אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

דברים שרציתי לומר: אלון עידן נגד הפוליטיקלי קורקט

כוסית זאת לא מילה גסה, עמיר פרץ הוא עוד מרוקאי שמחפש כוח והכי מעניין לשאול את ביבי איך זה לשכב עם שרה. מי אמר שצריך לשמור על הפה?

תגובות

1. אז תגידו, מה אתם עושים פה? למה באתם? מה, מה אתם מצפים לשמוע? את מה שאתם רגילים לשמוע? אולי את ההפך? לא, באמת, מה אתם עושים פה? אתם חושבים שאני חייב לכם משהו? אני לא חייב לכם כלום, שום דבר. זה כדאי שתדעו כבר עכשיו, לא חייב לכם כלום. לא מה שאתם רוצים לשמוע, ולא מה שאתם לא רוצים לשמוע. כלום, שום דבר. גם לא את מה שאני באמת חושב, או מרגיש, או אוהב, או שונא, או רוצה – לא חייב כלום, זה צריך להיות ברור. ומי שלא רוצה, ומי שלא מתאים לו, ומי שיש לו ציפיות, ומי שיש לו סטנדרטים, ומי ששילם ולכן, ומי שהקדיש זמן ולכן, בקיצור, מי שתקוע לו מקל בתחת – כל אלה יכולים מצדי לעבור הלאה. יש עוד הרבה זבל חוץ מזה.

2. כעת אני רוצה לפגוע בכמה אוכלוסיות שלא נהוג לפגוע בהן: להומואים אני רוצה להגיד שזכותו של מנחם בן להגיד שהומואיות נראית לו כמו דבר לא טבעי ושזה מגעיל אותו. למה זכותו: כי כשהוא חושב על אקט הומואי ככה הוא מרגיש. וזכותו להגיד מה הוא מרגיש. ובאשר לעובדה שקוראים אותו אלפי אנשים – דווקא בגלל שקוראים אותו אלפי אנשים הוא חייב לומר להם באמת מה הוא מרגיש ולא מה אנשים אחרים מרגישים."תגיד, ואם מישהו היה כותב בעיתון שיהודים הם גזע נחות, אה?".וואו, איזו מהלומה (מנחם בן = היטלר. פששש). אם כן, במקרה כזה הייתי שואל את עצמי: האם אני גזע נחות? ואחר כך הייתי עונה לעצמי: כן/לא/אולי.האמת, יש מצב שכן (קרחת, אף גדול, כולסטרול גבוה). בנוגע לילד הקטן משדרות שמפחד לצאת מהארון: זה רק מנחם בן, ילד, רק מנחם בן.זה קצת כמו צעצוע, כל הסיפור הזה, לא?3.עמרם מצנע הוא אשכנזי גזען שלא יודע שהוא גזען. "פלנטה אחרת" זה לא אמירה שמתייחסת לתרבות הפוליטית של מתפקדי עמיר פרץ, אלא אמירה גזענית אינסטינקטיבית, לא מודעת, שבדיעבד מולבש עליה הסבר מתחכם. זה עמרם מצנע, ההוא מירוחם. ומה באשר לעמיר פרץ? בשורה התחתונה: מרוקאי שאוסף חמולות של מזרחים וערבים כדי לקבל עוד כוח ועוד כבוד. אם לסכם: האשכנזי עדיין מתנשא, המזרחי עדיין מחפש כבוד, וזה אחרי יותר מ־60 שנה שהם גרים יחד. נקווה שהילדים כבר יתעניינו בדברים אחרים, בכוסיות למשל.

4.בנוגע למלה "כוסית": אני חושב שזאת מילה מאוד מוצלחת, מאוד. למה היא מוצלחת: בגלל שהיא לוכדת את המהות של הבחורה שעוברת ברחוב כפי שהיא נתפסת אצל הגבר שאינו מכיר אותה. כשגבר רואה בחורה יפה ברחוב ואומר "כוסית", הוא מתכוון שעם הבחורה הזאת הוא היה רוצה לשכב, כלומר להגיע לפורקן דרך שימוש באיבר המין שלה, שכידוע נקרא גם "כוס". לכן היא "כוסית". הוא אמנם עושה רדוקציה של בנאדם שלם לחלק מסוים שאליו הוא מתייחס, אבל הוא עושה את זה בגלל סיבה לגיטימית: כשהוא אומר "כוסית" הוא לא מתכוון לומר שעם הבחורה הזאת הוא היה רוצה לדבר, או להידיין, או לנהל חיי משפחה. הוא פשוט רוצה זיון. זהו. ואם בחורה קוראת למישהו "כוסון", זה אותו דבר וגם זה בסדר גמור ואם זה מחטיא במעט את המטרה, זה רק משום שבאידיאל השם היה צריך להיות וריאציה של השורש זי"ן ("זיינון"?). אם כבר שוויון, אתם יודעים.

5.בכלל, אני רוצה להתייחס לכל אלו שמקדמים שינויים תרבותיים באופן מודע: זה מאוד חשוב הדברים האלה שאתם עושים, אבל כדאי תמיד להוסיף כוכבית ליד*(*אוף, למה יצאתי ככה?).

6.עוד משהו בקשר לתרבות: אם המטרה היתה לאפשר לחיות יחד, בסדר. אבל אם התוצאה היא מוש בן ארי, אולי עדיף לא־תרבות. ואולי בעצם זה כבר הלא־תרבות.

7.אבולוציה של שליטה בהמונים:עיתון: כדי שיקראו.רדיו: שגם יקשיבו.טלוויזיה: שייראו, למה לא.אינטרנט: שירגישו שותפים.קוטג': עכשיו הם גם מרוצים.

8.על הפלסטינים אני רוצה לומר רק את זה: בסדר, מסכנים והכל, אבל למה דווקא עכשיו, ב־70 וקצת שנים שלי?על ביבי: איך זה לשכב עם שרה?שאלה לברק: מי יותר טובה, נאוה או נילי?

9.לסיום, רציתי למסור ד"שים: קודם כל לאמא ולאבא (אמא מתה, אבל מי יודע, אולי היא מקבלת לשם את ה"עכבר" יחד עם המנוי ל"הארץ"). חוץ מאמא ואבא, רציתי להגיד תודה לכל מי שמסכים לגדל את הילדים שלי במשך כל השעות האלה שאני עובד. אני מקווה שאתם אנשים בסדר, כדי שגם הם ייצאו בסדר. אבל גם אם אתם לא בסדר, אין לי תלונות, ממש לא (חוץ מהכסף. 3,200 שקל לחודש? למה, מה קרה? את מי אתם מגדלים, כולה את הבן שלי).מילה אחרונה לעצמי: כל הכבוד לך, אלון, באמת כל הכבוד. בעיקר על האומץ לכתוב פעם אחת בחיים שלך דברים אמיתיים, ככה, כמו שהם, בלי לעצור ולמחוק, בלי לשייף, בלי לאפר. ככה, עם הכוסיות, וההומואים, והמרוקאים, והאשכנזים, כל הכבוד, ממש כל הכבוד. הנה, גם אתה יודע לייצר זבל כשאתה רוצה. מי יודע, בסוף עוד תעשה כסף.

כתבות שאולי פספסתם

*#