אור בר שלום, עכבר העיר אונליין
אור בר שלום, עכבר העיר אונליין

מבט מהיר על לוח השידורים האובר-זוגי של ערוץ 24 מגלה כי כרגע חסרים שם רק מרינה מקסימיליאן בלומין את גילי מוסינזון ואריק ובנץ. מכיוון שבנץ ואריק חווים כרגע קשיים במערכת הזוגית, היינו ממליצים לחבר'ה הטובים במחלקת היח"צ לסגור מהר את ממ"ב וג"מ בטרם השניים יפרדו ואופס, הלכו עוד שעתיים זולות של שידור חי. חבל, יכולנו לשמוע את מרינה מקריאה מחסמב"ה ברגש.

הזליגה של תוכן ממדורי הרכילות לטלויזיה מתרחשת כבר שנים ומספיק לראות את הרייטינג העולה של גיא פינס וכתבות ה"מגזין" של חדשות ערוץ 2 כדי להבין שהעם צמא לצהוב ואף מפנק באחוזי צפייה עולים (שלא לדבר על ערוץ הבידור הישראלי שהופך מילולית הבל פה של סלבריטאים לרגע למוצרי צריכה טלוויזיונים כמו 'דוקו סלב') – אבל להפוך כל רומן קצרצר של פליט ריאליטי לעוגן לוח השידורים? זה לא קצת מוגזם?

כל ההתחלות קלות

אין ספק, הדבר הכי טוב בקשר הוא ההתחלה. יעיד כל אדם שהיה מאוהב פעם שאין כמו השבועות הראשונים בהם כל הסטת שיער נראית כמו קליפ של ארקטיק מנקיז, בו כל חיוך נראה כמו פרסומת לקורנטו וכל נשיקה גורמת לך למלמל לחברות הטובות "אין, אין, זה פשוט מדהים, הוא הכי טוב שהיה לי". כל החוויה מתעצמת כשאתה סלב בביצת הזוהר המקומית, וכל דבר קטן שהיית בטוח שקורה רק בין שניכם נמתח על עמודי כרומו וגורם לקהל הקוראים להזדהות באושר. מספיק לדחוף מיקרופון לאחד מהזוגות החדשים בסצנה (ואם שני הצדדים מוכרים אז הרווח כפול) ולשמוע אותם מתחרים זה בזה מי ייתן יותר סופרלטיבים וישבע למראיין הנוכחי ש"אין, אין, זה פשוט מדהים, הוא הכי טוב שהיה לי".

התאהבויות חדשות בביצה גם מפרנסות לא רע את העוסקים במלאכה. יעיד כל צלם פפארצי או כתב רכילות שצילום של השניים החדשים מגיעים יחדיו שווה הרבה יותר כסף משוב לראות את ליהיא טוחנת פחמימות וראיון בלעדי שבו גילי מוסינזון מספר כמה שהוא אוהב מוכר הרבה עיתונים. הפשפוש בחיי האהבה של היפים והמפורסמים, במיוחד של זוגות האינטסנט-ריאליטי מזין היטב את כל הצדדים - הקהל שנהנה להרגיש חלק לגיטימי בנושא אינטימי, העיתונות שנהנית "לחשוף" תמונות חדשות של הזוג המאוהב ושל הסלבריטאים על סף האנונימיות שמקבלים ארכה של חמש עשרה דקות התהילה. ואם אתם מהססים בנוגע לשיתוף הפעולה שלהם, אתם מתבקשים לפנות לצלם הפפארצי שתפס "במקרה" את טומי ואיילה בים, משתובבים בבקיני סמלי.

טומי ואיילה בפעולה בערוץ 24:

ההתחלה כמוצר ויזואלי קוסמת מאוד לאנשי תוכן המבקשים לתרגם אותה למוצר טלוויזיני שימשוך צופים מציצנים לתוכנית. קחו לדוגמא את עתי שולברג ואיגי וקסמן. זוג חמוד וסימפטי שבקרוב יחגוג חודש להיכרותו הרומנטית. כן, קראתם נכון, השניים ביחד פחות מחודש (או שאולי בשנות רווקות תל אביבית מדובר בשנתיים לפחות?) וכבר קיבלו בזכות שינוי הסטטוס תוכנית זוגית שבמסגרתה יכלו את ימי שישי בבוקר (10:00-14:00) בפקידת חופים שונים ברחבי הארץ  "וישוחחו וישחקו עם האנשים בחוף ויגישו רצועות קליפים בשידור חי". פעם בילוי זוגי לגיטימי היה מסעדה וסרט, היום אפשר להטריד זרים ברחוב בשידור חי ולשחק איתם. מקסים.

את מפורסמת, אתה חתיך

אני מבינה את האנשים הטובים בערוץ 24. כמה אפשר לעמוד מנגד לזוגיות הכי פוטוגנית של קיץ 2011. הרי וקסמן סיימה השנייה את תפקידה בתוכנית "היכל התהילה" של הערוץ ושולברג הוא לנצח "חתיכי" מהאח הגדול של ערוץ האב 'קשת'. שני מיני טאלנטים שמשפריצים מיניות בריאה יחדיו? המון שעות שידור שצריך למלא בתוכן כמה שיותר זול? למה שלא ניתן להם תוכנית? זה עבד עם רן ודנה ב"ערים!". אז זהו שלא.

הזוגיות של וקסמן את שולברג עדיין בשלבים כל כך התחלתיים שלה (ראבק, חודש. זה בדרך כלל השלב שבו את מגלה שהוא צמחוני ושונא את אמא שלו) שלזרוק אותה על המסך ללא ליין-אפ ברור יגרום למותה בטרם עת. במקום ללמוד להכיר אחד את השנייה ולקחת הכל באיזי, עדיף בין ארבעה קירות אינטימיים -  השניים מיהרו לתרגם את הניצוץ הרומנטי הזעיר שלהם למזומנים ולהתאבד טלויזיונית כל סוף שבוע, עד לשלב שבו היא תכעס עליו כי שוב השאיר כלים בכיור והוא יעיר הערה נבזית על כך שהיא לא מגלחת רגליים.

אפילו עם ליהיא יש לו יותר פז"ם. עתי שולברג (צילום: נועה מגר)

גם אלירז שדה ואילנית לוי, שני העממיקו הרשמיים של הערוץ, עומדים להגיש יחד תוכנית משותפת שספק אם תועיל לאהבתם המשגשגת. במשך מספר חודשים הצליחו הזוג לשמור על מתח מיני בריא בסגנון "בלשים בלילה" בו שני הצדדים מכחישים את קיומו של השני, נתפסים "בטעות" בארוחה משותפת (שגררה הכחשה בסגנון "אנחנו רק ידידים") ולא נותנים לנו באמת להאמין.

ההתייחסות של אייל גולן לזוגיות (גם גולן טאלנט של ערוץ 24, הכל נשאר במשפחה) רק ליבתה את הסקרנות שלנו שהתפוצצה בשידור משותף של השניים ביום האהבה האחרון שזכה ליותר איזכורים במדורי הרכילות מאשר בטבלאות הרייטינג. במקום לתת לעם לשווע שוב לאיחוד דרמטי-רומנטי-נדיר בין השניים, החליטו בערוץ להאביס את צופי הערוץ בזוגיות של השניים על בסיס יומי החל מספטמבר הקרוב בה יוכל "העם" לדבר עם הזוג דרך וידאו צ'ט ולבחור את הקליפ הבא.

הפעם הראשונה של אלירז ואילנית:

גם טאלנטים הם בני אדם

רגע, אמרנו ספטמבר? ומה יהיה אם השניים לא ישרדו עד שבוע הבא? מה אם הלחץ להופיע בעוד תוכנית (בעיקר שדה שמופיע כמעט בכל תוכנית של הערוץ) ימוטט את הקשר העדין שנרקם ביניהם? מה יהיה על התוכנית? והאם השיקול הזה נכלל במהלך ההכרזה על התוכנית החדשה? נכון, מדובר בטאלנטים, אבל גם בבני אדם שעלולים לשבור את הכלים כל רגע. או האם דווקא המסגרת הטלויזיונית הקשוחה עלולה לסייע בהפחתת כעסים והחלקת מרירויות ביחסים? הרי את לא ממהרת להיפרד מהבחור שבזכותו יש לך תוכנית יומית בקשת, נכון?

יוצאי דופן במפגיע הם דווקא רן שריג ודנה ספקטור. אולי העובדה כי השניים מנהלים את כל מערכת היחסים שלהם מתחילתה מול המצלמות מאפשרת להם להציג על המסך מראה משוחרר יותר ולמרות חריקות תסריטאיות וקונספט מאתגר (תוכנית בשידור חי הנשענת בעיקר על שנינותם של המנחים) משהו פה מצליח לתקתק. נדמה כי הזוג הזה לא יפחד לריב, לבכות, לצרוח, לאהוב ולהזדיין מול המצלמות כל עוד הרייטינג יתקתק והבאזז ימשיך, משהו שספק אם הזוגות האחרים מוכנים אליו או יודעים איך לעשות. השניים הם חיות מדיה הרבה יותר משופשפות ואינטיליגנטיות מהזוגות הנ"ל ולא לחינם הם הזוג הותיק ביותר שמוזכר פה. אחרי שההתרגשות של ההתחלה נגמרת מתחילים לעבוד באמת. ואת זה כולם אוהבים לראות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ