סופשבוע בטלוויזיה: משדר מיוחד על האלימות בישראל

אלון גל, צופית גרנט ולינוי בר גפן בוחנים את העלייה המתמדת מקרי האלימות בישראל במשדר מיוחד, ופרטים חדשים על פרשת אורי אילן נחשפים בסרט דוקומנטרי חדש

ספיר יעקב, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספיר יעקב, עכבר העיר

יום חמישי: משדר אלימות מיוחד, מיקי שמו מפיג את החום וכוכב נולד ביוטיוב

ישראל, הפכה בשנים האחרונות לשנייה בעולם, לאחר ארה"ב, בה שיעור המוות הגבוה ביותר עבור מתבגרים נגרם כתוצאה ממעשים אלימים. במשדר מיוחד מבקשים צופית גרנט, אלון גל ולינוי בר גפן לבחון את הסיבות לעלייה המתמדת של האלימות בישראל ויציגו את התוצאות הקשות של התופעה. הסרט יבקש להציג את התופעה על כל צדדיה: התוקפים, הקורבנות והמערכת ומה שהיא עושה (או לא) למיגור התופעה.

לאחר שידור הסרט, ינחה אברי גלעד דיון בניסיון להבין מה עוד ניתן לעשות ברמה המערכתית - מה כל אחד מאתנו יכול לעשות כדי להגן על עצמו, ולהימנע מלהיקלע לעימות ומה אפשר ללמוד מניסיונן של מדינות אחרות בטיפול בתופעה.

משדר מיוחד בנושא אלימות, 21:00, ערוץ 2 (רשת)על הסיבות לעלייה המתמדת של האלימות בישראל. לינוי בר גפן (צילום: ינאי יחיאל)וגם: סיפורו המדהים של קינן קייהיל: נער שנולד עם תסמונת גנטית נדירה שהתפרסם והפך לכוכב בינלאומי – הכל דרך מצלמת הרשת בחדרו. הוא נכנס לתודעה עם סדרת סרטונים משעשעים מאד שהעלה לרשת, שבהם הוא עושה ליפסינג ללהיטי הפופ הגדולים ביותר. קייטי פרי, שסיפורו נגע לליבה, הביאה את קייהיל לאור הזרקורים כאשר צייצה בטוויטר על הסרטון שהעלה לשירה "Teenage Dream". הפופולאריות שלו גאתה בין לילה. הסרטונים שלו משכו למעלה מ-390 מליון צפיות. מאז הוא מחלק את זמנו בין בית ספר לבין שיתופי פעולה מוזיקליים עם כמה מהשמות הגדולים ביותר בהוליווד, ביניהם 50 סנט, ג'ניפר אניסטון, דייויד גואטה, צ'לסי הנדלר, טיירה בנקס ועוד. זה אמנם סיפור על כוחו של האינטרנט אך גם על נער אחד שמצליח לנצח למרות הכל. 

סנסציית הרשת האולטימטיבית: קינן קייהיל, 22:00, ערוץ yes דוקו  כוכב נולד דרך הוובקאם. טריילר "סנסציית הרשת האולטימטיבית":

וגם:הקונדיטור מיקי שמו חוזר בעונה השישית בה הוא ממשיך לאפות מהלב והפעם, עונה קיצית ומקררת עם מגוון מתכונים שאפשר להכין בבית עם הילדים (או שהילדים יכולים להכין לבד). בכל תכנית מיקי יכין מבחר קינוחים, מאפים ועוגות קרירות, ויארח ילדים או אנשים שקשורים לעולם הילדים (כוכבי הצגות ילדים, אמהות גננות וכדומה). יחד יתנסו כולם באפייה קיצית בגובה העיניים.

מיקי שמו אופה מהלב (עונה 6), 17:00, ערוץ האוכלאופים באהבה או לא אופים בכלל. מיקי שמו (צילום: יח"צ)

יום שישי: גיבורי על אמיתיים, פרופיל ירושלמי וניקולס קייג' עושה חסד

האולימפיאדה בגרסת האקסטרים שלה: נזיר במלזיה שמסוגל למחוץ לוחות פלדה על ראשו ולהחדיר חניתות אל תוך גרונו; אדם שיכול לבלום מכונית בעלת 500 כוחות סוס; איש בעל קיבולת ריאות יוצאת דופן המסוגל לשתות 4.5. ליטר מים בדקה וחצי, ומסוגל לכבות שריפה במים שגופו פולט – גלריית הדמויות יוצאות הדופן האלו היא רק חלק מהאנשים שמשתתפים בסדרה "העל אנושיים של סטאן לי".

בכל פרק מובאת הצצה נדירה לחייהם של אנשים שניחנו בתכונות יוצאות דופן, כאילו יצאו מתוך חוברות הקומיקס של סטאן לי, יוצר הקומיקס האגדי שברא עולם פנטסטי עם דמויות כמו ספיידרמן, אקס-מן והענק הירוק, המתפקד גם כמנחה התוכנית. לצדו ינחה דניאל בראונינג סמית', שזכה לכינוי "האיש הגמיש בעולם" בשל האלסטיות המדהימה של גופו.

מרתון "העל אנושיים של סטאן לי", 13:05, ערוץ ההיסטוריה לבעלי לב גמיש. טריילר "העל אנושיים של סטאן לי":

וגם:

ההיסטוריון הבריטי, סר מרטין גילברט, לוקח את הצופים לסיור מקיף בירושלים. באמצעות שימוש בצילומים מן האוויר ומודלים ויזואליים מפורטים, גילברט ממחיש כיצד גדלה והתפתחה עיר הקודש בימי התנ"ך. לאורך התיעוד משרטט גילברט את דיוקנם של דמויות מפתח תנ"כיות שמילאו תפקיד מפתח בהיסטוריה של ירושלים, בוחן את עליית התנועה הציונית והתנועה האיסלאמית ויחסי הגומלין שלהם עם העיר, דן ביחסים בין מדינת ישראל למדינות ערב וחושף תגליות ארכיאולוגיות חשובות. 

ירושלים עם מרטין גילברט, 19:50, ערוץ ההיסטוריהסר מרטין גילברט וישראל בתמונה משותפת. ירושלים עם מרטין גילברט (צילום מסך)

ועוד:

ניקולס קייג' התרגל לעשות בשנים האחרונות מותחני אקשן עתירי תקציב (ויש שיאמרו, חסרי נשמה). אבל דווקא בסרט שהפך לכישלון קופתי, נותן קייג' את אחת מתצוגות המשחק הטובות שלו בשנים האחרונות, אם לא בקריירה כולה. הבמאי וורנר הרצוג מביא גרסה משלו לסרט של אבל פררה מ-1992, רק שבסרט הזה הכל אפל יותר, הזוי יותר ומושחת יותר. הבלש טרנס מקדונואה, שוטר מצטיין לשעבר עם בעיות סמים והימורים, חוקר את פרשיית מותם של חמישה מהגרים סנגלים בניו אורלינס שאחרי הוריקן קתרינה. בדרך הוא מצליח לעבור על כל חוק אפשרי, כשנדמה שגם הוא כבר לא בטוח באיזה צד של החוק הוא נמצא. מככבים: אווה מנדז, ואל קילמר וג'ניפר קולידג'.פקד מושחת, 22:00, ערוץ HD HOT Gold  עובר על כל חוק אפשרי. טריילר "פקד מושחת":

יום שבת: השבויים מדברים והטכנולוגיה שהרגה את האנושות

בשנת 1954 חוליה של חמישה חיילים ישראלים נפלה בשבי הסורי. אחד מהם התאבד בצינוק והשאיר אחריו פתק ובו כתב: 'לא בגדתי, התאבדתי'. ארבעה אחרים הוחזרו לארץ לאחר שנה וחצי בעסקת שבויים. לראשונה ולאחרונה בתולדות ישראל הועמדו שניים מהם לדין על בגידה ומורך לב וחייהם השתנו לעד.55 שנה לאחר מכן מנסה אחד מהם - מאיר מוזס - לחשוף כל פרט על הפרשה שהפכה אותו לאדם רדוף. הוא וחברו לחוליה, מאיר יעקובי ז"ל הם שני השבויים היחידים שהועמדו לדין צבאי בארץ מאז ומעולם. במסעו האישי מחפש מאיר מוזס גאולה, אך סיפורו מהדהד גם היום במדינה שבה היחס לשבויים החוזרים הביתה השתנה לבלי הכר, ועדיין מנסה להגדיר מיהם גיבוריה.לא בגדתי, 21:00, ערוץ 2 (רשת) שבויים בסיפור. לא בגדתי (צילום: יח"צ)וגם:ב-28 ביולי 1914, הכריזה האימפריה האוסטרו-הונגרית מלחמה על סרביה, לאחר שנים רבות של יריבות ומתיחות ועל רקע גל של לאומיות גואה. בכך ניתנה האות לפתיחת מלחמה עקובה מדם שנמשכה עד 1918, בין "מדינות ההסכמה" ל"מדינות המרכז". המלחמה הכלל-עולמית גבתה את חייהם של 18.5 מיליון איש. כשטכנולוגיית המהפכה התעשייתית פגשה את שדה הקרב של מלחמת העולם הראשונה התוצאה הייתה קטלנית: הפצצות, צוללות, טנקים ואף שימוש בנשק כימי בקנה מידה המוני - יכולת ההרס של הקדמה האנושית הופגנה במלוא עוצמתה בין השנים 1918-1914.

הטכנולוגיה של מלחמת העולם הראשונה, 16:45, ערוץ ההיסטוריההצצה אל רשימת המכולת של צבאות WWI:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ