צעירי הציונות הדתית נגד "ארץ נהדרת": "אתם משפילים ציבור שלם"

תנועת "רעננים" שיגרה מכתב זועם להנהלת "קשת" ודרשה להפסיק את שידורי המערכונים בהשתתפות דמותה של רחל דוברת יש"ע. בהפקה מתעקשים: "כותבי התוכנית זוכים לחופש מערכתי מלא"

מתן אברמוביץ', עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתן אברמוביץ', עכבר העיר אונליין

חיקויי "ארץ נהדרת" ידועים כבר שנים כמעוררי אמוציות וגם העונה הנוכחית מצליחה לעשות את שלה: תנועת צעירי הציונות הדתית מוחים על מערכון ששודר לאחרונה בתוכנית ובו מגלם טל פרידמן דמות שמוצגת "כרחל, דוברת מועצת יש"ע".

תנועת "רעננים" פנתה השבוע אל הנהלת "קשת" בבקשה להפסיק את שידורי המערכון בפרקי התוכנית מכיוון שלטענתם מדובר ביצירה שמטרתה אחת - השפלת הציבור הדתי-לאומי. במכתב שהעביר דובר התנועה לזכיינית נרמז כי ייתכן ושידור המערכון ביום שישי נועד כדי להתעמר בציבור הדתי, שאינו צופה בטלוויזיה בזמן זה. "אני לא יודע אם ההחלטה לשדר את התוכנית בערב שבת", נכתב, "זמן בו הציבור הדתי בארץ מנוע מלראות את התוכנית נתנה דרור למוחם הפרוע של יוצרי התוכנית, או שמא זה היה מתוכנן מראש ופשוט זכינו מההפקר לא לחזות בסדרת המערכונים על דוברת יש"ע, רחל. מה שבטוח, סאטירה זה לא!".

בתנועה, אם כך, דורשים מהנהלת "קשת" לבטל את המערכון ולא לשדרו שנית, לא נראה שמישהו בזכיינית מתרגש מהדרישה.מהפקת "ארץ נהדרת" נמסר בתגובה: "'ארץ נהדרת' כתוכנית סאטירה מטפלת במגוון רחב של תופעות בחברה הישראלית על כל גווניה. כותבי התוכנית זוכים לחופש מערכתי מלא".

עושה רושם שזו לא המילה האחרונה. בין היתר, טוענת התנועה במכתב כי המערכון, בו משתוללת דמותה של רחל "למשמע שירים הזויים, המכה על ישבנה עם תוף מרים ועם רמיזה קלה על נטייתה המינית אינו סאטירה ומה לעשות - בכלל לא מצחיק". יתרה מכך, על פי דובר התנועה, המערכון מהווה הבעת עמדה ברורה של יוצרי "ארץ נהדרת" ומטרתו היא להשפיל את הציבור הציוני-דתי-לאומי. הדובר ממשיך ומדגיש את עמדותיהם הפוליטיות לכאורה של יוצרי "ארץ נהדרת" וטוען כי הם מזוהים עם קיצוניות פוליטית: "השפלה של ציבור שלם... שכנראה לא אהוב מי יודע מה בעיני חלק מהם השייך, מה לעשות, לצד מאוד ברור וקיצון במפה הפוליטית".

על אף שלמועצת יש"ע אין דוברת אלא דובר, ממשיך המכתב ומדגיש כי חרף העובדה שאין מדובר בחיקוי אלא בפרי דמיונם של יוצרי התוכנית וכי בעיניהם זו עדיין דמות "המייצגת את הציבור הדתי לאומי כולו כהזוי, בצורה וולגרית, גסה ומכוערת, סטיגמה אותה מבקשים כנראה כותבי התוכנית להטמיע ולהשריש בקרב הצופים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ