חן חדד, עכבר העיר

עונת הפרסים ההוליוודית נמצאת בשיאה, וטקס גלובוס הזהב 2012 כבר כאן. הטקס הנוצץ, שייערך ביום ראשון (ה-15 בינואר),  צפוי לסחוף כמות מרשימה צופים בעקבות חזרתו של ריקי ג'רוויס לתפקיד המנחה. הקומיקאי המצליח תיבל את הטקס של השנה שעברה באינספור בדיחות ארסיות על הסלבריטאים שבאולם, והעלה את חמתם של הכוכבים ומפיקי האירוע. למרות שהבטיחו כי ג'רוויס לא ינחה שוב את הטקס לעולם, אבל הרייטינג הגבוה והתהודה הציבורית גברו על המחאות והבדרן הוזמן להנחות את הטקס גם השנה. עולם הבידור ממתין בציפיה דרוכה למנת העקיצות והבדיחות שישלח לשלל הכוכבים, וג'רוויס מצידו שילהב השבוע את הרוחות עם ההכרזה: "הפעם לא יהיו לי גבולות, ואולי אפילו אגיע לאירוע שיכור".» גלובוס הזהב 2012 - כל הכתבות» זואי דשנל: מנערת אינדי לכוכבת לוהטת ומועמדת לגלובוס» נטלי פורטמן וג'ייק ג'ילנהול יגישו פרסים בטקס גלובוס הזהב» הארטיסט מוביל ברשימת המועמדויות לגלובוס הזהב» ריקי ג'רוויס ינחה את טקס גלובוס הזהב» ריקי ג'רוויס מציל את טקס גלובוס הזהב 2011בנוסף, איגוד העיתונאים הזרים בהוליווד - שחתום על הענקת הפרסים בטקס - דאג לרענן השנה את האירוע עם מועמדויות לאינספור סדרות חדשות. אלה תפסו הפעם את מקומן של סדרות וותיקות וכוכבים חזקים שסימנו טריטוריה משמעותית בטקס בשנים קודמות, וכך בין השאר, הוחלט להתעלם מכוכבי דקסטר, האוס ומד מן (במקרה של האחרונה מדובר בסיבה טכנית בעקבות ההפסקה הארוכה בין עונה לעונה). רגע לפני שהכוכבים פוסעים על השטיח האדום, עכבר העיר מהמר על המנצחים בקטגוריות המרכזיות. לא חסך בדיחות מהכוכבים. ריקי ג'רוויס בטקס גלובוס הזהב 2011: שחקן בסדרת דרמהההימור שלנו: בריאן קרנסטון (שובר שורות)יחזרו בידיים ריקות: סטיב בושמי (אימפריית הפשע), קלסי גרמר ("בוס"), דמיאן לואיס (הומלנד), ג'רמי איירונס (הבורג'ס)למה דווקא הוא: נראה שהשנה צפויה תחרות צמודה בין כוכב "שובר שורות" הוותיקה - בריאן קרנסטון, ובין כוכב "הומלנד" (הגרסה האמריקאית ל"חטופים") – דמיאן לואיס, שהצליח לכבוש את המבקרים ואת הצופים בזכות עונה אחת בלבד. קרנסטון, שקיבל חיבוק חם בטקסי האמי (עם שלוש זכיות רצופות), לא זכה עדיין בגלובוס הזהב. לאחר שהפסיד את הפרס בשנה שעברה לסטיב בושמי על "אימפריית הפשע", נראה שהגיע הזמן לפרגן לו על האופן המדוייק והמרשים בו פיתח במהלך העונות את צידו האפל של וולטר וויט, שהגיע לשיאו עם תום העונה הרביעית של הסדרה עטורת השבחים. יכול להפתיע: קלסי גרמר על "בוס". גרמר מחזיק ברזומה שמונה מועמדויות, ושתי זכיות על הסיטקום "פרייז'ר", אך זוהי המועמדות הראשונה שלו בקטגוריית הדרמה. האם יהיה קרב בינו ובין בריאן קרנסטון? דמיאן לואיס ב"הומלנד":

שחקנית בסדרת דרמהההימור שלנו: קלייר דיינס (הומלנד)יחזרו בידיים ריקות: ג'וליאנה מרגוליס (האישה הטובה), מיראל אנוס (The Killing), מדליין סטו ("Revenge"), קאלי ת'ורן ("Necessary Roughness")למה דווקא היא: קטגוריית "השחקנית הדרמטית הטובה ביותר" עברה רענון רציני, ופרט לג'וליאנה מרגוליס (שהייתה מועמדת ב-2011 וזכתה בפרס ב-2010), שאר המועמדות מהשנה שעברה נעלמו מהשטח. את החלל ממלאות שחקניות מסדרות חדשות, שבחלקן בהחלט ראויות למועמדות ובהן מיראל אנוס וקלייר דיינס, ובחלקן לא מהוות יריבות רציניות ובהן קאלי ת'ורן האנונימית למדי, ומדליין סטו שקטפה מועמדות מפתיעה על "Revenge" (ואם כבר הסדרה זוכה להתייחסות, למה הכוכבת הראשית שלה זוכה להתעלמות?). ההימור שלנו שייך לחלוטין לקלייר דיינס, שמצליחה להפנט את הצופים ב"הומלנד", עם משחק ריאליסטי ומלא עומק. העובדה שבניגוד למועמדות האחרות הסדרה בכיכובה מועמדת גם בקטגוריית "הדרמה הטובה ביותר" רק מחזקת את סיכוייה. יכולה להפתיע: מיראל אנוס, שמגלמת ב"The Killing" דמות שנושאת לא מעט קווי דמיון לזו של דיינס ב"הומלנד", עם קריירה שמסיטה הצידה את החיים האישיים, אובססיביות בלתי מתפשרת ונסיון לכפר על טעויות העבר.אובססיביות בלתי מתפשרת. מיראל אנוס ב"The killing":

סדרת הדרמה הטובה ביותרההימור שלנו: משחקי הכסיחזרו בידיים ריקות: "אימפריית הפשע", "הומלנד", "בוס", "American "horror storyלמה דווקא היא: הסדרות החדשות כבשו לחלוטין את הקטגוריה הנחשקת, ודחקו החוצה סדרות וותיקות יחסית כמו "שובר שורות", "דקסטר" ו"האישה הטובה". למרות שכל אחת מהסדרות המועמדות זוכה לפופולריות הן בקרב המבקרים והן בקרב הצופים, רוב הסיכויים שהפרס מונח בכיסה של "משחקי הכס". העיבוד הטלוויזיוני הכובש לסדרת הספרים, הצליח להתעלות על כל הציפיות עם עלילה שמספקת הן את המעריצים האדוקים, והן את הצופים החדשים. הרייטינג של "משחקי הכס" עלה ב-22 אחוז מאז הפרק הראשון שלה ועד הפינאלה, כשבדרך סיפקה הסדרה סצינות סקס נועזות ומהלכים פוליטים אלימים וחסרי פשרות.יכולה להפתיע: "הומלנד", שזכתה במהלך העונה הראשונה לאינספור שבחים, מועמדויות לגלובוס הזהב ולטקס איגוד התסריטאים האמריקאי, ואפילו נכנסה לראש רשימת התוכניות האהובות על נשיא ארצות הברית ברק אובמה.לא רק בזכות סצינות הסקס הנועזות. "משחקי הכס":

שחקן בסדרה קומיתההימור שלנו: ג'וני גלקי (המפץ הגדול)יחזרו בידיים ריקות: דיוויד דוכובני (קליפורניקיישן), אלק בולדווין (רוק 30), תומאס ג'יין (מצוייד), מאט לה בלנק (Episodes)למה דווקא הוא: רענון הקטגוריות הראשיות שב לספק הפתעה גם כאן, עם התעלמות מכוכבים פופולרים כמו ג'ים פרסונס (זוכה השנה שעברה), סטיב קארל (המשרד) ואד אוניל (משפחה מודרנית). את מקומו של פרסונס, תופס הפעם הקולגה מ"המפץ הגדול" ג'וני גלקי, שמסתמן כמועמד המוביל לזכות השנה, בזכות תפקידו בסדרה המצליחה (שזוכה לנתוני רייטינג מזהירים גם בעונה החמישית עם כ-15 מליו צופים לפרק). עם זאת, צפויה לו תחרות צמודה עם כמה מהכוכבים האהובים על איגוד העיתונאים, ובראשם דיוויד דוכובני (שקטף במהלך הקריירה שמונה מועמדיות ושתי זכיות, על "קליפורניקיישן" ו"תיקים באפלה") ואלק בולדווין (עם עשר מועמדויות, מתוכן שש על תפקידו ב"רוק 30" עליו זכה בפרס שלוש פעמים).יכול להפתיע: אלק בולדווין, שכאמור, זכה כבר שלוש פעמים בפרס. עם זאת, זו השנה הראשונה ש"רוק 30" לא מועמדת לפרס בעצמה, והדבר עשוי להחליש הפעם את סיכויי הזכייה שלו.דחק הצידה את המועמד הטבעי, ג'ים פרסונס. מתוך "המפץ הגדול":

שחקנית בסדרה קומיתההימור שלנו: זואי דשנל (New Girl)יחזרו בידיים ריקות: טינה פיי ("רוק 30"), לורה ליני (מזל סרטן), לורה דרן (מוארת), איימי פוהלר (מחלקת גנים ונוף).למה דווקא היא: במקוםליה מישל (glee), אידי פאלקו (האחות ג'קי) ושאר מועמדות שזכו לפופולריות בשנים קודמות, הוחלט לפרגן לזואי דשנל, שהצליחה לכבוש את הצופים עם דמות הבחורה ההיפסטרית-גיקית-נוירוטית. למרות שבפרקים הראשונים נדמה היה שהן הסדרה והן דשנל התאמצו מדי להצחיק, מהר מאוד קיבלה הקומדיה קצב רגוע ותזמון קומי נכון יותר. בדרך הפכה דשנל לחביבת קהל הצופים והמבקרים בארצות הברית, ולמועמדת המובילה בטקס המתקרב.יכולה להפתיע: לורה דרן ("מוארת"), שהצליחה לשרוד את גל הביטולים האחרונים ב-HBO ולזכות בעונה שנייה, ובמועמדות לסדרה בקטגוריית הסדרה הקומית הטובה ביותר.שרדה את גל הביטולים וזכתה בעונה שניה. לורה דרן ב"מוארת":

הסדרה הקומית הטובה ביותרההימור שלנו: "משפחה מודרנית"יחזרו בידיים ריקות: "מוארת", "glee" ,"Episodes  ,"New Girl"למה דווקא היא: זוהי השנה הראשונה מזה זמן רב ש"רוק 30" אינה לוקחת חלק בתחרות, וגם "המשרד" נעלמה מהשטח. אם לוקחים בחשבון את ההתדרדרות העצומה בפופולריות וברייטינג של "glee" – שהצליחה איכשהו לקטוף את הפרס בשני הטקסים הקודמים, אין ספק שזהו זמנה של "משפחה מודרנית" לקבל קצת חום ואהבה, מהאיגוד שהותיר אותה ללא פרס בשלוש השנים האחרונות בהן הייתה מועמדת (זאת בניגוד לשתי הזכיות הרצופות שלה בטקסי האמי). אמנם מאז העונה הראשונה החלו לצוף ביקורות על הערכים השמרניים המסתתרים תחת המבנה המשפחתי האלטרנטיבי שבסדרה, אך אין ספק שעדיין מדובר באחת הקומדיות המובילות על המסך האמריקאי. יכולה להפתיע: “New Girl” בכיכובה של זואי דשנל.שמרנית או חתרנית? משפחה מודרנית: קטגוריות המשנהבין הסדרות הבולטות בקטגוריות המשנה ניצבת סדרת הדרמה המצויינת דאונטון אבי, שצפויה לקטוף את הפרס בקטגוריית המיני סדרה, לאחר תחרות צמודה עם יריבות כמו מילדרד פירס ו"The Hour". את רשימת שחקני המשנה (ממנה נעדר באופן תמוה כוכב "שובר שורות" ג'יאנקרלו אספוזיטו), מוביל זוכה האמי פיטר דינקלג' ("משחקי הכס") שיתחרה בין השאר עם אריק סטונסטריט ("משפחה מודרנית"), גאי פירס (מילדרד פירס) ופול ג'יאמטי (Too Big to Fail). בין שחקניות המשנה מסתמנת תחרות צמודה בין השחקניות הוותיקות ג'סיקה לאנג ("American horror story"), ומגי סמית' ("דאונטון אבי"). ההימור שלנו הוא שסמית', שהצליחה וודאי להעלות חיוכים גם על פני הבוחרים בזכות המונולוגים המבריקים שלה בסדרה, תיקח הביתה פסלון נוסף לאוסף.מעלה חיוך בזכות מונולוגים מבריקים. סמית ב"דאונטון אבי":

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ