פותחים את הפה, מחכים לקאמבק: מודחי היכל התהילה מדברים על הכל

דפנה ארמוני נכנסה בגלל הגורל, אילנה אביטל ויתרה על הישרדות ורק אבי ביטר נשאר לא מרוצה. כוכבי היכל התהילה שופכים את הלב רגע לפני הגמר הגדול

רוני אפרת, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
רוני אפרת, עכבר העיר אונליין

"הייתי במצב ממש נוראי. מצב כלכלי נורא, ממש על סף פשיטת רגל", מספרת דפנה ארמוני על מצבה לפני הכניסה לתוכנית היכל התהילה. גמר  ואכן, רגע לפני שנסגרה יחד עם שאר הקולגות, הייתה ארמוני בשפל חייה: "בגלל שהייתי בכאלה צרות, אמרתי שאני לא יכולה להכנס לתוך מקום שאני אמורה להתחייב להיות בו חודש וחצי", היא מגלה. "בכל זאת, אני אם חד הורית עם שני ילדים וקשיים כלכליים. זה יהיה חוסר אחריות מצידי להשאיר את הילדים במצב הזה, ומה אם ידפקו לי על הדלת? בסופו של דבר אמרתי שאם אני אעשה את זה, הכסף יעזור לי לכבות שריפות וזה כבר טוב. מעבר לזה, זו בטח תהיה חוויה מאד מיוחדת וחד פעמית".האם ההקרבה של ארמוני הייתה שווה את זה? המאושר שיזכה במקום הראשון בריאליטי של ערוץ 24 היכל התהילה, יזכה אולי לשוב ללב הקונצנזוס. הגמר יערך ביום ראשון הקרוב (17.7), החל מ-19:00 בערוץ המוזיקה. אבל מאחורי המתחרים חדורי המוטיבציה והרצון לסגור לוח הופעות עמוס, עומדים אנשים אשר הכותרת "האז בינס" לא עושה עמם חסד. למעשה, כמה מהם (ארמוני בניהם), נשלפו אל הריאליטי מתוך מציאות קצת אחרת, והשאירו מאחור משפחות שלמות במצב כלכלי בעייתי. בנסיבות אלה, ואולי בגללן הסכימו להיכנס לערוץ נישה בטלוויזיה. לנגד עיניהם מטרה אחת ברורה: למנף את תהילת העבר לכדי פופולאריות עכשווית, ועל הדרך, ולא פחות חשוב, להרוויח קצת כסף.  » עינת ארליך: אתם יכולים לקרוא לי כוכבת עבר» היכל התהילה: האם ערוץ המוזיקה סוף סוף מממש את הייעוד שלו? שבי זרעיה עורך התכנית מספר שגם בתוך הבית הייתה התמודדות יום יומית לא קלה. "זה עולם שלם של עבודה מולם שלא הצטלם", הוא חושף. "כולם עברו תהליכים נפשיים מטלטלים בחודשיים האלה. זה לא האח הגדול עם חבר'ה צעירים, האנשים האלה משאירים מאחור משפחה וקריירות, חרדים לתפישה שלהם בחוץ. היינו צריכים לעודד אותם ולהקשיב להם, להרים אותם ולהרגיע אותם אם צריך. עשינו את זה על הצד הטוב ביותר, אני חושב, והגענו לגמר הגדול בראשון".אילנה אביטל שופכת את הלב אצל שבי זרעיה:

להציל את חיי דפנה ארמוני למשל החליטה להשאיר מאחור את זוג תאומיה בני ה-18, לאחר רצף של החלטות קשות שהתקבלו, בסופו של דבר, עקב מה שהיא מכנה צירוף מקרים מיסטי. "כשהתקשרו אליי בכיתי מרוב אושר", היא מספרת. "זה היה בדיוק ביום ההולדת שלי. מה גם שהבחורה שהתקשרה אליי היא בת של האשה שלימדה אותי עברית כשעליתי לארץ בגיל 15. בזכותה ובזכות בעלה התחלתי לשיר. זה היה כל-כך מיסטי שישבתי במונית, ובדיוק חשבתי לעצמי שזה יום ההולדת הכי עצוב שהיה לי. תמיד אני מאד שמחה ביום ההולדת שלי. חודש לפני היה לילדים שלי יום הולדת חי-חי (18), והשנה לי היה יום הולדת חמסה-חמסה (50), חמסה חמסה תמיד אומרים שזה למזל, ולא האמנתי איזו גורליות מיסטית", היא מבארת. "אחרי המפגש הראשון העלו אותי לשלב הבא, ובדרך ציפור חרבנה על התיק שלי. בחיים לא קרה לי שציפור חרבנה עלי. ואומרים כשציפור מחרבנת עליך זה מזל טוב". ארמוני מחליטה לערוך שיחה עם ילדיה: "חודש לפני שקבלתי טלפון מהתכנית, אחד הדברים שאמרתי לילדים הוא שעכשיו זה התור שלי, הם חי-חי ואני חמסה-חמסה, והם נתנו לי את הכח לעשות את הדבר הזה. זו הייתה הצהרת העצמאות שלי. במקום שאשיר להם "עוף גוזל" שרתי לעצמי 'רוצה לרקוד, רוצה לשיר, לפרוש כנף לעוף מעל העיר... להציל את חיי'. עכשיו זה התור שלי לצאת את העצמאות שלי". לא מחכה יותר לאף אחד. ארמוני ב"היכל התהילה":

קאמבק הישרדותי

בפני הקולגה אילנה אביטל עמדו החלטות אחרות על כף המאזניים. "האמת היא שעמדתי לסגור עם הישרדות סלבס, ואז פנו אליי", היא מודה. "עשיתי חושבים ואמרתי לעצמי מה יותר טוב לי לקריירה, לכן הלכתי על בסוף על ערוץ המוזיקה. בהתחלה דיי שוכנעתי להיכנס להישרדות, אבל באמת העברתי את זה כמה פעמים על המשקל. פה מדובר רק על שירה, שם זה יותר הישרדות גופנית. באותה תקופה עמדתי להוציא תקליט, וממש לפני כמה ימים הוצאתי את הסינגל הראשון מתוכו. הכל דיי קידם את זה". האם יש להם סיכוי להתקמבק כמו שעשה אבי-אביהם המאסטרו צביקה פיק?או שמא זהו עוד חלק מגל ריאליטי עם 15 שעות (ביום) של תהילה? "החבר'ה האלה בעיצומו של קאמבק", קובע זרעיה. "הם מקבלים הצעות לקמפיינים, פרסומות, לוחות ההופעות שלהם מלאים. התוכנית הזו הוכיחה שהעולם לא שייך רק לצעירים, ושאנשים בני 40 או 60 גם מעניינים טלוויזיונית. הם זמרים היסטריים, עם מגוון של סגנונות מוסיקליים שלא מקבלים ביטוי בטלוויזיה. רוחמה רז היא דוגמא מצוינת, זמרת של ארץ ישראל היפה והטובה שהביאה את המוזיקה שלה לכל בית בישראל. מייקל הרפז היה חלק מחמישייה שעומד בפני עצמו ויוצא לקריירת סולו. גלגל ההצלה החזיר ל לאבי טולדנו בן ה-61 את החשק ליצור ולעשות מוזיקה. פתאום ילדים מזהים אותו ברחוב". 

"היכל התהילה במקום ביקיני על אי בודד. אביטל עם "הקיץ האחרון":

המטרה מקדשת את הריאליטי אבל, יש גם מתמודד אחד מאוד לא מרוצה. לפני כחודש, ולאחר ששהה פחות משלושה שבועות בבית "היכל התהילה", הודח אבי ביטר מן התכנית ממה שהוגדר כ"טעמי הפקה". בראיון שנתן אז טען ביטר כי הוטרד מינית וכן על רקע גזעני. הוא הוצא מהבית בליווי מאבטחים, כשאיש מצוות ההפקה, כולל ביטר עצמו, לא מוכן לדבר על האירוע. "לא בא לי לדבר על אף אחד מהיכל התהילה. עדיין לא", אומר לי ביטר בנחרצות. "לי אישית היה קשה שם, לא יכולתי להיות סגור על זה. אני אהיה בגמר, תראי אותי, ביי". ביטר שכר את שירותיו של עורך הדין משה אלוני, והוא מתכוון להגיש תביעה נגד ערוץ המוזיקה. יחד עם זאת, נוכחותו בגמר הופכת, אולי, את כל העניין לתרגיל יח"צני, כחלק מן הקאמבק המתוקשר וההמוני. המרואיינים בכתבה אגב, סירבו להתייחס לפרשה. אבל לא צריך את ביטר בשביל להבין את הקושי שעבר על המתמודדים בתכנית. "אתגרים היו לי כל הזמן, והרגשתי שעזבתי קצת מוקדם מידי", אומרת ארמוני. "מצד אחד זה היה זמן יפה, לא מוקדם מידי ולא מאוחר מידי, מקום טוב באמצע. אבל כיוון שכבר התחלתי איזה שהוא תהליך שם, והיה לי מאד טוב בבית, הייתי שמחה להיות שם עוד שבוע שבועיים. לא באתי חדורת מוטיבציה לנצח ממילא. לא הרגשתי אכזבה נוראית כי לא הייתה לי מטרה לנצח. הייתה לי מטרה להיחשף. מעבר לזה, הרגשתי כבוד".

"בבית הרגשתי מצוין, רק תני לי לעבוד. אני אשת עבודה, אשת מעש, לא מהאלה שישנים על זרי דפנה ומחכים שהתהילה תבוא", אומרת אביטל. "האתגר העיקרי זה לעשות את הכי טוב שאתה יכול ולתת את הביצוע הכי טוב שאתה יכול. אני עובדת קשה מאז ומעולם". שתיהן מספרות כי הכיף הגדול ביותר נרשם דווקא בחדרי החזרות. "זה היה אושר מאד גדול בשבילי", אומרת ארמוני, "הרגעים שהם בעצם הם היצירה עצמה. ליצור את השיר, לבנות אותו. התהליך הוא הקטע הכיפי".רצו לנצל הזדמנות להחזיר את הקריירה לחיים. משתתפי "היכל התהילה" (צילום יח"צ)"קבלתי משימה מטורפת", מסכם זרעיה. "גם ערוץ טלוויזיה לחודשיים, וגם אחריות גדולה מאד על קריירות של טאלנטים. כולם הוכיחו שהם מוצלחים כנגד כל הסיכויים, עם היענות היסטרית מצידם". המתחרים כולם מקווים, לפחות, שגיחתם הטלוויזיונית העלתה באנשי המדיה מעט נוסטלגיה אשר תוביל לבוקינג משמעותי של הופעות. "אני מקווה להמשיך ולהוציא שירים לרדיו", אומרת אביטל, "ומקווה שהתכנית הזכירה לאנשים, ובמיוחד לשואוביז, שהנני כאן". ואילו ארמוני עדיין במיסטיות. "מכאן והלאה זה באמת יהיה לפרוש כנף ולהתחיל להופיע, ככה, עם להקה, כמו שהיה לי את הכיף הגדול בתכנית. אני מאמינה שיהיה טוב, כי אני רואה בתגובות של אנשים ברחוב שריגשתי אותם, ושמקבלת פניות. יצאתי למסע העצמאות שלי. נדמה לי שהיה בדיוק יום העצמאות לפני זה, לא?".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ