אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

קוויאר ואוהלים: המחאה הרהוטה של מתן חודורוב

מתחת לחליפה ולעניבה, ומבעד לדיבור המהיר, האינטונציה הדיגיטלית ולהצלחה המקצועית, מתן חודורוב פשוט לא יכול לראות כמה יפים האנשים של שדרות רוטשילד. סיבה טובה לאלון עידן לאהוב אותו

תגובות

2.ואז הגיעו ימי המחאה. והנה, הוא שם, בשדרות רוטשילד. אמנם בלי חליפה, חם מאוד בחוץ, אבל עם אותו דיבור מהיר, אותה אינטונציה דיגיטלית, אותה מחשבה שמסרבת לעצור. וכן, עם אותה סלידה מהמעדנייה התל אביבית.מהרגע הראשון הוא לא היה מרוצה. למה הוא לא מרוצה? כי המסרים לא ברורים. והוא הרי איש ברור. וגם: איש שהכל ברור לו. הוא הרי לא חי מספיק זמן כדי להבין שהברור הוא זה שהביא אותנו עד לתהום הזאת, שהברור הוא הבעיה, שהברור הוא צורה של שטיפת מוח. הוא לא סבל מספיק כדי להעריך את הספק והפקפוק.והוא לא הבין עוד דבר: מי, מי בדיוק פה המנהיג? כי הרי צריך מנהיג, צריך כתובת, לא ככה? ורציתי להגיד לו שלא, לא חייבים, בטח לא עכשיו, ושיקשיב למילים, לטענות, לטיעונים, לדברים עצמם, שייהנה מהרגש של המחאה, מההצטברות של האנשים, מהפסיביות שהתחלפה באקטיביות, ושיפסיק כבר לחפש את מה שמוכר לו ממשרד האוצר והתמ"ת והפנים ואיפה שהוא לא היה בשמונה שנות עיתונאותו האחרונות.ואחר כך הבטתי בילד הזה - בוויקיפדיה כתוב שהוא בן 26 - ושאלתי את עצמי: בן כמה הוא באמת? ושאלתי את עצמי: בעצם, למה חליפה? ושאלתי את עצמי: למה לדבר כל כך מהר, כל כך בטוח, כל כך רהוט? ושאלתי את עצמי: לאן נעלמה הספקנות שלו? האם היתה לו כזו אי פעם? ואם כן, איפה החביא אותה? ושאלתי את עצמי: למה, למה הוא בכלל שם? כלומר, למה דווקא הוא, דווקא עכשיו, כשהתל אביביות ראויה למישהו שמבין אותה ולא למישהו שלועג לקוויאר שלה? ולאט לאט שאלתי את עצמי גם את השאלה הזאת: האם אין פה סתירה? כלומר, האין זו מחאה גם כנגד "מתן חודורוב"? לא נגד הבחור הצעיר מתן חודורוב, אלא נגד סוג הציניות שייצג אז "מתן חודורוב"? האם הקוויאר בכמה מאות שקלים שהציג לראווה אצל רפי רשף במטרה להגחיך את "הבועה התל אביבית", לא פוסל אותו מלתווך בין המחאה שנולדה באותה "בועה תל אביבית" לבין הצופים בבית? האם הקוויאר ההוא לא היה אלא דעתו האמיתית על התל אביביות? האם הקוויאר ההוא לא היה ההפך בדיוק ממה שכעת מתברר כתל אביביות?אני עדיין שואל את עצמי: האם בחור בן 26, בלי ילדים, בלי משכנתה, בלי ניסיון חיים שכולל חלק מהמצוקות שעליהם נסובה המחאה הזאת, האם אדם כזה ראוי לשקף עבורנו את שמתרחש בשדרות רוטשילד? האם אדם כזה יכול לספר לי מה תפקידו של הכסף בעולם? האם הוא באמת מכיר את העולם כדי לדבר עליו? זו אותה שאלה כל הזמן: האם בתפקיד הזה, שמצריך רגישות חברתית שהיא לעולם תולדה של כאבים ועצבות שהחיים מזמנים, לא אמור היה להיות מישהו בן 52? מישהו שמזמן פוטר בגלל שהוא בן 52? מישהו שהוחלף ב"מתן חודורוב" צעיר ורעב?

3.שאלתי את עצמי הרבה שאלות. וככל שהן התרבו לבי יצא אל מתן חודורוב. הבנתי שמבעד לחליפה, ומבעד לעניבה, ומבעד לדיבור המהיר, ולאינטונציה הדיגיטלית, ולפסקנות האפריורית, ולהצלחה המקצועית, הוא פשוט לא יכול לראות כמה יפים האנשים של שדרות רוטשילד. עכשיו אני קצת אוהב אותו.

*#