חן חדד, עכבר העיר

קצת יותר מחודשיים לאחר שירדה מהמסך בארצות הברית, העשב של השכן מגיעה לסיומה גם אצלנו. פרק הסיום של הסדרה חתם שמונה שנים ומעל 100 פרקים שמיתגו את הסדרה כקומדיה חתרנית ונועזת עם פוטנציאל פרובוקטיבי שלא נראה עד אז על המסך.

» העשב של השכן - כל הכתבות והביקורות

הקרדיט להצלחתה הראשונית, שייך לא מעט לכוכבת הסדרה, מרי לואיז פארקר. הרבה לפני שרשת שואוטיים החליטה להתמקד בגיבורות נשיות פגומות בסדרות כמו "האחות ג'קי", "הומלנד" ו"חסרי בושה", פארקר סללה עבורן את הדרך בזכות שילוב מוצלח בין נונשלנטיות, סקס אפיל והרס עצמי. במהרה הסדרה התהדרה באנסמבל של כוכבים, והדרמות שבחיי המשפחה הלא מתפקדת זכו לאיזון קומי בזכות דמויות גרוטסקיות, ובהן אנדי (ג'סטין קירק), סיליה (אליזבת פרקינס), דאג (קווין נילון) ודין (אנדי מילר). בעידודה של רשת שואוטיים, רשת למנויים שלא ממש מתרגשת מענייני צנזורה, התוכנית שחטה כל פרה קדושה, סיפקה סצנות סקס נועזות והפכה לחומר הכי טוב בטלוויזיה של העשור האחרון. למרות הידרדרותה של הסדרה בעונות האחרונות, היא הצליחה להשאיר חותם בלב הצופים. רגע לפני הפרידה הסופית, רשימת הרגעים המוצלחים ביותר של הסדרה:

1. אגרסטיק עולה באשבסוף העונה השלישית ננסי, כהרגלה, נדחקת לדרך שנראית ללא מוצא. מג'סטיק ואגרסטיק עלו בלהבות לאחר שהמקסיקנים שרפו לחבורת האופנועים את יבול המריחואנה, והצלב הענק שדאג גנב מהכנסייה הוביל את המשטרה היישר אל בית הגידול של משפחת בוטווין. ננסי רואה בהשתלשלות האירועים הזדמנות פז להשאיר את עברה מאחור, ומחליטה לשרוף את הבית ולמחוק לא רק את הראיות לסחר הסמים, אלא גם את הזכרונות של בעלה המנוח והטעויות שעשתה במהלך העונה. בזמן שדמעות שוטפות את פניה, ננסי שופכת דלק על הרהיטים בבית ולוחשת "יהודה, אם אתה עדיין כאן, שתדע שניסיתי". לשרוף את העבר. ננסי מנסה למחוק את הטעויות:

2. שיין רוצח את פילארלאורך הסדרה אסטבן מכר להמונים דימוי של גבר שבנה את הקריירה הפוליטית שלו בעצמו, אולם במהלך העונה החמישית התברר שהוא חייב לא מעט מהצלחתו לפילאר. על רקע הבחירות המתקרבות, פילאר מסמנת טריטוריה הולכת וגדלה בכל מה שנוגע להחלטותיו של אסטבן ומנהלת אותו כבובה על חוטים. כאשר אסטבן מפתיע ומתעקש שננסי וסטיבי הקטן ייקחו חלק בצילומים לקמפיין הבחירות, פילאר ממהרת לאיים על ננסי ומספרת לה ששאר חברי משפחת בוטווין, שלא נחוצים לתמונות המשפחתיות עם אסטבן, עשויים למצוא את מותם בתאונות מסתוריות. שיין, מצוייד בפטיש קרוקט, מגיע להראות לה שאף אחד לא שם את ננסי בפינה. ביי ביי פילאר. הסצנה המפתיעה של העונה:3. אנדי נותן לשיין כמה טיפים על עינוג עצמיהרגע בו שיין הצעיר מגיע לאמו כדי לשאול אותה על אוננות הוכתר לאחת הסצנות הבלתי נשכחות בעונה השנייה. בעוד ננסי לא מוצאת את המילים הנכונות (או מילים בכלל), אנדי מכריז "I’m on it". מבלי להעניד עפעף, הוא יוצא ללמד את האחיין, ואת הצופים, הרבה יותר ממה שכולם רצו לדעת על עינוג עצמי.קצת יותר מדי אינפורמציה. השיעור של אנדי:4. אסטבן וננסי מחליפים תמונותחלק נכבד ביכולתן של העונות הראשונות לסחוף את הצופים ללא מאמץ, היה טמון ביכולתם של התסריטאים לשלב בין עונה מספקת ובין קליף האנגר מוצלח. בראש רשימת סצנות הסיום הזכורות של הסדרה, ניצבת הסצנה מהעונה הרביעית בה אסטבן וננסי מחליפים תמונות במשחק שסיכויי ההישרדות שלו, לפחות עבור ננסי, קלושים במיוחד. אסטבן, שגילה שננסי היא זו שהדליפה את המידע על המנהרה לרשות למלחמה בסמים, דורש ממנה להגיע למשרד שלו, והיא מבינה מהר שמדובר ביומה האחרון על פני האדמה. רגע לפני שהוא שולח את אנשיו לחסל אותה, אסטבן מראה לננסי תמונות שבה היא מתועדת עם סוכן ה-DEA. ננסי שולפת את הקלף האחרון שלה - צילום אולטרסאונד של העובר שבבטנה, ולוחשת לאסטבן, שהינו אב לבנות, "אני מרגישה שזה בן".ההיריון שהציל אותי. ננסי משכנעת באמצעות תמונת האולטרסאונד (צילום מסך) 5. דאג ודין משווים גדליםאחרי שהברומנס ביניהם התפורר הודות לעובדה שדאג שכב עם סיליה, ודין עשה טעות שעלתה לדאג בבחירות לעירייה, השניים סיפקו סצנה משעשעת כשנעלו את עצמם בחדר האמבטיה כדי לחגוג על ארון התרופות של מארחי המסיבה. בזמן שהם שיכורים מליקר ומסטולים ממשככבי כאבים וסירופ נגד שיעול, השניים מחליטים שהגיע הזמן לענות על השאלה המטרידה מכולן - מי הם מצויד טוב יותר. התוצאה, לפניכם.למי יש יותר גדול? הסצנה שהעזה לענות על השאלה:

6. לישון עם האויבבסוף העונה הראשונה ננסי מתחילה לצאת עם אב גרוש ופלרטטן. אחרי שהם שוכבים בפעם הראשונה, היא מתעוררת עירומה, לובשת את המעיל שלו בדרך לשירותים, ומגלה במראה את הסיוט של כל סוחר סמים באשר הוא: האותיות DEA (היחידה למלחמה בסמים) מחייכות אליה בענק היישר מהמעיל.הסיוט של כל סוחר סמים מתממש (צילום מסך) 7. סיליה הורסת את המשרד של סאליבןלאחר שננסי מוצאת עבודה חוקית, פחות או יותר, במשרדו של סליבאן גרוף (שחקן הקולנוע מתיו מודין, שכיכב בין השאר ב"תמונות קצרות" ו"עלייתו של האביר האפל"), לא לוקח לה הרבה זמן להפוך למאהבת שלו. סיליה, שגם ניהלה רומן איתו, מגיעה למשרד שלו חמושה במחבט בייסבול והורסת את כל מה שנקרה בדרכה. נקמה מתוקה. מסע ההרס של סיליה:

8. הריקוד הסקסי של ננסיבתחילת העונה השלישית יו-טרן שולח את ננסי לאסוף חבילה מגיירמו, שמזכיר לה שאצלו לא מקבלים שום דבר בחינם. גיירמו דורש ממנה להראות לו כמה צעדי ריקוד סקסיים, וננסי, שמבינה שאין לה ברירה, עולה על שולחן הביליארד ונותנת שואו לצלילי השיר "Nosebleed" של להקת האינדי רוק האמריקאית "Illinois". לומדת בדרך הקשה. ננסי רוקדת בשביל החבילה:9. מיטל דוהן רבנית סאדו-מזוכיסטית

מתוקף יהדותה של יוצרת הסדרה (ושל בעלה המנוח של ננסי), לא מעט מחיצי ההומור השחור של הסדרה נשלחו לכיוון היהדות. בעונה השנייה אנדי מנסה להתחמק משירות צבאי בעיראק ומודיע לצבא האמריקני שהוא לומד להיות רב. ראיון הקבלה לרבנות מספק לו מפגש עם הנציגה הישראלית שלנו בהוליווד, מיטל דוהן ששולפת ויסקי מהביריות, עונדת דילדו ובאופן כללי נוטפת סקס בכל פעם שהיא מופיעה על המסך. דוהן אף שבה לסדרה בעונה השמינית, והתארחה בפרק ה-100, שהשיב לעלילה דמויות נוספות מעברה של ננסי.

נציגתנו בהוליווד. מיטל דוהן מלמדת מהי צניעות (צילום מסך)

10. ננסי מאבדת עשתונות וקופצת לבריכהבתחילת העונה השלישית יו-טרן משחרר את ננסי בתנאי שתמצא את הגראס האבוד. במהרה מתברר שסיילס החביא את הגראס בתא המטען של סיליה, אשר מחליטה להשליך אותו לבריכה, "לטובתה של ננסי" כמובן. לאחר שיו-טרן מכריז שקונרד יגדל עבורו גראס ושננסי עדיין חייבת לו 150 אלף דולרים. ננסי קרובה ללאבד עשתונות, מתפשטת ויוצאת לשחרר קצת זעם מודחק מתחת למים.צלילה חופשית. ננסי נרגעת מתחת למים:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ