עונת העשור של כוכב נולד הפכה לעונת האסון?

עונת העשור של כוכב נולד לא מצליחה להתרומם. על רקע נתוני הרייטינג המאכזבים של הפרקים האחרונים, תחזור התוכנית בשבוע הבא לפורמט האהוב ובעיקר הבטוח - הסמסים

עידן חגואל, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידן חגואל, עכבר העיר

כוכב נולד תעבור לשדר ביום ראשון הקרוב בשידור החי, לאחר שמתחילת העונה שודרו תוכניות מוקלטות מראש. את תריסר המועמדים שנותרו ידיחו מעתה, לא הוועדה המקצועית, אלא בשיטה הישנה והטובה: הקהל בבית יחרוץ את דינם. המעבר לשידור החי הוא מהלך שהיה מתוכנן מראש לעונה, אבל גורמים בתעשייה מספרים שהוא הוקדם כתוצאה מחוסר ההזדהות של הצופים עם העונה הנוכחית ומירידה מתמדת בנתוני הצפייה.» כוכב נולד 10 - כל הכתבות והביקורות » כוכב נולד 10: קיבוצניקים אין, מזרחים אאוט

בקשת וב"טדי הפקות" פעלו בשני מישורים עם עליית העונה העשירית של כוכב נולד; במישור הראשון הם חגגו את העשור על המסך במסיבה מתוקשרת, בפרומואים מרגשים ובקליפים נוסטלגיים שיזכירו לצופה שדה ווייס זה נחמד ויפה, אבל כוכב נולד היא ישראל וישראל היא כוכב נולד. אבל במישור השני נעשו התאמות בפורמט ושינויים שעשויים לרמז כי הקברניטים של כוכב נולד הרגישו לראשונה לחץ אמיתי ואיום ממשי על הפורמט שלהם. חוגגים את המותג. קליפ העשור של כוכב נולד:

פנים אמיתיותאמנון לוי

לחצים נוספים שעולים בהפקת התוכנית נובעים גם מהיעדר ה"באז". מסיבת ההשקה והשינויים בפורמט לא הצליחו ליצור שיח סביב המועמדים והתוכנית. כתוצאה מכך ניסו בהפקת התוכנית מהלך יחצני חדש: לבחור מצטיין בכל פרק ולצוות אותו לכוכב שכבר נולד בעונות הקודמות. רוני דלומי היתה הראשונה שנרתמה למאמץ והופיעה בשבוע שעבר עם המצטיינת השבועית אנה אקהרד. לדברי גורמים בגופי השידור המתחרים עם קשת, כוכב נולד כלל לא מתמודדת עם תחרות רייטינג אמיתית. תוכניותיה של קשת, להבדיל משידורי רשת, כמעט ולא מתמודדות עם תחרות אמיתית מהערוץ המסחרי שבעבר השני. בערוץ 10 בחרו להניח את פצצת הרייטינג שלהם, הישרדות VIP, אל מול רוקדים עם כוכבים, של שידורי רשת, וההחלטה הוכיחה את עצמה שבוע אחר שבוע. אבל לפי אותם גורמים, אם סרט של אמנון לוי על בוקי נאה הצליח לכרסם כך בנתוני הרייטינג של תחרות הזמר הוותיקה, אפשר רק לשער מה היה עושה שיבוץ קבוע של הישרדות מול התוכנית.

איזה עוד קלף ישלפו ב"טדי" לשפר את תדמית התוכנית ואת נתוניה? שמועות על רכישת פורמט האקס אקטור והופעת אורח של סיימון קאוול בפרק הגמר של העונה נדחות כרגע על ידי הזכיינית. מקשת מסרו בתגובה כי "עונת העשור של כוכב נולד נערכת לשלב השידור החי ולהצבעות הצופים למתמודדים האהובים עליהם, שלב שיחל מראשון הקרוב ושהצופים מחכים לו מתחילת העונה". עוד נמסר כי "כמדי שנה, גם עונת העשור התאפיינה בחידושים ושינויים ובמסגרתם, הצבעות הצופים תוכננו לשלבים המתקדמים של התחרות ולקראת הגמר שייערך בעוד כחודש. מעבר לכך, אנחנו שמחים על ההתעניינות בתכנית, גם אם לפעמים היא כוללת הפצת שמועות וספקולציות שונות ומשונות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ