק להם אחת כזו. אלא שהקשיים נערמים בזה אחר זה: חלק מהמקרים קשים יותר מאחרים, עד כדי כך שהרופאים מעולם לא נתקלו בחומרה כזו במהלך הקריירות שלהם. שבעה פנים חדשים בשבעה ימים, 21:40, ערוץ 8הזדמנות שניה. טריילר "שבעה פנים חדשים בשבעה ימים":

יום רביעי: חלומות על האירוויזיון וחיי סטוריברוק

ערב יום ראשון ה"קדוש", הקסם מתחיל, כפפות כסף מנצנצות מחוברות לידיים שזזות בתנועות זהות, קהל משולהב, שירי אירוויזיון קלילים והשמחה בלב פורחת, ואז, הכרכרה הופכת לדלעת. חברי להקת "יורופלאש" נוחתים אל המציאות האפורה: מיקי, המורה הנשואה רוצה להביא ילד, אך מפחדת לגדול ולוותר על הבמה; ערן, מקים הלהקה, שפשט רגל וחי אצל אמו, נלחם בחובות ומוצא נחמה בקהל; עירית, החברה הכי טובה שלו, מפיגה את בדידותו, אך אם היא תמשיך לבלות כל הזמן עם הומואים, לעולם לא תמצא זוגיות אמיתית; לבּן יש חלום אחד, שמלווה אותו כל חייו - להיות באירוויזיון, אך מעבר לזה הוא מחפש עיסוק אמיתי שגם בו תהיה משמעות. סיפורה של החבורה הססגונית הזו הוא סיפור על חברות, על בדידות ועל אובססיה בלתי-מתפשרת לתחרות השירים הכי קיטשית בעולם. יורופלאש, 22:00, ערוץ yes Docuחולמים אירופה. טריילר "יורופלאש":

ועוד:

חייה של אמה סוון (ג'ניפר מוריסון, האוס) היו הכל, פרט לאגדה. אמה, הבחורה הקשוחה והרגישה בת ה-28, מטפלת בעצמה מאז ננטשה בצד הכביש בהיותה תינוקת. אך כשהנרי (ג'רד אס. גילמור, מד מן), הילד אותו מסרה לאימוץ 10 שנים קודם לכן, מוצא אותה ביום הולדתה, הכל משתנה.הנרי זקוק נואשות לעזרת אימו הביולוגית ובטוח שהיא בעצם, ביתם האבודה של שלגיה (ג'ניפר גודווין, אהבה גדולה) והנסיך המקסים (ג'וש דאלאס), כן, אלו מהאגדה.  ואפילו מוזר יותר, הנרי מאמין ש"סטוריברוק" העיירה הישנונית במיין, שבה הוא גר, היא בעצם חלק מכישוף שהטילה המלכה הרעה (לאנה פרילה, נמלטים), שהעבירה את הדמויות מהאגדות לעולם המודרני, ללא כל זיכרון מעברם.

כמובן שאמה לא מאמינה לדבר ממה שהנרי מספר לה, אך כשהיא מגיעה לסטוריברוק, היא חשה שמשהו מוזר קורה בה, ודבר אינו כפי שהוא נראה על פני השטח. סטוריברוק הוא מקום שהקסם נשכח בו, העליבות והמסכנות שורים בו, ו"חיו בעושר ואושר" אינה אפשרות בגבולותיו, וכדי להבין מהיכן הגיעו תושביו לשעבר של עולם האגדות, ומה הוביל לזעמה של המלכה הרעה, צריך להיכנס לחייהם הקודמים- אך יתכן שזה יערער וישנה את כל מה שאנחנו חושבים ומאמינים לגבי הדמויות האהובות.

בינתיים, הקרב האפי על עתידם של שני העולמות – המודרני והאגדתי גם יחד- עומד להתחיל. בשביל שהטוב ינצח, אמה תצטרך לקבל את גורלה ולהילחם על חייה.

עד עצם היום הזה, 21:15, ערוץ yes Drama HDחביבת המבקרים והקהל. טריילר הסדרה "עד עצם היום הזה":

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ