רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

הקאמבק של הלייף סטייל: מי מחכה לאודטה?

כוהנת הטיפים והעצות לעקרת הבית חוזרת למקומה ודוחקת הצידה את היורשות הצעירות. מדרכים לניקוי חולצות, מתכונים, בדיחות עבשות ועד תוכן שיווקי, מה סוד הקסם של אודטה והאם עוד יש לה מקום בטלוויזיה של היום?

תגובות

רותי רודנר היא זו שהביאה את אודטה אל הטלוויזיה. כמנהלת תוכן ב"ענני תקשורת", שהפיקה באותם ימים את רצועות הלייף סטייל של ערוץ 10, זיהתה רודנר את הפוטנציאל של אודטה והחליטה שהיא הכוכבת הבאה. "האמנתי אז, וגם היום, באנשים שמביאים לטלוויזיה את עולם התוכן האותנטי שבו הם פועלים, שאותו הם מבינים, ושעליו הם יודעים לדבר", מסבירה רודנר את הרציונל שעמד מאחורי היוזמה ההיא. "אודטה הייתה כבר אז שם נרדף לטיפים ול'איך לעשות את זה נכון'. היא בן אדם שהולך עם האמת שלו, צבעונית, פתוחה, ורבאלית. מה עוד צריך?! במבחן התוצאה, התוכנית שהקמנו חיה בערוץ 10 במשך חמש-שש שנים ".

סוגיית הלעג קשה להצביע על נקודת הזמן המדויקת אבל דווקא בתקופה שבה נחלה הצלחה גדולה, הפכה אודטה למושא ללעג. האם זה קשור איכשהו לחיקוי לו זכתה ב"ארץ נהדרת"? "זה בטח קשור", עונה אדמון, "לטל פרידמן יש חלק זה ברור, אבל המעניין הוא שאודטה לא חשבה שזה פוגע בה. התרשמתי שזה הצחיק אותה מאוד בזמנו והיא לא נעלבה. היא בנאדם נורא משימתי – כשהיא צריכה להוכיח משהו, היא מוכיחה, ולכן גם כאן היא מינפה את זה לטובתה בסך הכל. מלעיזים תמיד יש, אבל באותה תקופה אודטה מאוד הצליחה והחיקוי בהחלט לא פגע במה שעשינו בתוכנית".

אודטה שפתחה את הדלת לעולם הלייף סטייל והתוכן השיווקי של הדיי טיים, אולי נעלמה בשנים האחרונות, אבל במקומה צצו כמו פטריות אחרי הגשם מנחות צעירות ויפות שהתנחלו על משבצת הלייף סטייל. מנעמה קסרי, דרך קארין מגריזו ועד פליטת האח הגדול דנה רון. ההיגיון הנקי אומר שהסייחות הצעירות אמורות היו לנשל בעצם את אודטה ממעמדה, והשאלה הנשאלת היא האם עוד יש לה מקום? "הסיבה המקצועית לכך שהנה אודטה שוב איתנו, היא שאף אחד לא הצליח לעשות את אודטה טוב כמו אודטה", שוטח טן ברינק  את משנתו. "היא המומחית בתחום תוכניות הלייף סטייל לעקרות הבית המבוגרות. אני חושב שאודטה, עם הניסיון שלה בתחום הזה והאופי שלה, היא מובילה בתחום וזה היה בעצם קצת א-נומליה שהיא לא הייתה בטלוויזיה כל כך הרבה זמן. בהנחה שרוצים לעשות תוכנית כזו... אז למה לא להשתמש במי שעשתה את זה ועושה את זה הכי טוב? אשה שיש לה קהל נאמן מאחוריה של קוראים וצופים. אודטה לא צריכה להמציא את עצמה מחדש, ההצלחה שלה בעצם נובעת מזה שהיא לא ממציאה את עצמה מחדש אלא פשוט מתנהגת כמו שהיא יודעת".

"חלק מהמנחות האחרות", מוסיפה רודנר, "מצטיינות בעיקר בקריאת פרומפטר. אצל אודטה – זה בדיוק להיפך. הפרומפטר, כמשל למקצוענות טלוויזיונית, זה המכשול שלה שגורם לה לפעמים להיות פחות מהוקצעת בטלוויזיה ממה שהיא בכתיבתה. היא מביאה את התוכן באמת, מדברת על דברים שיש לה באמת מה להגיד עליהם". תור הזהב של אודטה תם לפני ארבע שנים, אולי טל פרידמן וחבורתו, שערוריית הריטלין, או הגירושין האחרונים של אודטה (שאליהם נלווה סיפור דרמתי על שנות חיים רבות לצד גבר שהונה ושיקר ורימה אותה כשטען שהוא סוכן מוסד) הם האחראים לסיומו. אולי סתם שנגמר לה האוויר. יהיה האשם תלוי במה שלא יהיה, השאלה הנשאלת כיום היא האם יש ביכולתה של אודטה "להמציא את עצמה מחדש" בערוץ 2? להנפיק פטנט שיעשה אותה שוב, אחרי תקופה ארוכה של דממה, למוטציית אופרה ווינפרי-מרתה סטיוארט הישראלית? ימים יגידו, ובינתיים, אם יש לכם כתם שלא יורד שווה לכם לפתוח את "החיים על פי אודטה", אולי לפחות תצילו חולצה."החיים על פי אודטה", ראשון עד שלישי, 15:30, ערוץ 2

*#