וידאו: משה איבגי מרים משקולות במפגש נוסטלגי

בסדרה הדוקומנטרית החדשה של הערוץ הראשון, "יומנים", יוצא משה איבגי להכיר את הכוכבים של "יומני גבע כרמל". בפרק הראשון הוא פוגש ספורטאים ישראלים שעשו היסטוריה מקומית. קטע וידאו

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

הערב ע(חמישי) עולה בערוץ הראשון סדרה דוקומנטרית חדשה, עם חיבור נוסטלגי לראשית ימיה של מדינת ישראל על פילם. "יומנים" היא סדרה תיעודית המפגישה את השחקן משה איבגי עם הגיבורים של יומני גבע כרמל – אותן מהדורות יומן בשחור לבן שתיעדו את ההיסטוריה ב-20 שנותיה הראשונות של מדינת ישראל. המהדורות אמנם שודרו בזמנו בבתי הקולנוע, אך זכו לעדנה מחודשת בחלוף השנים כששודרו בשידורים חוזרים בערוצי הכבלים.

"המושג 'יומני גבע כרמל' לעולם הרעיד מיתר בליבי", מסר תסריטאי  הסדרה, גידי מרון. "היומנים צרובים בזיכרון המתרחקת ככקסם מופלא של הליכה לקולנוע, והפוטנציאל לבנות סדרה תיעודית מארכיב היומנים, משול בעיני כמי שזכה בכספת בתוכה מטמון". את הסדרה ביימה איילת הלר והפיקו האחים אדרי (משה ולאון) בשיתוף עם "טופיה תקשורת" ומיכאל שרפשטיין.

פרק הבכורה, "היהודי החדש", מפגיש את איבגי עם הגיבורים של ענפי הספורט הפופולריים מתקופת קום המדינה. מי שרצה לעסוק בספורט היה צריך לבחור מבין הענפים: הרמת משקולות, שחייה, אגרוף או כדורגל. בין שלל הדמויות הצבעוניות, צמד מרימי המשקולות: אברהם ברונר ומשה ז'וריסט. פוגש את גיבורי היומנים. מתוך "יומנים":

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ