אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

אז מה אם החזה הגדול של דנה מגרה את עורך "האח הגדול"?

הערתו של יורם זק מעוררת כל כך הרבה רעש לא משום שהיא גסה או בוטה מדי - להימשך לחזה גדול, הרי, זה דבר טבעי ואבולוציוני. לזק פשוט נפלט רגע של אמת בתוך ים הזיופים, ואת זה כבר קשה לנו לקבל

תגובות

1. יורם זק הוא עורך "האח הגדול". בבדיקת סאונד שנערכה ביום שישי, מבלי שהוא מודע לכך שדבריו נשמעים בערוץ 20 ובאתר mako, אמר זק: "ערב טוב דנה. יש לך חצי דקה לפנות אל הצופים ולשכנע אותם למה את זו שרוצה שאני אשחק לה עם הבולבול בין השדיים". לאחר מכן פרצה סערה מסוימת.

» יורם זק פלט, קשת כיסו את התחת» זעם על חזרתו של יורם זק לאח הגדול

2. הסערה פרצה משום שלא נהוג לומר דברים מעין אלו בטלוויזיה. בטלוויזיה נהוג ללהק בחורה עם שדיים גדולים ולאפשר לה להלך עם מחשופים נדיבים, אך לא נהוג לומר מדוע לוהקה בחורה עם שדיים גדולים ומדוע התאפשר לה ללכת עם מחשופים נדיבים. הטלוויזיה רק דואגת להחדרת הפנטזיה אל תוך הראש, אך לא מוכנה שהפנטזיה תיאמר בפומבי. היא אחראית, אך לא מוכנה להיות אשמה.

3. דנה, ראוי שתיכתב "דנה". מפני שאת דנה רון, האשה, איננו מכירים. דנה רון מעולם לא לוהקה ל"האח הגדול". מי שלוהקה ל"האח הגדול" היא "דנה", הדימוי של דנה רון. הדימוי "דנה" לוהק לתוכנית בין היתר משום שהוא בעל חזה גדול. איך אני יודע: במעט הפעמים שנאלצתי לחזות בתוכנית ציינתי לעצמי את החזה הגדול של "דנה". מבלי שאדע עליה דבר וחצי דבר, בראש שלי כבר הסתובבה המשוואה "דנה" = חזה גדול.

4. ניתן אמנם לטעון שהכשל טמון בי, שאני מלא ב"רפש" שכזה, בהסתכלות מחפצנת מובנית שאיני מודע לה. ייתכן שיש בזה משהו, אך ספק אם המשהו הזה רלוונטי. הרי אני הלקוח, אלי מכוונים הדברים, אני הכסף. מהזווית של קשת: מה שעובר לי בראש, זה מה שקובע.

5. כשמייבאים מישהי עם חזה גדול לתוכנית טלוויזיה, יש לכך סיבה. הסיבה היא שחזה גדול מביא צופים. מדוע חזה גדול מביא צופים: מפני שגברים רבים אוהבים לצפות בחזה גדול. מדוע הם אוהבים לצפות בחזה גדול: ככל הנראה מטעמים אבולוציוניים - חזה גדול מתקשר לגודש חלבי וכמשתמע מכך לאפשרות ילודה מוגברת. כש"דנה" מסתובבת בבית "האח הגדול" עם חזה גדול ובמחשוף שמגלה טפחיים, נוצר קישור לא מודע אצל גברים רבים להוראה המקראית "פרו ורבו ומילאו את הארץ".  

6. המסלול מחזה גדול לאפשרות ילודה מוגברת עובר דרך הפנטזיה. כשהוא חוזה בשדיים גדולים, הגבר אינו חושב באופן ישיר על ילדים רבים; בין ה"שדיים הגדולים" ל"ילדים רבים" יש גורם מתווך: הדמיון. הדמיון מייצר בראשו של הגבר תמונות מסוימות – שלעתים מתוארות כ"פורנוגרפיה" – שמעלות את רמת הגרייה של הגבר, וכמו דוחפות אותו למימוש יחסי מין עם בעלת החזה הגדול. לכן, יש להתייחס לפנטזיות אלו כחלק טבעי ממנגנון אבולוציוני ולא כאל סטייה.

7. העובדה שגבר מעוניין לממש פנטזיה מסוימת עם אשה היא דבר שבשגרה. רוב מוחלט של גברים ברוב מוחלט של זמן מעוניין לממש פנטזיות מיניות עם נשים. גם הפנטזיה הספציפית שעליה דיבר זק אינה יכולה להיות מוגדרת כסטייה בשום פנים ואופן - מדובר בפנטזיה רווחת בתרבות הפנטזיות של התקופה הנוכחית, ולהערכתי היא מתממשת בלא מעט בתים, בעולם ובישראל.

8. הסערה פרצה משום שאסור לומר דברים כאלה בטלוויזיה. אסור לומר דברים כאלה בטלוויזיה משום שהצופים והטלוויזיה חתמו על הסכם שלפיו מתקיים שקר עקרוני שכולם מחויבים לו. השקר במקרה של "האח הגדול" הוא התוכנית "האח הגדול". העובדה שהתוכנית מתקיימת היא שקר. מקורו של השקר: בהצגת הדמויות כבני אדם רגילים, כמוני־כמוך, בעוד שמדובר באנשים שאינם כמוני־כמוך. באיזה מובן הם שונים: במובן הזה שהם מוכנים להשתתף בתוכנית.

9. מאחר שנחתם הסכם שבשתיקה על חוזה שקרי, כל אמת שנאמרת בפומבי עלולה לסכן את החוזה. ומה שיורם זק אמר זו פיסה של אמת: זק אכן מעוניין לממש פנטזיה מסוימת שעוברת דרך החזה של הדימוי "דנה". העובדה שמדובר בפיסת אמת הקפיצה הרבה אנשים. אם יכלו לשמוט מעליהם לרגע את מחויבויותיהם החוזיות, הם היו אומרים: יורם, זה לא בסדר, הרי סגרנו שלא אומרים אמת בכל מה שקשור ל"האח הגדול". הרי גם אתה וגם אנחנו יודעים שמה שקורה פה זה שלקחתם חבורה של אנשים עם בעיות נפשיות ואתם מנצלים אותם כדי להרוויח כסף. אז נכון, גם אותנו זה משרת כי אנחנו מרגישים נורמליים יחסית ביחס לפריק שואו, אבל אל תמתח את הגבול, בסוף נתקשר לרשות השנייה.

10. יש תוכנית טלוויזיה שמציגה לראווה אסופה של אנשים שנפשם פגועה בדרגה כזאת או אחרת, כולל בונוס: גמד וחולה טורט. מיליוני בני אדם יושבים בבית, צופים בתוכנית, נהנים ומנציחים את הסיטואציה, עד כדי כך שהיא הופכת נורמה. יום אחד מישהו מטעם ההפקה מודה שהיה רוצה לממש פנטזיה מינית עם אחת המשתתפות. מיליוני בני אדם מגנים את האיש בחריפות. עד כאן, הם אומרים, עד היכן אפשר עוד להידרדר?

*#