סער גמזו, עכבר העיר אונליין

הלוואי והייתי זבוב על הקיר במשרדי טדי הפקות בימים האחרונים. החברה שאמונה על הפקת כוכב נולד ספגה מהלומה קשה עם פרסום כתב התביעה נגד מרגלית צנעני. השופטת (אל תמהרו להגיד לשעבר, היא עדיין בחזקת חפה מפשע) חשודה כמי שהכניסה את העולם העברייני אל התכנית דרך הדלת האחורית. הזעזוע, שבוודאי מורגש גם במשרדי "קשת", נובע לא רק מהסתבכות הטאלנט שלהם בפלילים, אלא גם מהכתם הענק שצפוי לדבוק במפעל המצליח שלהם.» פרשת מרגול - כל הכתבות» שכחנו שמרגול היא גם בנאדם - טור של אלון עידן» מי אתה, אסף אטדגי?

מתחילת דרכה מנסה "כוכב נולד" למכור תדמית נוצצת ונטולת פניות. אצלם אין התערבות של ההפקה, אצלם אין תכני טראש רדודים. אצלם יש ערך אמנותי לתכנית, אצלם חלומות מתגשמים. אם נשים לרגע את הציניות בצד, אפשר בהחלט לזקוף לזכות התכנית כמה נקודות קרדיט - בעיקר כשדנים בקידום המוזיקה המקומית. הנקודות הללו נמצאות כרגע בסיכון משמעותי, שכן אם יתגלו האישומים נגד מרגול כנכונים, הרי שרבב דבק באמינות ההפקה.

האישה שמכרה את העולם לטובת הקוראים שאינם מעורים בפרשה: כתב האישום שהוגש היום נגד מרגול כולל כמה אישומים שתמציתם פגיעה בשמה הטוב של התכנית ובהתנהלותה התקינה. מרגול חשודה שחברה לגורמים עבריינים שהקימו חברה לייצוג אמנים והבטיחה לחבר אותם למתמודדים מוצלחים מתוך התכנית. לפי אחת הסברות, היא אפילו שילבה מילות קוד בדבריה במהלך התכנית כדי להוכיח את מחויבותה לאותם גורמים.יש על מה לבכות. מרגול ב"כוכב נולד" (צילום מסך)

כל הפרשה הזו סובבת סביב כסף גדול. כזה שיש בכוחו להניע גלגלים של מפעל בסדר הגודל של "כוכב נולד", כזה שמיוצר על ידי הכוכבים שלה, כזה שקסם למרגול, כזה שחיבר אותה (לכאורה, לכאורה) למשפחות פשע. הפקת התכנית בילתה את השנים האחרונות בהתרחקות מהדימוי של מפלצת כלכלית וניסתה לשדר דימוי תמים ואסקפיסטי יותר – מה שהופך את הרגע שבו אחת משופטות התכנית ניפצה בגסות את הדימוי הזה לכזה שעלול להפוך לתחילת הסוף עבור התכנית כולה.צריך יותר מהתנצלות בטדי הפקות יצטרכו למצוא דרך יצירתית במיוחד להשיב את הקהל אל התכנית ולהבטיח לו שאין סיכוי או חשש שגורמים מסוכנים מתערבים בניהול התכנית. התנצלות חברמנית של צביקה הדר או התנערות ממעשיה של מרגול לא יספיקו. זרעי הרוע כבר טמונים עמוק מספיק, ולקשת יש מספיק מתחרים שימנפו את הפרשה הזו כדי לפגוע בתדמיתה. אפילו צדי חשב שמדובר ביוצר השיר. מרגול מפרגנת לעבריין בשידור:

"כוכב נולד" עומדת על פיה של תהום ענקית. כרגע, יותר משאפשר לראות את החלום, אפשר לראות את שברו. קשה יהיה לצפות שוב בתכנית בלי לגלגל במחשבה תיאוריות קונספירטיביות כאלה ואחרות. אם הקהל הוא כבר לא האדון, ואם עבריינים מנהלים את ההצגה, ואם השופטים מוטים מראש, ואם סגנון מסוים יזכה להעדפה, ואם התוצאות מוכתבות בכוח הזרוע – מה כבר יכול להביא אותנו לצפות בעוד פרק?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ