הסוף לצהוב: "משפחת סימפסון" בסכנת ביטול

לאחר 23 עונות, רשת FOX הציבה אולטימטום למדובבים של הדמויות בסדרה, לוותר על 45% משכרם או שהסדרה תבוטל

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

סדרת הטלוויזיה עשויה להגיע לסוף דרכה אחרי 23 עונות, עקב סכסוך בין המדבבים הראשיים של הסדרה לרשת FOX. סדרת האנימציה שברה שיאים כסיטקום שרץ הכי הרבה עונות בטלוויזיה האמריקאית ובחלוף השנים הוכיחה את עצמה כפרה צהובה המניבה כסף רב עבור יוצריה והערוץ.

זו לא הפעם הראשונה שהמשא ומתן בין השחקנים והרשת התקרב לפיצוץ. הסדרה שנוצרה על ידי מאט גרונינג וג'יימס אל. ברוקס, עברה טלטלות בשנים האחרונות כאשר המדובבים של הומר, מארג', בארט, ליסה ועוד עשרות דמויות דרשו תוספת שכר לחוזיהם ובתמורה קיבלו איומים מרשת פוקס שיוחלפו בחקיינים. אבל זו הפעם הראשונה בהיסטוריה העשירה של התוכנית, שהרשת הציבה אולטימטום לשחקנים שעליהם להסכים לקיצוץ של 45% בשכרם אחרת תבוטל הסדרה.

השחקנים הסכימו לקיצוץ של 30% בשכרם, תמורת אחוז קטן מהרווחים האדירים של הסדרה ממכירות לערוצי טלוויזיה ברחבי העולם, מוצרים נלווים ומשחקי הווידאו בין השאר. רווחים אלו מוערכים בסכומים של ביליוני דולרים. עד כה הרוויח כל אחד מששת המדובבים הראשיים של הסדרה כ-8 מיליון דולר בשנה על עבודה של 22 שבועות. גם אם ייכנעו לדרישות הרשת ירוויחו משכורת נאה שנעה בסביבות 4 מיליון דולר. אבל הקאסט מספרינגפילד לא מסתפק בזה וחושב שהוא ראוי לאחוז מהרווחים הנלווים להפקה, בטענה שכל אחד מהמדובבים של הדמויות תרם להצלחת התוכנית לא פחות מיוצרי התוכנית ברוקס וגרונינג. מי תורם יותר? הטריילר של העונה האחרונה:

למרות שמשפחת סימפסון כבר לא זוכה לאחוזי צפייה הגבוהים כבעבר, היא עדיין נותרה סדרה מרכזית ברשת ומצליחה למשוך קהל. ב-FOX מסרבים בתוקף לפצות את שחקני התוכנית, מאחר אין להם מה להפסיד. במידה והסדרה תרד,  הרשת תמשיך להרוויח ממנה הון עתק ממכירות עתידיות של כמעט 500 פרקים בשנים הבאות וממוצרים נלווים.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ