אושר סופית: דן מרגלית ימשיך להנחות את "ערב חדש"

אחרי שפוטר, הוחזר לתפקידו ואף הגיש תביעה נגד הטלוויזיה החינוכית, היום הוחלט רשמית כי דן מרגלית ימשיך להנחות את "ערב חדש"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אחרי תקופה ארוכה של דיונים חתם היום (שלישי) העיתונאי, דן מרגלית, עם הטלוויזיה החינוכית על חוזה לפיו ימשיך להגיש את "ערב חדש" שנה נוספת, זאת לאחר שזכה במכרז שפורסם על תפקיד זה. החוזה שנחתם בין מרגלית לבין החינוכית קובע כי העיתונאי ימשיך בתפקידו כמנחה מגזין האקטואליה הוותיק למשך שנה, עם אופציה להארכה של עד ארבע שנים נוספות, זאת בהסכמה של שני הצדדים. ההחלטה על מינויו של מרגלית, שמנחה את "ערב חדש" כבר קרוב ל-30 שנה, חתמה דרמה שאף הגיעה בשיא אל כותלי בית המשפט. בחודש אוגוסט האחרון הסתיים החוזה של מרגלית עם הטלוויזיה החינוכית, וכשביקש ממשרד האוצר להמשיך ולשמש בתפקידו עד לבחירת מנחה חדש במכרז נתקל בסירוב. לראשונה מאז שהחל בתפקידו נדרש מרגלית לעמוד בתנאי מכרז למשרת מנחה התוכנית, אך לאחר שזה הגיש את מועמדותו התערב החשב הכללי של משרד האוצר וטען כי אותו מכרז מתנהל באופן שאינו כשר, ודרש יצירה של מכרז חדש.

מרגלית, מצדו, הגיש תביעה כנגד החינוכית והחשב הכללי ובה דרש לשוב לתפקידו עד שיתקבלו החלטות. עוד טען מרגלית כי שיטת המכרז החדשה בה נוקט משרד האוצר מפלה אותו לרעה ודרש להמשיך במכרז לבחירת המנחה על פי תנאיו המקוריים. לאחר שהושגה פשרה זמנית בין הצדדים שב מרגלית לאולפן "ערב חדש" ואילו היום גבר על שמונה מתמודדים אחרים שהציעו עצמם לתפקיד במכרז החדש. הצוות המקצועי, שמונה על ידי וועדת המכרזים, בחן את הצעותיהם של המתמודדים השונים ודירג אותם בציוני איכות בהתאם לפרמטרים שונים שנקבעו, ומרגלית הוא שזכה לבסוף בדירוג הגבוה ביותר מבין השמונה. בכך, למעשה, נסתם הגולל על הפרשה שהסעירה את החינוכית לאחרונה והציבה אותה גם בפני דרישה לגבש נוהל לבחירת טאלנטים ומנחים, שיאושר בעתיד על ידי משרד האוצר. בנוסף, כפי שכבר פורסם, גם שלושת מנחי התוכנית הנוספים - רונן ברגמן, טלי ליפקין-שחק ומיה בנגל – ימשיכו בתפקידם עם סוף חודש יוני הקרוב אז יתקיים מכרז גם למשרה זו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ