נדב איל: עורך חדשות החוץ הכי מעניין על המסך

איזה כיף לראות איש חדשות שבאמת מתלהב מהעבודה שלו ומשדר התלהבות טהורה. נדב איל מ"חדשות 10" מתרגש ממה שהוא עושה, ומצליח להדביק בזה גם את ערן לאור

ערן לאור, עכבר העיר תל אביב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן לאור, עכבר העיר תל אביב

קיבלו עוד רבע שעה. כלומר, הם לקחו אותה בחזרה, אחרי שהשאילו אותה ל"נשות הטייסים". אז לאחרונה הם שוב מתחילים ב־19:00, ופתאום משהו שם חזר לקדמותו. נינוח יותר, מרווח יותר, מעמיק יותר. האמת? גם מצחיק יותר. לא שהיה שם רע כל התקופה הזו, אבל הרגיש דחוס קצת, ענייני מדי. כאילו 15 הדקות הללו אגרו בתוכן את כל הערך המוסף שיש לתוכנית הזו להציע.

אבל אני לא רוצה לכתוב על לונדון וקירשנבאום. אני רוצה לכתוב על נדב איל, ראש דסק החוץ של . למה? קודם כל, כי הוא אנגלופיל. אחרי שנים שבהן הפרנקופילים שלטו ללא מצרים בעמדות המפתח של דסק החוץ בערוצים השונים, סוף סוף זוכה הממלכה המאוחדת לנציג ראוי בתפקיד. שנית, כי הוא באמת מעניין. משהו בו – כנראה תנועות הידיים הבלתי נשלטות שאולי ירש מקודמו בתפקיד, ניצן הורוביץ – משדר התלהבות.

הייתי רוצה לומר שאני אוהב לראות איש חדשות מתלהב ממה שהוא עושה, אבל אז אני נזכר במדברר בשיכרון חושים כל דבר שצה"ל אומר לו, אז אהיה יותר ספציפי: כשאיל מתרגש מכל ניד עפעף של איזה חבר פרלמנט אירופי כלשהו (למשל), הוא מצליח להדביק אותי בהתרגשות שלו. חדשות מן העולם נתפסות ברוב הזמן כאיזוטריה בלבד (טעות נפוצה), ולכן הן זקוקות למישהו שיכול לקחת אותן ולעשות מהן זהב. עם תוספת הזמן החדשה־ישנה הזו אצל "לונדון וקירשנבאום", איל פשוט לא רואה אף אחד ממטר.

חוץ מזה, יש בי תחושה – ואני מקווה שאני לא עושה לו עוול – שבאיל מקנן סוג מסוים של חתרנות. אולי זה משהו שמאפיין כתבי חוץ, מתוקף שיטוטם (לאו דווקא הפיזי) במחוזות סיקור שרחוקים מכל ההמולה המיוזעת שכאן, אבל אני מוכן להישבע שהשבוע ראיתי בדל של חיוך ואיזה זיק בעיניים כשהוא דיבר על תחזיות קודרות בוול סטריט באשר למפולת כלכלית גדולה נוספת. האמת, כזה דבר אפשר לתפוס רק בערוץ 10. נראה אותו יושב משועשע ככה מול עודד בן עמי. ישר היה עולה על טופס 630.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ