קרן בר לב, עכבר העיר

בארני סטינסון מתחתן. המשפט הזה הוא אוקסימורון לא פחות מ"לארי דיוויד סותם את הפה" או "סטואי גריפין מתוק", אבל תאמינו או לא, זה קורה. כבר בסוף העונה הקודמת של איך פגשתי את אימא גילינו שבארני, בגילומו המופתי של ניל פטריק האריס, עומד להתחתן. בעונה השביעית, שהתחילה אמש ב-YES, טרם התברר מי האשה שהפכה את הפלייבוי הכי מצחיק בטלוויזיה לאיש משפחה. עוד תעלומה מעצבנת. ייתכן שיוצרי "איך פגשתי את אמא" חושבים ששאלת "מי האימא" המייגעת היא זו  שהצליחה להחזיק אותנו שש עונות ארוכות מול הסדרה, אבל טעות בידם: הסיבה היחידה לצפות בסיטקום הזה היתה ותמיד תהיה בארני סטינסון, אחד הדמויות השנונות והמופרכות ביותר שתפגשו על המסך.  הכוכב האמיתי

ממש כמו שלדון קופר בהמפץ הגדול, גם בארני סוחב על כתפיו הצנומות את כל הסדרה. טד, הכאילו כוכב של התוכנית, הוא למעשה חנון טרחן; לילי ומרשל חמודים, אבל לא מספיק מעניינים; ורובין פשוט לא מצחיקה אף אחד. כך שבזמן שבוב סאגט המשיך לנדנד על אודות עלילותיו בתחילת שנות ה-2,000, אנחנו העדפנו להתמקד במשנתו של הפלייבוי הכי גדול בטלוויזיה.

רבות דובר כבר על הפער בין בארני, רודף הנשים חסר התקנה, ובין ניל פטריק האריס, לשעבר ד"ר דוגי האוזר והיום הומו גאה שמגדל זוג תאומים עם בן זוגו הקבוע. אבל הגדולה האמיתית של האריס היא, שבצפייה ב"איך פגשתי את אמא" אף אחד לא חושב על הפער הזה. הקומיקאי המוכשר הזה, שהפך בזכות הסדרה לכוכב קולנוע מצליח ואפילו הנחה את ה"אמי", עושה בארני סטינסון כל כך משכנע, עד שכל גבר היה רוצה להיות כמוהו וכל אישה היתה מתה שיתחיל איתה. כולם רוצים להיות בארני:

אבל איפשהו באמצע הדרך, "איך פגשתי את אימא" מיצתה את עצמה. הסיבה העיקרית היא כנראה הרומן בין בארני לבין רובין, פתרון תסריטאי אומלל שהפך את סטינסון מפינצ'ר נשכני ללברדור מאוהב. המפנה הזה גרם להתדרדרות בסדרה, שלא נבלמה גם כשהשניים נפרדו. אולי זאת הסיבה שבגללה החליטו היוצרים ללכת עד הסוף עם המהפך של בארני ולהכניס אותו בברית הנישואין עם כלה אלמונית.גורו עם קוד ברור  לא בכדי הפכה דמותו של בארני לקאלט: מהרווק המושבע הסטריאוטיפי, שמופיע במיליון סיטקומים כאלה, הוא הפך לגורו לענייני יחסי נשים-גברים וגברים-גברים. "תחשוב עליי כעל יודה, אבל במקום להיות קטן וירוק אני לובש חליפות ואני אדיר", הוא מסביר למרשל. "אני הברו שלך. אני ברודה!". בארני הוא לא סתם פלייבוי. לומר שהאיש הפך את רדיפת הנשים לאמנות היא אנדרסטייטמנט. למעשה, יותר נכון לומר שהוא סוג של גיבור-על, רק שבמקום גלימה וטייץ צמודים הוא לובש חליפות של ארמאני.

"איך פגשתי את אמא" השכילה לנצל את האינטרנט כדי ליצור לעצמה בסיס מעריצים נאמן, כשהעלתה אתר כמעט לכל כתובת אינטרנט זניחה שהזכירו הדמויות, וסרטוני יוטיוב שמעשירים את העולם שמחוץ לסדרה – כמו למשל הקליפ "בוא נלך לקניון" של רובין ספארקלס. אבל גם על המסך וגם מחוצה לו, בארני הוא זה שקיבל את כל הטקסטים הכי זכורים וזכה להמשיך ולהגג על התיאוריות שלו גם בבלוג.

קחו למשל את ה-"Bro Code", ספר החוקים הגברי שהמציא סטינסון, שגם נמכר ב"אמזון". "הקשר בין שני גברים חזק יותר מהקשר בין גבר ואישה, כי בהגדרה – גברים חזקים יותר. זה פשוט מדע", מסביר בארני את החוק שעומד בבסיסו של הספר. כמו כן, הוא מפרט שם, לבחורים אסור לדבר צרפתית זה עם זה, ואם יש לך כלב – הוא חייב להגיע לפחות עד הברך שלך. וכמובן, אסור בתכלית האיסור לספר לאישה על קיומו של הקוד.כל החוקים שיעזרו לך לצאת גבר. -"The Bro Code": רזומה מפוקפקאז כן, "איך פגשתי את אימא" תרוץ ככל הנראה כמה עונות עד שטד יגלה סוף סוף לילדיו האומללים איך הכיר את אשתו, אבל בארני סטינסון שהכרנו עוזב אותנו לבלי שוב. לא עוד תיאוריות כמו "אפקט המעודדות", "חדש זה תמיד טוב יותר" או גרף "משוגעת שווה לוהטת על שם ויקי מנדוזה". עכשיו, כשהסיוט הכי גדול שלו ושלנו מתגשם, נשאר רק להתגעגע לזמנים בהם בארני אמר בלב שלם: "נישואין זה דבר טיפשי. בכל יום נכנסות בנות 22 חדשות לבארים, ותקראו לי אופטימיסט חסר תקנה, אבל אני חושב שהן נהיות טיפשות יותר ויותר". רגע לפני שהוא הופך לגבר של אישה אחת – כמה רגעים בלתי נשכחים מהרזומה המפוקפק של בארני.

"גרף ויקי מנדוזה" גורס שככל שבחורה משוגעת יותר, כך היא חייבת להיות שווה יותר. נקרא על שם בחורה ש"גילחה את הראש ואז הורידה 5 קילו, דקרה אותי במזלג, ואז עשתה הגדלת חזה. אני צריך להתקשר אליה באמת".הכי משוגעת, הכי שווה:

ה"פליי בוק" שלו, ספר שמתעד את כל השיטות היצירתיות של בארני ללכידת בחורות, וכולל בין השאר את ה"אל תשתי את זה", ה"סנאסא", ה"הוא לא מגיע" או ה"טד מוסבי". נסו ותיהנו.כל הדרכים והשיטות:ה"איש העירום". עובד בשני שליש מהמקרים. במקרה השלישי, יש סיכוי שתמצאו את עצמכם ברחוב בלי חליפה ובלי תחתונים.אל תנסו את זה בבית:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ