מתן אברמוביץ', עכבר העיר אונליין

כחודשיים וחצי עברו מאז שנכנסו הדיירים לבית האח הגדול השלישי וכשלושה שבועות נוספים חלפו מאז הצטרפו דיירים חדשים עוד יותר כדי לרענן את השורות.  אם שגרת היום תימשך ללא הפרעה, הגמר של "האח הגדול 3 יקרה עוד שבועיים וחצי. מאחר ושמות המתמודדים טבועים היטב בתודעה הלאומית והכוכבים החדשים כבר חלק מהנוף המקומי, זה הזמן לעשות סיכום ביניים ולהפריח לאוויר הימורים ותחזיות הנוגעים למנצח הגדול של התוכנית שתפסה מקום של קבע בסדר היום הציבורי.

פרשנים ומבקרים כבר הגו בתוכנית ועושים זאת מדי שבוע כשהם מנתחים את הסיטואציות ואת סיכויי הזכייה של המתמודדים, אבל נדמה שעבור סיכום הביניים וההצצה אל הסוף כדאי לגייס דווקא את אלה שמכירים את הנפשות הפועלות ולקחו חלק בהתרחשויות עד לא מזמן. כינסנו  את יורם כהן, ליאם רז, יואב מאור, דנה רון ורם פרייס, ממודחי העונה , כדי לשפוך את הלב על תככים ומזימות , סוד הקסם של המתמודדים וכמובן - מי יזכה במקום הראשון. סקרנים? גם אנחנו

מה סוד הקסם של פרידה?

פרידה הכט, ליהוק החלומות של כל מלהק ריאליטי, עולה לכותרות ולא בהקשרים חיוביים. שאלנו את מודחי האח הגדול שנתקלו בדיירת והתופעה, מה הם חושבים עליה.

יורם: "היא מצליחה לרמות הרבה מאוד אנשים ביושרה שלה. היושרה הזו היא אריזה נהדרת אבל כשפותחים אותה מגלים ג'יפה. זה טוב שהיא נשארת בבית כי בכל יום שהיא שם כך היא גם סובלת יותר, הרי זה לא פיקניק. יש סיכוי שהיא תגיע לחמישייה אבל אין לה סיכוי לזכות במיליון ומי שמסתכל מעט פנימה, רואה את זה".

ליאם: "הבעיה היא בחברה שלנו ובמי שצופה בתוכנית. הקהל מתאים את עצמו לתוכן המשדר והקהל בעונה הזו, כך אני מניחה, לא מחפש להתחבר לערכים ויושרה אלא לתככים ומזימות. אני המון פעמים שומעת שאני פשוט לא הייתי מעניינת מספיק וחבל שזה מה שמעניין את הצופים".

דנה: "עד כה היא לא הודחה בעיקר בעקבות כל האינטריגה שלה מולי ובעיניי, דווקא השבוע, כשהיא לא מועמדת להדחה, אם היא הייתה מועמדת היא הייתה עפה. אחרי ההתבטאות שלה על ההזדהות עם המחבלים הפלסטינים היא הייתה מקבלת בעיטה. אני שומעת קולות אחרים לגביה והיא כבר חצתה כל גבול אפשרי".

רם: "זה לא סוד. היא פשוט בן אדם אמיתי ואותנטי ואנשים מתחברים לזה, וכך גם אני. היא לא מפחדת להגיד את מה שהיא חושבת וכשמסתכלים לה בעיניים ועומדים מולה רואים שהיא אמיתית וזו תכונה חשובה".

» איומים על חייה של פרידה הכט מהאח הגדול

אלעד: עוול או חסד לאוכלוסיית הגמדים?

אלעד צפני נכנס לבית האח הגדול על תקן הגמד ואף הצהיר בראיון  "אני הולך לנצל את זה שאני גמד עד הסוף". הוא עורר עליו את זעם נמוכי הקומה בישראל ועדיין, הוא צוחק כל הדרך אל הגמר. האם אלעד הוא הקול של אוכלוסיית הגמדים?

יואב: "אלעד לא עושה כלום לאוכלוסיית הגמדים כמו שאני לא עושה כלום לאוכלוסיית המשקפופרים. הוא אדם בפני עצמו וכל מה שבו הכל לזכותו לחובתו".

יורם: "אלעד החיל מנקודה שהיא מינוס בחברה והפך אותה ליתרון וצמח איתה. הוא איש מתוק ואהוב ויש לו אמירה, פאסון ושקט ורגישות וכל מה שאמא יהודיה הייתה רוצה מהבן שלה".

ליאם: אלעד הוא סוגיה לא פתורה בעיניי. הוא כל כך חכם ורגיש ואני חושבת שהבית הזה והאוכלוסייה שבו עושים לו עוול. הוא מנסה לאהוב את כולם ולהיות אהוב על ידי כולם ומתאים את עצמו לחברה שבה הוא נמצא אבל הבעיה היא שזו התחתית שבתחתית. הוא נהיה חלק מהם וזה מאוד עצוב לי כי הוא בחור מקסים וחבל".

דנה: "קודם כל, אלעד הוא אדם מאוד מפתיע כי הוא אמנם רק בן 21 אבל הוא בחור עם אינטליגנציה רגשית מדהימה. מבחינת ההתייחסות אליו בבית, אין ספק שבבית מאוד מכבדים אותו על זה שהוא גמד ובכל זאת אין לו רגשי נחיתות של גמד והוא מאוד אוהב את זה שמתייחסים אליו כמו שמתייחסים ומרימים אותו והוא מאוד אוהב להתפנק. מנגד, הוא זוכה להרבה מאוד פריבילגיות מעצם היותו גמד, כמו למשל לא לעזור במטלות הבית  או שסולחים לו על משימה שנכשלה בגללו, והוא מקבל הקלות שאצל דייר אחר לא היו עוברות בשקט".

אלעד צפני בתפקיד חייו ב"אחד העם 101"

עמיר וסיוון: יצטרפו לסטטיסטיקת הפרידות?

כמו סער ואילה, גיבורי הרומן של העונה השניה (והמהדרין יגידו: השלישית) של האח הגדול, גם עמיר וסיוון ידועים בחוסר היכולת שלהם להחליט אם הם ביחד או בנפרד. הם מחזרים, רבים, מתפייסים, מתלבטים, נעלבים, בוכים ועושים סקס משמים, והכל לעיני מצלמות האח הגדול. אי אפשר שלא לתהות: האם עמיר וסיוון יבחרו אחד בשני גם מחוץ לכתלי בית האח הגדול?

יורם: "לדעתי לא. מה שקורה בבית זה דבר אחד ובחוץ זה משהו אחר. הניסיון גם מראה שקשרים רומנטיים בבית כמעט ולא מצליחים לשרוד בחוץ והשוק שישנו כשיוצאים החוצה הוא מטורף ומדהים".

ליאם: "אני חושבת שהם מאוד שונים. אני מאוד אוהבת כל אחד מהם אבל הזיווג יחד מרגיש כמו מים ושמן".

יואב: "לא מתפקידי להיכנס להם לתחתונים ולסדינים, אבל יש סיכוי טוב מאוד שכן".

דנה: אני מאמינה שאפילו עכשיו הם כבר חזרו ונפרדו שוב וכך הלאה. אני לא חושבת שיהיה ביניהם קשר בחוץ".

רם: "לא עקבתי אחרי ההתפתחות האחרונה אבל אני חושב שסיון תעשה לעצמה טוב אם היא תוכל להשאיר את הקשר הזה מאחור. אני חושב שהיא בחורה הישגית שתגיע רחוק ושגם את היעד הזה היא יכולה לסמן ולהשיג. אולי כשהיא תצא מהבית, אם הוא ישתנה בשבילה, אז יהיה ביניהם על מה לדבר".

» עמיר וסיוון בסקס הכי משמים בתולדות הטלוויזיה

נופר וג'קי - יקרה או לא?

המג'יק והפרחה בבית האח הגדול מצליחים להיות שיחת סלון גם כששום דבר לא קורה בניהם. ממש כמו אצל סער ואיילה, ה-זוג של העונה הראשונה של האח הגדול, גם שם, יש יותר טקסי חיזור ודרמה מאשר מערכת יחסים זוגית אמיתית. האם נופר תכנע למז'יק של ג'קי ונזכה לראות אותם יחד, על אמת?

דנה: "אף פעם זה לא היה עניין רומנטי ביניהם, ונופר אמרה את זה בפה מלא. אין לה רגשות רומנטיים אל ג'קי ולדעתי הם פשוט יישארו חברים טובים מאוד בחוץ".

יורם: "לא יקרה כלום. לנופר יש הרבה אהדה בחוץ, והיא גם לא בחורה נעימה, וג'קי כרגע הוא סוג של ברירת מחדל מבחינתה. היא נכנעה לו קצת ושומרת על כבודה הגופני אמנם אבל לא יקרה שם כלום לדעתי. הוא יצטרך לאכול את הכובע אבל בחוץ יחכו לו בחורות אחרות".

ליאם: "מה פתאום! היא מאוד אוהבת את ג'קי והיא לא מנצלת אותו. היא אוהבת אותו בתור חבר והיא פשוט לא רואה בו בן זוג. הם מגיעים מעולמות שונים לחלוטין כשהיא הרבה יותר עם רגליים על הקרקע והוא רומנטיקן חסר תקנה".

נופר וג'קי במריבת אוהבים:

למי לא מגיע לזכות?

המונח "ראוי" שכיכב בעונה הראשונה של הישרדות, נכנס לז'רגון של כל מתמודד ריאליטי שמכבד את עצמו. גם כאן, אנחנו שואלים: מי הכי לא ראוי לקחת הביתה את המליון? 

יורם: "ליהיא. היא מסוג השפחות הנרצעות של מלכים נרשעים. המלכה המרשעת זו פרידה והשפחה הנרצעת היא ליהיא ואם יש בעולם רוע אז הוא ליהיא ופרידה גם יחד. הרבה יותר מכך, הן מייצגות בעיניי את הכל הרוע שבעולם במסווה של עשיית דברים טובים".

יואב: "נופר. אני מאמין שאנשים שמכורים קשות לסיגריות ושפותחים מבערים לפני שהם מדברים עם בנאדם לא משדרים שום דבר חיובי".

דנה: "פרידה וליעוז. שניהם לדעתי הכי פחות פוטנציאליים לזכות".

רם: "תומר. אני חושב שזה מובן מאליו למה".

מי יהיה הזוכה הגדול?

21 דיירים נכנסו לבית האח הגדול, 11 לא גרים שם יותר, חמישה יגיעו אל השלב הסופי ורק אחד, ייקח את המיליון באדיבות האס אמ אסים של הצופים. זה הזמן להימורים, מי הדייר שיישאר אחרון בבית האח הגדול?

יורם: "קשה לי מאוד לומר מי יזכה אבל שלושת הפייבורטים שלי הם אלעד, עמיר וליעוז. ג'קי גם נמצא בתמונה אבל מהבנות - אפילו לא אחת".

ליאם: "אני מאוד מקווה שנופר. היא טיפת השפיות היחידה שנותרה בבית הזה. אני יודעת שלא היינו חברות אבל אני אוהבת את הערכים שהיא מייצגת והיא מבחינתי הפספוס שלי בתוך הבית".

יואב: "אין לי מושג, אבל אני גם חושב שכל מי שהגיע לו לזכות וכל מי ששידר משהו חיובי החוצה כבר לא נמצא בפנים".

דנה: "אין לי שמץ של מושג. זו עונה הזויה ואני ממש לא יודעת להצביע על מי שיזכה. הפייבוריטים שלי, ברמה החברית, הם כמובן עמיר ונופר כי אני קשורה אליהם רגשית".

רם: "ג'קי. הוא בחור שנורא קל להתאהב בו ויש לו לב טוב ומאוד קל להתחבר אליו. הייתי שמח אם הוא יזכה וגם אם סיון, הילה או פרידה".

האם לדנה היה סיכוי לזכות? הדיירים תוהים:

היית חוזר לבית "האח הגדול"?

מודחי האח הגדול, אלו שבאו לתוכנית כדי לקבל 15 דקות של ואולי גם לזכות במיליון שקלים, מסתכלים אחורה על תקופת השהייה בבית ולא בטוחים מה הם מרגישים. האם, בהינתן מה שהם יודעים היום, היו חוזרים לבית כדי להתחרות שוב, על המליון?

יורם: "בוודאי שכן, כי אני יודע הרבה יותר מאשר שאר הדיירים עכשיו. אתה בא עם כוחות חדשים ויודע בדיוק מה אתה יכול לעשות שלא עשית. אז כן, הייתי נכנס שוב לחודש ימים בלבד, אפילו שאני יודע שאני לא זוכה, כי יש משהו בדינאמיקה הזו שמייצרת כוכבים לזמן ארוך, לכן מי שנכנס באמצע כמעט אין לו סיכוי אפילו להגיע לחמישייה".

ליאם: עכשיו ממש אין לי מה לחפש שם. כשדנה הייתה אולי קצת שקלתי אבל עכשיו ממש לא. מה יש לי לעשות שם? לבהות בשמיים?".

יואב: "עכשיו ומיד. אני מאוד מאוכזב שיצאתי ואני חושב שהגיע לי להישאר ושהייתי צריך להגיע לסוף. אני לא אדם שעושה חצי עבודה".

דנה: יש לי רגשות מאוד סותרים לגבי זה, כי מצד אחד הייתי חוזרת רק כדי לעשות סדר בבלאגן אבל מצד שני הספיק לי. עדיף להיות בחוץ".

רם: "כנראה מאוד שלא. הספיק לי ואני חשוב שראו את זה. כשהקריאו את שמות המועמדים להדחה כולם כססו ציפורניים כאילו להיות בבית 'האח הגדול' זו משמעות החיים ואצלי זה לא שיא החיים אלא רק עוד נקודת עניין וחוויה שעברתי ויהיו עוד הרבה כאלה. אני את המיליון שלי אעשה לבד והכי חשוב שהעברתי את המסרים שרציתי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ