ח"כ דני דנון: "להגביל את גיל הצפייה ב"אח הגדול"

״הערכים המובעים בתוכנית 'האח הגדול' מציגים מציאות מעוותת והם פסולים בעולם האמיתי", טוען חבר הכנסת דני דנון מה'ליכוד' בפניה למנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עוד בוקר של  תלונות סביב האח הגדול: חבר הכנסת דני דנון (ליכוד) פנה הבוקר (שני) למנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה, בבקשה להגביל את גיל הצפייה בריאליטי של זכיינית ערוץ 2, קשת.

בקשתו של דנון, מי שהיה עד לאחרונה יו"ר הועדה לזכויות הילד, מגיעה היום אל הרשות השנייה בעקבות עשרות פניות שהתקבלו בימים האחרונים ללשכתו מאזרחים שביקשו לגביל את גיל הצפייה בתוכנית ל- 14 ומעלה. אותן בקשות  מתייחסות לתכני ערום חלקי המופיעים בתוכנית, גסויות וחשיפה רבה לעישון סיגריות ושתיית אלכוהול. "בתוכנית, הזוכה לאחוזי רייטינג רבים בעיקר בקהלי היעד של ילדים ונוער, עולים פעמים רבות תכנים מיניים קשים, דיבור אלים וחשיפה רבה של שתיית אלכוהול ועישון סיגריות מצד משתתפי התוכנית", כתב דנון במכתבו לסמירה,   "גילויי המיניות הבוטה של המשתתפים ותכנים אחרים אף עוררו סערות ציבוריות גדולות לאחרונה".

» בית האחהגדול: הסקס הכי מוזר בתולדות הטלוויזיה

אותן סערות הן שהביאו את דנון לבקש לפעול על פי חוק סיווג, סימון ואיסור שידורים מזיקים ולהוסיף לשידור סימון המצביע על תוכן התוכנית. "על ידי קיום הוראה זו, יהיה בכדי לצמצם את ההשפעות השליליות של התוכנית בקרב ילדים ונוער", סיכם דנון את מכתבו והבוקר אף הוסיף: ״הערכים המובעים בתוכנית מציגים מציאות מעוותת. ילדים הצופים בתוכנית לא מבינים שדפוסי ההתנהגות בבית אינם נורמטיביים וקבילים בחוץ וכי הם פסולים בעולם האמיתי״. 

מנשה סמירה, מנכ"ל הרשות השניה אמר בתגובה לפנייה כי "הזכיינים לרבות "קשת" נדרשים לסווג את התכניות (כולל "האח הגדול") על פי החוק והתקנות שנקבעו על ידי משרד התקשורת. קריאתו הציבורית של ח"כ דנון תועבר לתשומת לבה של הזכיינית לגבי התאמת התכנים לילדים. יש לציין ששר התקשורת הודיע לאחרונה על שינוי כללי הסיווג והסימון שיאפשרו התאמה נכונה יותר להורים וילדיהם."

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ