רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לא מיתון ולא סגירה: נחנך מרכז מבקרים בחדשות 10

למרות סכנת הקיום של ערוץ 10, נחנך בימים אלו מרכז מבקרים חדש שיחליף את מערך הסיורים הנהוג בחברה. מטרת המרכז להנגיש את המנגנון החדשותי לקהל הרחב

תגובות

על רקע האיום הכלכלי וסכנת הסגירה, נחנך מרכז מבקרים בחדשות ערוץ 10. את המרכז החדש שיחליף את מערך הסיורים שהיה נהוג בחברה, חנכה מגישת החדשות של ערוץ 10, תמר איש שלום. את ההדרכות במרכז ינחו מגישים וכתבים של הערוץ, והם יערכו בהתאם לביקוש ובתשלום. הסיורים במקום יכללו הקרנת סרט תדמית, סיור מלא באולפן הדינמי ובמחלקות השונות ומפגש אישי עם נציג חברת החדשות (כתב, מגיש או מפיק). מטרת ההקמה של מרכז המבקרים, על פי הערוץ, היא להנגיש את המנגנון החדשותי לקהל הרחב ולהגביר את החשיפה של תהליך העבודה על החדשות.

פתיחת מרכז המבקרים החדש מתרחשת על רקע זמנים קשים בערוץ, שנתון בחובות ובלחצים כלכליים קשים. עד סוף השנה הנוכחית היה אמור הערוץ להחזיר חוב עבר על תמלוגים וריביות למדינה בסך 44 מיליון שקלים. מחר (יום ג'), צפויה הוועדה הכלכלית להכריע בבקשת הערוץ לדחות את מועד פירעון חובותיו. עקב משבר חריף בשוק הפרסום (מקור הפרנסה העיקרי של הערוץ) קוצצו לאחרונה כ-10% מצוות העובדים, כמו כן בוטלו והוקפאו הפקות רבות.

עיתון "הארץ" חשף היום שהועברו מסרים מסביבתו של ראש הממשלה ומצד גורמים פוליטיים בליכוד לערוץ 10 האומרים שבמידה והפרשן הפוליטי של הערוץ רביב דרוקר יפוטר הערוץ יינצל. כזכור דרוקר חשף בתוכנית התחקירים "המקור" את פרשת "ביבי טורס" (בחודש מרץ האחרון), שהביא לפתיחת חקירה של מבקר המדינה כנגד נתניהו. בעקבות התחקיר הגיש ראש הממשלה תביעת דיבה כנגד דרוקר.

על פי כתבתה של כתבת עיתון הארץ, גילי איזיקוביץ, נמסר לבכיר בחדשות 10, במהלך שתי שיחות שנערכו בעניין, שאם דרוקר לא יעבוד בחברה או יצא לחופשה ללא תשלום יקל הדבר מאוד על מציאת פתרון להמשך קיום הערוץ. רביב דרוקר ביקש שלא להגיב לידיעה וגם בערוץ 10 סירבו להגיב. מלשכת נתניהו נמסר: "מדובר בטענות מופרכות וחסרות שחר". 

*#