גל תורן: "אני לא אשרוד בלי לעשות מוזיקה"

את תפקיד השוטר המניאק והאינפנטיל ממלא סולן "מרסדס בנד", בקלות שמתיישבת על הטייפקאסט שלו, עוד מ"תעשה לי ילד". בין אגרוף לעפר שכטר, להופעות עם הלהקה, תורן מוצא זמן לחזור הביתה ולהיות בן זוג "מקסים", ו"אבא טוב". ראיון

אור בר שלום, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אור בר שלום, עכבר העיר

חמש דקות לתוך הפרק הראשון של המיוחדת (רשת, חמישי 22:30) וגל תורן כבר עירום. כדי לדייק: עירום בפלג הגוף העליון, וגוהר על נרקומן באמצע תחקיר משטרתי. תורן, גבר מהזן שמתנזר מלייזר ואוהד פחמימות, כבר רגיל להתהלך במצב הרבה יותר חושפני מול מצלמות הודות לסדרה "תעשה לי ילד". בעוד שבסדרה שיחק זמר רוק שנע בין האינפנטילי למניאק, כאן הוא משחק בלש משטרתי שנע בין המניאק לאינפנטילי. יש שיקראו לזה טייפקאסט. "שיקראו לזה איך שהם רוצים, שילכו גם להזדיין מצידי", הוא אומר בראיון לעכבר העיר. » "המיוחדת": יחידת המשטרה לענייני דרמה מצויינתטענה פופלארית היא שאתה בכלל לא משחק, אלא פשוט עצמך."אני משתדל להביא לתפקידים הרבה מהאישיות שלי, ושהאווירה מסביב לדמות תהיה מאד טבעית, אבל אני לא בטוח שאני הדמויות הללו. בטח לא מבחינה התנהגותית. זה לא אחד לאחד".יש לך גם נטייה לא להישאר עם הבגדים שיש מצלמה בסביבה."זה היה כתוב במיוחד בתסריט שצריך להוריד, אז הורדתי. זה לא יקרה שוב במהלך העונה, אז אני מקווה שנהנית".  מביא אישיות מהבית. תורן ב"המיוחדת":

התפקיד מחייב טרם ניתן לקבוע אם "המיוחדת" שליהקה לשורותיה שחקנים כיעל שרוני, עפר שכטר, ששון גבאי ונתן דטנר תהיה להיט, אבל בהחלט מגיע לה. מלבד חריקות שפה שנשמעות מתאמצות מידי (שוטרי ישראל לא מסוגלים לדבר כמו דמויות של אהרון סורקין), מדובר באחת הסדרות המושקעות, והרציניות ביותר שהושקו על מסך ישראלי. כזו שמצליחה ליצור כאן ז'אנר טלוויזיוני חדש. כזה שאחת אפס אפס של ערוץ 10 ניסתה לייצר, ונכשלה.

תורן אחראי על משבצת השוטר הלא יציב שמישהו-יחזיק-אותי. זה ששולחים לאיים על מקורות מודיעיניים, ולהסתחבק עם משפחות פשע. בפועל זה אומר שכל דקת מסך של תורן היא הנאה מזוקקת, ובתוך הקאסט המתוח של המיוחדת הוא אחראי גם על היציאות המצחיקות, וגם על המכות. יעיד על כך עפר שכטר שחטף ממנו אגרוף, שהיה אמור להישאר בגדר "בכאילו" בלבד.שמעתי שממש הכאבת לו "אני רק אגיד שזה הרגיש משהו בין הנאה מופלאה, לחוסר נעימות קטן. וזה קירב ביננו מאוד". הסתחבקת עם הקאסט? נשארתם חברים? "אני חושב שבשונה ממה שאני רגיל בחיים של להקה גדולה שפועלת בתחום, ולאורך שנים שתמיד יש אותם אנשים, בצילומים של טלוויזיה או קולנוע יש התחברות מאוד גדולה, אבל זמנית. במשך חודשיים שלושה אתה עם האנשים הללו באינטנסיביות, ואז מכורח הנסיבות זה מתפרק ומתפורר. לפעמים נשארים לך אנשים ספציפים שאתה ממשיך איתם אבל החברותיות הזו היא לצורך הפקה ולא הרבה מעבר לזה. בזמן ההפקה של 'המיוחדת' היה לי חיבור מאד גדול ואני מאמין שאם תהיה עוד עונה, אז נחזור להיות אותו דבר. לא חשוב לי שיהיה חיבור אחרי הצילומים, החיים מחליטים בעצמם מה קורה בהמשך". אילו שינויים חווית מאז שהתוכנית עלתה? "מזהים אותי יותר ברחוב, יש סוג של עליית מדרגה. אני עדיין בוחן עם עצמי מה אני ארגיש כלפי זה. על פניו זה נראה קצת מבהיל, נכון לעכשיו".עוד מעט נראה אותך בהשקות לצד ליהיא גרינר "נראה לך??"

סוג של עליית מדרגה. גל תורן ויעל שרוני (צילום: ינאי יחיאל)

אומן עם מחויבות תורן, בן 36, הוא הבעלים של חברת מוסיקה יחד עם דודוש קלמנס מהדג נחש ("זה הממשק הכי גדול שמצאנו בין האמנות לתעשייה שלנו, כשאנחנו לא בתפקיד פרונטלי"), המפיקה מוסיקה לסרטים וסדרות כמו עספור ועבודה ערבית. במקביל הוא הסולן וכותב השירים של להקת הפאנק "מרסדס בנד" אותה הקים ב-1998 בירושלים. הלהקה זכתה לחשיפה הגדולה שלה עשור לאחר מכן שנקראה לסייע לעצב את הפסקול לסדרה "תעשה לי ילד".  תורן זרק למפיקים שיהיה יותר קל ללמד להקת רוק להיות שחקנים, מאשר שחקנים לשיר, וקטף את התפקיד הראשי. חלק מחברי הלהקה הופיעו בסדרה עצמה והשירים הפכו לפס הקול של הסדרה. במהלך צילום פרומו לערוץ ביפ ז"ל, פגש בבימאית קרן חכמה (רד בנד) והשניים נישאו. כיום הם הורים לשתיים (אילי בת חמש, ומיה בת שנתיים), וחיים בבית צנוע בהדר יוסף בתל אביב. "בואי נגיד שאחוזים גבוהים מקריירת המשחק שלי הם בזכות קרן", הוא מסביר, "בין אם זה בברכתה המוחלטת לבין שליחותה המאיימת. לפעמים היא עוזרת לי קצת לשנן טקסטים אם צריך".איך מסתדרים בבית שבו שני הצדדים אמנים? "אנחנו משתדלים לא להביא את העבודה יותר מידי הביתה. שנינו מקדשים את אותם ערכים שהם אמנות ומשפחה, ומתוך זה קובעים את הגבולות שלנו וכמה אנחנו צריכים להשקיע בכל אחד מהערכים האלה. אנחנו משתדלים לשמור על הבאלנס שזה יהיה מתאים ואף אחד לא יפגע".איזה בן זוג אתה?"מקסים. עם כל מה שמשתמע מכך" .איזה אבא אתה?"אני אבא טוב, זה כיף גדול". ואיך זה מסתדר להיות אבא עם לחזור מהופעה בארבע בבוקר? "מבחינתי יש משהו קדוש במשפחה ובמחויובות אליה. גם אם אתה ישן שעתיים, ואחר כך אתה קרוע מהתחת, אתה מקיים את הצד שלך בהסכם, גם אם זה אומר לקום מוקדם. חוץ מזה, מתרגלים להכל". יש גל של בית וגל של הופעות? "אלו לא שני אנשים שונים, אלא פשוט שני מצבי תודעה מעט שונים. אני אותו אדם, פשוט בבית יש לי יותר גבולות ויותר אחריות מאשר בהופעות ושם אין לי גבולות ואני חסר אחריות לחלוטין. אני מרגיש שבניתי לעצמי אחלה מערכת לויסות ושחרור לחצים".ואיך עומדים בכל הלחצים של ההופעות? שמעריצות זורקות הצעות רלוונטיות?"אלו לא הצעות רלוונטיות. זה לא אמיתי ולא קשור אליי אלא יותר לחוויה של האנשים. אני עושה את שלי בכל העניין הזה, ולא לוקח חלק מה שאנשים לוקחים מזה. מסיימים את ההופעה והולך הביתה לישון עם אשתי".

אתה יותר שחקן או זמר? "אני לא רוצה שזה ישמע פלצני, אבל מבחינתי אני אמן שמתעסק בכל מיני סוגים של אמנות. אין מבחינתי הבדל. הצד שאני יותר מחובר אליו בסופו של יום זה הצד המוזיקלי. אני מאד אוהב לשחק, אבל אני לא יכול בלי לעשות מוזיקה, אני לא אשרוד. עכשיו למשל החלטתי לקחת הפסקה, לנוח ממשחק. היו לי שני פרויקטים גדולים השנה ("המיוחדת", וצילום סרט הקולנוע "לרדת מהעץ" שאמור לעלות לאקרנים בסוף השנה – אב"ש), וקצת הזנחתי את המוזיקה. אין כרגע שום דבר מעניין על הפרק, והגיע הזמן להשקיע בלהקה".אוהב לשחק, אבל לא יכול בלי מוזיקה. תורן וחברי "המיוחדת" (צילום: ינאי יחיאל)איך הם מגיבים על קריירת המשחק שלך?"הם לא מפרגנים (צוחק). אני מאמין שיש תגובות לא נעימות מאחורי הגב שלי, על מה שאני עושה, אבל הן לא בפני. סתם, סתם, אנחנו מאד משתדלים לא להפריע או לעצור אחד את השני וגם לחברים האחרים במרצדס יש פרויקטים משלהם. אני אולי בפרופיל יותר גבוה כרגע, אבל זה לא אומר שהם לא עושים דברים ובכלל, עוד מעט יש לנו אלבום חדש". אפשר להתפרנס בארץ ממוסיקה? "אני חושב שכן. בעצם למה חושב? אני יודע שכן. איך אומרים אצלנו "בעזרת השם". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ