וידאו: שחקנים מתגייסים למאבק באלימות נגד נשים

אסי לוי, יחזאל לזרוב, אורנה פיטוסי ואחרים משתתפים בסרטון שנועד לעודד נשים שעוברות התעללות נפשית - לפנות ולקבל סיוע. יו"ר ויצו: "אלימות נגד נשים היא לא רק בעיה של נשים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לקראת ה-24 בנובמבר, היום הבין לאומי לציון המאבק באלימות נגד נשים, עמותת ויצו עולה עם קמפיין חדש. הקמפיין  - שמושק תחת הסלוגן "הישמרי לנפשך"  - מבקש לעודד נשים שסובלות מאלימות נפשית לקבל עזרה מקצועית. לטובת העניין הופק סרטון ובו משתתפים בהתנדבות שורה של שחקנים מובילים כגון אורנה פיטוסי, אסתי זקהיים, אסי לוי, לוסי דובינצ'יק ויחזקל לזרוב. בסרטון מגלמים כל אחד מהדוברים דמות שסובלת מאלימות נפשית, או שהייתה עדה להתעללות שכזו. "אין לי נגיעה אישית", אמרה השחקנית אסי לוי על השתתפותה בסרטון. "אבל החשיבות של זה היא עליונה והייתה לי הזדמנות להתנדב ולקחת חלק במשהו חשוב וגדול ממני".

הסרטון יופץ ברשת האינטרנט, ברשתות חברתיות ובאתרי נשים מרכזיים. הסרטון ישודר גם ב"זמן קהילה" במסגרת שידורי "רשת" ו"קשת" בערוץ 2 ובערוץ 10. הסרטון הופק בהתנדבות מלאה ע"י גלי רשף ובבימויה של רוני קיי, ואורכו המלא 4 וחצי דקות.

ביום חמישי ה-24 בנובמבר תתקיים צעדת אבלות בתל-אביב עם ארונות קבורה לזכר 23 הנשים שנרצחו ב-2011. הצעדה תסתיים בשעה 11:30 בעצרת מרכזית ברחבת מוזיאון תל אביב בהשתתפות ח"כ ציפי לבני, ח"כ ציפי חוטובלי, ח"כ זהבה גלאון, ח"כ אורית זוארץ ואישי ציבור נוספים. מטרת הקמפיין להעלות את המודעות הציבורית לזיהוי מאפייני האלימות הנפשית  ולעודד נשים לפנות לקבלת עזרה. 

"אלימות נגד נשים היא לא בעיה של הנשים בחברה, היא בעיה של החברה", אמרה גילה אושרת יו"ר ויצו ישראל. "ויצו קוראת לממשלה להציב נושא זה בראש סדרי העדיפויות ולהקצות משאבים למניעה ולטיפול בנשים נפגעות אלימות.  אנו קוראות גם לשר הרווחה לאפשר את המשך הפעלת המקלטים לנשים מוכות על ידי עמותות וגופים מקצועיים בעלי ידע וניסיון. לא ייתכן להפקיר את הטיפול בנשים מוכות לגופים עסקיים, פרטיים חסרי ניסיון ומומחיות מוכחת. אנו עוסקים בדיני נפשות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ