רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

התנ"ך שוב בשירותים: תביעה נגד "האח הגדול"

"האח הגדול" ופרידה הכט שוב בכותרות: שני אזרחים תובעים את "קשת" ואת חברת ההפקות "קופרמן" בגין חילול וביזוי ספר התנ"ך, אותו הכניסה הכט לשירותים

תגובות

פרידה הכט שוב בכותרות: טרם שככה הסערה שעוררה התבטאות מתמודדת האח הגדול סביב הטרור הפלשתיני והיום (ראשון) שבה ועולה סוגיית ספר התנ"ך אותו התעקשה הכט בתחילת העונה לשאת עימה לשירותים.  בבקשה לתביעה ייצוגית בסך 912 מיליון שקלים שהוגשה נגד זכיינית ערוץ 2, קשת, וחברת "קופרמן הפקות" על שידור תוכן זה.

» ארגון נפגעי הטרור נגד האח הגדול: דורשים התנצלות על דבריה של פרידה הכט

שני האזרחים שמבקשים להגיש את התביעה מציגים עצמם כמייצגים את "כל היהודים שספר התנ"ך מוחזק כמקודש להם ואשר צפו בחלקים הרלוונטיים בתוכנית 'האח הגדול' בטלוויזיה או באתר האינטרנט ונחשפו למעשי חילול ספר התנ"ך". השניים מבקשים, באמצעות עורכי הדין אלי מימון ומיכאל הרצברג, לפצות את הקבוצה אותם הם מייצגים בגין פגיעה בנוחות, כאב, סבל, עוגמת נפש והטרדה ודורשים סכום של 1,200 שקלים לכל אחד מ- 760 אלף התובעים אותם הם מייצגים.

עוד טוען כתב התביעה כי מעשיה של הכט היו בגדר חילול, ביזוי, פגיעה גסה ועלבון וכי קשת ו"קופרמן הפקות" לא מנעו ממנה מלעשות זאת, למרות שלטענתם יש בידיהם את היכולת לרסן מתמודדים ואף להדיחם על התבטאויות חריגות. על פי טענות התובעים, המעשה הובלט על ידי הנתבעות והוכנס לכל קטעי התוכנית הערוכים.

פרידה מעוררת שערורייה כשהיא מביעה נכונות לפרגן למחבלים:

מגישי הבקשה אמנם אינם תובעים את הכט עצמה כאדם פרטי, אך מדגישים כי בעיניהם היא ראויה לעמוד על דברים אלו לדין פלילי ודורשים מהזכיינית ומההפקה להסיר את התוכן המוגדר על ידם כפוגעני מכל הפלטפורמות בהן ניתן לצפות בו גם עתה ולמנוע את שידורו בעתיד.

מהפקה נמסר בתגובה לדברים כי "התביעה לא הגיעה לידינו ולכן איננו יכולים להתייחס לתוכנה. מכל מקום, אנו מברכים על הדיון הציבורי הער שהעלתה האח הגדול בשאלת מעמדו של ספר התנ"ך בקרב הציבור הדתי והחילוני, וכן בשאלה, האם מגזרים אלה מגלים סובלנות זה כלפי זה".

*#