אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

שידורי הטלוויזיה בתשעה באב

חיפוש אחר השבטים האבודים של ישראל, סיפורו של אבי הפצועים, אסי דיין בתפקיד חרדי, הדר גלרון בתפקיד "ברוריה" התרה אחרי ספר נדיר, ספיישל ירושלים עם מרטין גילברט" ורצועת הבוקר של ערוץ 10 במיוחד לתשעה באב. מדריך שידורים

תגובות

ב-21:00 יחל ערוץ 10 את שידוריו לערב תשעה עם "אבודים בהודו" שתשודר בשידור חוזר, סרט בו יוצא אילן גורן למסע בעקבות השבטים האבודים של עם ישראל. ב-21:50 ישודר הסרט "לתת" המספר את סיפורו של שמחה הולצברג, המכונה "אבי הפצועים", שהקדיש את כל חייו לטובת נכי צה"ל ופצועי צה"ל. ב-22:40 ישודר "אלי אדמתי", סיפור ילדות של שני אחים שחושפים מציאות קשה המעלה שאלות לגבי האתיקה והמוסר של מקבלי ההחלטות על ניהול קרקעות במדינה. חופשת קיץ שתשודר בשידור חוזר ב-23:35 מספרת על משפחה חרדית אדוקה היוצאת לחופשה בים המלח. במרכז הסיפור עומדים האב אברהם, רב אדוק ומאמין, האם אסתר ובנם היחידי מנחם. מסע אינטימי ופיוטי אל עולמו של הגיבור, ואל משאלות ליבם של ההולכים אחריו, האם והבן. הסרט מאפשר הצצה נדירה לתרבות החרדית-ליטאית האדוקה והמחמירה. בין השחקנים גם אסי דיין.

הערוץ הראשון יחל את ערב תשעה באב ב-18:30 עם 'לגעת ברוח', שם יארח יואב גינאי את הסופר דן בניה סרי שיספר על ילדותו בשכונת "בית ישראל" שבירושלים. ב-20:14 תשודר "יש לך מושג עם הרב לאו" שתסביר בקצרה מספר מושגים ביהדות, וב-20:20 יחזור יואב גינאי עם "פנים אל מול פנים" שם ישוחח עם אורחים שונים על שנאת חינם ושנאת אחים שבגינם נחרב בית המקדש. ב-21:45 יגיע תורו של דב אלבוים עם התכנית "מסע בין חורבן לגאולה", שם יעלה מספר שאלות בנוגע לחורבן וגאולה. בין היתר ייקחו חלק פרופ' רות גביזון, הרב ד"ר דניאל הרטמן וד"ר רות קלדרון. את היום יסגור (22:45) הפרק הראשון של "חכמי ספרד". פרק בסדרת התוכניות בהגשת גולן אזולאי, מתחקה אחר דמויותיהם של פרשני מקרא והוגי דעות שחיו בתקופת תור הזהב של יהדות ספרד, ועיצבו בפועלם את ההיסטוריה של העם היהודי. הפרק הראשון יתחקה אחר דמותו של הרמב"ם.בערוץ 2 תשדר הזכיינית רשת בערב תשעה באב, בכורה של סרט ישראלי בשם "ברוריה" ב-22:00. במרכז הסרט ברוריה (הדר גלרון), אישה ירושלמית המתמודדת עם טראומת ילדות: חיים של חרם ונידוי אשר נגזרו עליה בעקבות ספר שכתב אביה על אגדת פיתוייה ומותה של ברוריה, אשת רבי מאיר. היא יוצאת למסע בעקבות עותק אחד של הספר שאולי שרד, וזאת למורת רוחו של בעלה, החושש כי מסע זה יהווה איום על אורח חייו וחיי משפחתו. משתתפים: הדר גלרון, ברוך ברנר, ישראל (סשה) דמידוב, אלון אבוטבול, פלורנס בלוך ועוד. רוצה שקולה יישמע. הדר גלרון בתפקיד "ברוריה":בחצות ישדר הערוץ שידור חוזר של גיל ריבה עד הבית בפרק עם נאווה בוקר, אלמנתו של תת-ניצב ליאור בוקר  שהיה בין 43 הנספים בשריפת הענק בכרמל. ערוץ 24 יפסיק את השידורים החיים וישדר שירים שקטים ברצף ואילו ב-yes השידורים יהיו כרגיל, אך ערוץ "yes קומדי" לא ישדר. ערוצי HOT ישדרו בערב תשעה באב לוח משדרים רגיל, פרט לשעות הלילה בהן ישודר ב-22:00 הסרט "מוקי בועירה" וב-23:50 תכנית על מאחורי הקלעים של עשיית "מוקי בועירה". בתשעה באב לוח השידורים יהיה רגיל.

הערוצים  MGM, E ו-BIO ישדרו בערב תשעה באב כרגיל, ואילו בערוץ ההיסטוריה ישודר ספיישל בן 3 שעות בשם "ירושלים עם מרטין גילברט", בו ההיסטוריון הבריטי המומחה סר מרטין גילברט יקח את הצופים לסיור מקיף בירושלים. באמצעות שימוש בצילומים מן האוויר ומודלים ויזואליים מפורטים ימחיש גילברט כיצד גדלה והתפתחה עיר הקודש בימי התנ"ך. יום אחר כך תשודר התכנית בשידור חוזר, ב-13:35.תשעה באב

למחרת בערוץ 10, תשעה באב, יקדיש הערוץ את תכניות הבוקר והצהריים הרגילות כולן ליום, כשב-9:05 "איזה יופי עם נעמה", ב-10:05 "משפחה 10", ב-13:00 "אשת חייל" (תוכנית דת לתשעה באב), ב-13:50 "התרחיש" (על חלוקת ירושלים) וב-14:30 "המקצוענים". הסרט "האחיות ולדרמה" ישודר ב-16:00 ובו שלוש מבנות משפחת ולדרמה הגרות בטרוחיו שבפרו הן חלק מקהילת בני משה, קהילה של נוצרים קתולים בעברם המחפשים דרך ליהדות. הן רוצות להתגייר ולהגר לארץ הקודש, ומאמינות שזהו הייעוד שלהן. עוד סרט הוא "יהודי מבחירה" שישודר ב-19:00, העוקב אחר שלושה אזרחים גרמנים נוצרים המתגיירים מרצונם. מחפשות דרך ליהדות. "האחיות ולדרמה":

בערוץ הראשון ב-18:30 ישודר הסרט "מרומא לירושלים", סרט תיעודי המציג מבט ארכיאולוגי היסטורי על המרידות הגדולות. ב-20:05 "שווה מחשבה" עם הרב נועם פרל והרב לוביץ' שידברו על הרקע בעולם הדתי והזרמים השונים בדת אשר עלולים להביא לחורבן. ב-20:32 תשודר "יונה עם עלה של זית", שתחקור את מעמד היונה ביהדות, אותה יונה שמוזכרת במקרא יותר מאשר כל עוף אחר: 32 פעם.

ובערוץ 2, בתשעה באב לפני החזרה ללוח השידורים הרגיל, ישודר הסרט "ירושלים של מטה" בשעה 18:50. הסרט בהנחייתו של ג'קי לוי עוסק בחפירות ובגילויים החדשים ליד הכותל ומתחת לבית הכנסת אוהל יצחק, עד למנהרת הכותל.  לוי מקשר את הדיון הארכיאולוגי-היסטורי לחמשת האירועים שקרו על פי המשנה בט' באב. לאחר הסרט ומשדר החדשות, לוח השידורים חוזר למתכונת רגילה. 

*#