אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

קלייר דיינס תגיע לישראל כדי להצטלם לגרסה האמריקאית ל"חטופים"

זוכת גלובוס הזהב תבקר באתרים שונים בארץ, כדי לצלם את תפקיד חוקרת ה-CIA המנסה לדובב את השבוי שחזר

תגובות

האם גם היא תגיע או תבטל? זוכת פרס גלובוס הזהב קלייר דיינס, לשחקנית הטובה ביותר (כחוקרת האוטיסטית ב"טמפל גרנדין"), מגיעה לישראל. זאת לצורך צילומי הגרסה האמריקאית לסדרה "חטופים", שתיקרא באנגלית  "Homeland" .

דיינס תגלם חוקרת מה- CIA - מקבילה לחוקר הישראלי אותו גילם גל זייד בגרסה הישראלית. היא תגיע בתחילת חודש פברואר יחד עם צוות ההפקה ההוליוודי של "פוקס המאה ה-20", בראשות המפיק אלכס גנזה והיוצר הווארד גורדון ("24"). הקטעים המצולמים במקומות שונים ברחבי הארץ אמורים לדמות סצינות מעברה של החוקרת בעבודתה בבגדד.   

דיינס תיכנס לנעליו של החוקר הישראלי כסוכנת הנשלחת לחקור את השבוי. כשם שהחוקר הישראלי מגלה סתירות באשר לגרסאות השניים, כך גם בקרב הסוכנת מקונן החשד באשר לסיפורו של החייל החוזר.

   עוד גלובוס מזהב בדרך? קלייר דיינס בטמפל גרנדין

בהתאם למציאות האמריקאית, העלילה תתמקד בחיילים שנחטפו ושהו קרוב לעשור בשבי באפגניסטן. בניגוד לגרסת המקור, בה נישבו שלושה חיילים ושבו ארצה שניים, בגרסה האמריקאית נישבו שני חיילים שרק אחד מהם שב לביתו ומתקבל שם, בדיוק כמו הגרסה הישראלית, כגיבור לאומי. גורלו של השבוי השני אינו ידוע.

שוני נוסף מתבטא בכך שבעוד שהחיילים הישראלים שוחררו לאחר עסקת שבויים מורכבת,  ואילו החייל האמריקאי משוחרר לאחר התקפה על מעוז אויב שאפשרה את שחרורו. בנוסף, הגרסה האמריקאית תתרכז בוושינגטון הבירה, שם מתגוררת משפחתו של השבוי עם אשתו ושני  ילדיו.

האוורד גורדון הגיע לישראל גם בשנה שעברה ופתח את פסטיבל ראש פינה במסגרת סדנת אומן "עושים דרמות". בדבריו ביסס גורדון את חשיבות העשייה הדרמטית על גבי המסך והציע כלים להפיכת הדרמה לעוגן קבוע במרכז הטלוויזיה המסחרית.  

*#