העיתונאים שסירבו להיכנס לבית "האח הגדול"

מירב בטיטו נכנסה ביום רביעי לבית "האח", אבל מתברר שהיא לא הייתה הבחירה הראשונה של הפקת התוכנית: לא מעט עיתונאים ואנשי ברנז'ה תל אביבים קיבלו השבוע את אותה הצעה. האם ההפקה הבינה שהיא צריכה להעלות שם את רמת המשכל?

מיכל גרוסברג, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מיכל גרוסברג, עכבר העיר

כנראה שאיפשהו בין המלמולים חסרי הפשר של ג'קי, התקפי ההיסטריה של דנה והפוזות המטופשות של ליהיא, למישהו בהפקת "האח הגדול" נפל האסימון: יש להם קאסט שהמונח תת רמה יהיה מחמאה עבורו. אולי לקראת הכניסה של דיירים נוספים לבית, הבינו שיש להכניס לפחות אדם אחד איכותי שיעלה את הרמה הכללית וגם יפנה לטעמם של התל אביבים. אולי הם הבינו ש"החברה הכי טובה של קים בוסי" לא מספקת את הצרכים הברנז'איים שהפכו כה נחוצים בעקבות סדרות כמו "מחוברים". ואולי זו הסיבה שעיתונאים רבים קיבלו פנייה של הרגע האחרון מההפקה עם הצעה להצטרף לקאסט של העונה הנוכחית. המשותף להם: כולם גברים, תל אביבים, שמאלנים ואנשי תקשורת ברנז'אים.

» העיתונאית מירב בטיטו דווקא כן נכנסה: כל הפרטים על הדיירים החדשים

"התקשרה הרגע מלהקת של 'האח הגדול' כדי להציע לי להיכנס לבית באמצע העונה. חודשיים אני כבר בלי דירה, נודד מספה לספה, ורק עכשיו הם נזכרו להציע לי?”. כך כתב יאיר טרצ'ינסקי, עיתונאי ותחקירן בתוכנית "360 מעלות", בסטטוס בפייסבוק ביום חמישי האחרון. כנשאל איזה טייפקאסט הוא אמור לספק, השיב: “על תקן שמאלן דעתן שיכול לנהל ויכוחים סוערים לצד שערוריות מין".

שלוש שעות מאוחר יותר, בצד השני של פייסבוק, עיתונאי "גלובס" דרור פויר מעדכן את העולם: “מסימני האפוקליפסה: הבוקר התקשרו מ'האח הגדול'. 'שמענו שאתה טיפוס מיוחד ומגניב', אמרו והזמינו אותי להיכנס לבית". בשיחה עם פויר הוא סיפר לנו כי זו הפנייה השנייה שקיבל מטעם ההפקה, וכששאלנו תחת איזה טייפקאסט ניסתה התחקירנית הנחמדה לתייג אותו, ענה מבלי להסס: “נראה לי שחסר להם שמאלני רהוט". לדבריו, הוא סירב להם במקום – אך כעת מתחרט. “הייתי מפגר”, הוא אומר, “הייתי צריך לומר להם שכן, ואולי הייתי עושה את הכתבה הזו בעצמי".

אלון עידן, לשעבר עורך עיתון "העיר” ובעל טור ב"עכבר העיר", זכה אף הוא לפנייה ביום חמישי. “אחת התחקירניות השאירה לי הודעה”, סיפר לנו, "מחקתי אותה ולא חזרתי אליה". העיתונאי אסף לוי קיבל את הפנייה שלו בפייסבוק והיא נוסחה בלשון זו: “לכניסה הזו אנחנו מאוד רוצים שייכנסו אנשים איכותיים, עם אג'נדות, אנשים שירצו לנצל את החשיפה ואת מיליון הצופים למטרות טובות ולהעביר איזשהו מסר לעולם. או סתם אנשים איכותיים שיעלו קצת את הרמה בבית". לוי כתב לה בחזרה שזה לא מעניין אותו, ושם זה נגמר. “בכל אופן לא הייתי מצטרף, כי זה זבאלה", ציין בפנינו.

אחת שהסכימה. מירב בטיטו (צילום: יח"צ)

"הם חיפשו עיתונאי גבוה", מוסרת מישהי מעולם העיתונות, שההפקה ביקשה ממנה שתמליץ על ליהוקים אפשריים, "מה שאומר תל אביבי אשכנזי מאגניב כזה, מבקר מוזיקה, קורא ספרות בריטית ורואה קולנוע צרפתי". לדבריה היא המליצה על עיתונאים כמו ירון טן ברינק, גדעון לוי, גון בן ארי, רביב גולן, רענן שקד ויהודה נוריאל, וידוע לה שגם איתי ולדמן קיבל הצעה. "הם רוצים להעלות את רמת השיחות, ונתנו את שפרה כדוגמה", היא מספרת, "שיהיה לאנשים חכמים עם מי להזדהות. אולי הם רצו להביא עיתונאי מהברנז'ה, כי מספיק שיהיה אחד כזה וכולם בבועה התל אביבית יצפו".

גדעון לוי אישר שפנו אליו מההפקה, והוסיף "זה מגוחך להצטרף בעונה כזאת, לא שקלתי את זה אפילו״. לעומתו, נוריאל אמר שלא פנו אליו אך מסר בכל זאת: "מקווה שלא יהיה אף עיתונאי שיסכים, אם כי אני משוכנע שרבים ירצו. הם והאח ראויים זה לזה". גם טן ברינק אמר לנו שלא פנו אליו, אך רמז כי עיתונאים רבים החליטו לרכב על ההייפ ולספר שקיבלו פנייה, גם אם זה לא נכון.   

בכמה שיחות עם גורמים מהפקת התוכנית, כולם דחו מכל וכל את האופציה לחיפוש אחר טייפקאסט מסוים. “אנחנו לא מחפשים 'משהו', אלא מחפשים מישהו – אישיות שתצליח לעמוד”, מסר גורם בהפקה, "יש עיתונאים שפנו אלינו בבקשה להיכנס, זה לא האישיו". מהפקת "האח הגדול" נמסר שאינם נוהגים להגיב בכל הנוגע להליך בחירת הדיירים שייכנסו אל הבית.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ