זעם על חזרתו של יורם זק לאח הגדול

יומיים בלבד אחרי שהוצא לחופשה יזומה, חוזר זק לבית האח הגדול. ארגון ויצ"ו בתגובה: "48 שעות הן העמדת פנים, מבחינתנו הוא צריך להיות מפוטר לאלתר"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יומיים בלבד לאחר שיצא לחופשה יזומה בעקבות הדברים הבוטים שאמר לדנה רון, משתתפת האח הגדול, חוזר יורם זק, העורך הראשי של "האח הגדול", לתפקידו. המשפט הישיר והמיני שהפנה זק כלפי רון, היה מיועד לדברי זק רק לאיש הסאונד של התכנית שהיה עימו בחדר. לדברי זק הוא לא היה מודע לכך שהמיקרופון פתוח וכי הדברים נשמעים מחוץ לחדר הסגור. 

» יורם זק פלט, קשת כיסו את התחת

» לראשונה ב"האח הגדול": קשת חושפת את נתוני ההצבעה האחרונה

 ועדיין, ההתבטאות המינית והישירה של זק עוררה סערה וליבתה דיונים במרחב הציבורי על סוגיות כמו לבוש נשי חושפני, ההבדל בין התבטאות פרטית לפומבית מצד איש תקשורת בכיר ועל הרגישות של יחסי מרות בין המשתתפים הנחשפים באח הגדול, לעורך הראשי של התכנית.

יורם זק פלט, קשת כיסו את התחת

התבטאותו של זק גררה תגובות חריפות, מבין השאר מצד ארגוני נשים. הלחץ הציבורי, בצירוף פניות רבות שהגיעו לרשות השנייה, עשו את דרכם גם למשרדי הזכיינית ויממה אחרי ההתבטאות, התקבלה ביחד עם מנכ"ל "קשת" אבי ניר, החלטה על חופשה של העורך הראשי. זק מצידו התנצל בפני דנה רון שהודיעה שהיא מקבלת את ההתנצלות.

"יורם זק הוא כנראה עורך מוכשר", אומרת היום רונית ארנפרוינד-כהן, מנהלת האגף לקידום מעמד האישה בויצ"ו ישראל, לעכבר העיר אונליין, "יחד עם זאת, מה שיצא לו מהפה, כאילו לכאורה ובטעות, מלמד על מסרים סמויים וגלויים של התכנית. זה לא המסר היחידי של אלימות מינית כלפי נשים ב"אח הגדול". אם ב"קשת" רוצים להראות כמי שמעבירים מסר חינוכי ושוויוני, אז יורם זק ראוי להיות מפוטר. בוודאי שחזרתו אחרי 48 שעות, היא אמירה מובהקת נגד זה". ארנפרוינד-כהן מוסיפה כי לאחר הפרשה הוזמנה על ידי אבי ניר לשיחה והוזמנה להציג בפניו את עמדות ויצ"ו בנושא. "עכשיו כבר אין מה לברר", היא אומרת, "כי אם אחרי יומיים בלבד זק חוזר לתפקידו, ברור שמדובר בהעמדת פנים. מבחינתנו הוא צריך להיות מפוטר לאלתר".  

בתכנית שתשודר הערב, ישמע קולו המוכר של זק, ומי יודע, אולי סערה חדשה כבר תשכיח את האחרונה. מה שבטוח, המסתוריות והסמכותיות של "האח הגדול", ספגו מכה שבשלב זה השלכותיה עוד לא ברורת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ