אירית רחמים: "אנשים יכולים להגיד שאני רעה"

נטלי מרגישה שבתוכנית לא ראו עד כמה היא אשה חזקה ואירית שמחה שהיא מושכת אש. גב הגיע לתוכנית כדי להעלות את המודעות לטיפולי גמילה ויניב רק רצה להיפטר מהתואר "פועל זבל". השורדים האחרונים מסכמים עונה

אלעד בילו, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלעד בילו, עכבר העיר אונליין

ביום ראשון יערך גמר הישרדות 5: איי קמרינס במשדר שיועבר בשידור חי בערוץ 10 מהיכל נוקיה שבתל אביב. לכבוד היום הגדול כינסנו את הארבעה לשיחת סיכום, כמה הסברים ותיאום ציפיות.

רוצה להיות האח הגדול: הישרדות 5 הלכה לאיבודאסטרטגיה או פשטות ראיון עם פיינליסטים בתוכנית כמו "הישרדות", חייב להתחיל עם ענייני אסטרטגיה. לאורך העונה אף אחד לא התייחס לנטלי כבסה יותר מידי ברצינות, לא המתמודדים ולא המושבעים, ובכל זאת היא שמרה על איפוק וצניעות. גם כשהעליבו אותה היא המשיכה לכבד את כולם. "לא הייתה לי אסטרטגיה מיוחדת, אלא רק להיקשר ולהתחבר לאנשים הנכונים ואני חושבת שעשיתי את הבחירה הכי טובה שלי. הייתי מאוד נאמנה לעצמי, לבני הברית שלי, לא בגדתי באנשים והייתה לי מילה.כשהיה אקשן העדפת לא לקחת חלק. "ידעתי שאסור לי לבלוט יותר מידי, כי יש לי את הנטייה הזאת להיות מנהיגה. ידעתי שאם אעשה יותר מידי רעש או אבלוט החוצה אני עלולה לצאת מהמשחק, אז שמרתי הרבה פעמים על פרופיל נמוך".

אירית רחמים היא מתמודדת הרבה יותר מתוחכמת מהנראה לעין, שלא התביישה לרמוז בגסות שהחיבוקים, הריקודים והאהבה שהרעיפה,הם סוג של אסטרטגיה. והכל כדי שלא תודח. יניב רוחן לא הגיע עם אסטרטגיה מהבית: "לא באתי עם שאיפות. באתי ליהנות מהחוויה לראות את החול את הנופים ואז הביתה. לא הייתה לי אסטרטגיה ולא התמקדתי בדברים האלה כשראיתי עונות קודמות. אמרתי אני בא אני נטו, לא אהיה מישהו אחר שכבר שיחק שם. יש את יניב ולא היה כמו יניב וכל מי שיחשוב שיהיה יניב הוא בחיים לא יכול להיות יניב. כמו בחיים, את הרעים מכבדים יותר והם מגיעים לגמר, זה משחק של מלוכלכים". זו גם הפעם הראשונה שלו בחו"ל. "טורקיה זה לא נקרא חו"ל נכון? היינו שם בירח דבש. חו"ל בשבילי זה אמריקה, זה לטוס לראות עולם, ועוד לא הייתי בחו"ל".יורדת על נטלי, אבל בתיחכום:

ומה אצל גב פשטי, השחקן בחבורה שנותר נאמן כבר מהיום הראשון לברית אחת והרבה בזכותו גם חבריו נמצאים בגמר? "ידעתי שאם תהיה לי שלישייה חזקה ושלושה קולות אני אוכל לעשות הכל במשחק הזה, וככה היה". מה היה המהלך הכי גדול שלך? "ללא ספק הבליינד-דייט של יונתן ושל רועי לולו. כי זה בעצם פתח את המשחק, הם היו שחקנים משמעותיים עם תפקידים מאוד מרכזיים בשבט, ואחרי שהם הודחו זה השאיר אותי בשליטה מלאה". השאלות של גיא זוארץ לא עצבנו אותו, לטענתו, "אבל הרבה פעמים אנשים שוכחים שהמועצה זה חלק חשוב מהמשחק, אז הם אולי פתחו דברים, אני תמיד העדפתי להחזיק את הקלפים קרוב לחזה". השבוע, באמצע משימת החסינות החלטת לוותר, לא נלחמת עד הסוף בשביל לעלות אוטומטית לגמר. למה? "אני לא חושב שויתרתי. כאב לי וסבלתי. אני יודע שזו משימה שמבחינה פיזיולוגית מותאמת לנשים ובכל ההישרדות בעולם ובארץ את המשימה הזאת לקחו נשים, חד משמעית. לא רציתי ליפול למים אבל כאב לי, סבלתי מאוד".

אם אפשר היה לשנות וחרטות יש? יניב מצטער ש"שניבלתי על האשכנזים והספרדים וזה יצא מפרופורציות. עשו אותי גזען, אבל זה בא מתום לב ולא התכוונתי לפגוע לא באשכנזים ולא בספרדים. אני בן אדם של שלום, לא אוהב שנאה ואלימות". אצל נטלי אין בעיה כזו. "אני לא חושבת שיכולתי להתנהג אחרת", היא אומרת. "אני שלמה עם המשחק שלי.ועובדה שהגעתי לאן שהגעתי. אני מרגישה ששיחקתי משחק יפה. גם גב לא רחוק ממנה: "בסופו של דבר, זה לא עניין של לבקש סליחה ולא של להתחרט על משהו. ברור שיש דברים שאני רואה היום שהייתי צריך לעשות אחרת או להגיב אחרת, אולי להיות יותר רגיש, אבל זה חוכמה של בדיעבד. אני יכול להגיד ששם באמת עשיתי את המקסימום שלי". לא רק גזען, גם שובינסט:

עכשיו אחרי שראיתם את כל העונה, מרגישים שההפקה טעתה בצורה שבה תיארה את הדמות שלכם? "רוב העונה זה הייתי אני, ואני לא מתבייש בעצמי", אומר יניב. "להפך, אני גאה בי. אני לא מלומד, לא מדבר שפות גבוהות. אני אחד מפשוטי העם". לאירית לא רע עם עצמה בתוכנית: "כל אחד מאיתנו יכול להגיד 'למה לא הראו את זה וזה ופה עשיתי ככה וככה'. בסך הכל דקות המסך אצלי היו דיי פופולאריות ודיי בכמות, אז ההפך, הייתי שמחה אם היו ממדרים קטעים מסוימים שלי, כשהקושי חזק ויש כאב וגעגועים אתה עושה דברים שלא היית עושה בסיטואציות אחרות, ויש דברים שהייתי שמחה שלא היו נחשפים, אבל אני דמות שמושכת אש וטוב לי עם זה. אני הייתי הדמות החזקה אז הראו פרמטרים שמעידים רק על חוזק, ואז אנשים יכולים להגיד היא רעה".

לנטלי דווקא יש כמה הערות: "בפרק האחרון של הסיכום הרגשתי שקצת שכחו שהייתי אישה מאוד חזקה, שניצחתי משימות, שהייתי מנהיגה בשלבים מסוימים בתכנית ושנלחמתי עם השבט או כבן אדם כשהייתי לבד. עשיתי דברים מאוד חזקים ולא ראו את זה. מצד שני כשאני רואה את עצמי ואת הכנות שהבאתי, לטוב ולרע, אני די מרוצה". מתחרטת? נטלי חושפת רגשות כלפי גב:

היו דברים שהתרחשו על האי ולא שודרו, שאם היו משודרים, הייתם נראים אחרת?נטלי: "הייתי שותפה לכל החלטה והדחה ואני חושבת שזה קצת התפספס. תמיד פעלנו כברית, כשלישייה, וההחלטות לא נעשו ע"י בן אחד, הרגיש לי שלא נתנו לעובדה הזאת מספיק דגש". גב: "אי אפשר להתעלם מכך שזו תכנית טלוויזיה ושמים בה את הדגש על דברים טלוויזיוניים, אבל בסופו של דבר זה אני, ובאתי למשחק בשביל לשחק אותו ולהגיע לסוף. מה שיצא ממני זה מה שיצא ממני, גם אם אלה צדדים פחות נעימים". מה היה לכם הכי קשה על האי?נטלי: "כשחברה הכי טובה שלי ואחותי ילדו באותה תקופה. מבחינתי נולדו לי 2 אחיינים והיה לי קשה לדעת שאני לא נמצאת לידם. זו באמת נקודה קשה. גם היה לי קשה עם הגשם והטפטופים על הראש בלילה, הם פשוט חרפנו אותי". אירית: "להיות בלי הילדים שלי, המשפחה שלי, חמי, חמותי, בלי כל המשפחה". גב: "אין חוכמות, הניתוק זה הכי קשה. הלבד, בלי משפחה, בלי חברים, בלי הסביבה התומכת והמוגנת. ההתמודדות הנפשית היא הכי קשה". יניב: "לא היו לי סיגריות, לא היה מה לאכול, העובדה שיש לך מימייה אחת של מים ליום שלם. באיזשהו מקום אתה כבר לא חושב על הסיגריות, הקושי הנפשי יותר קשה מהניקוטין".תהילה זמנית

בניגוד למתחרים בעונות קודמות, סביר להניח שאף אחד מהרביעייה הנוכחית לא יפתח פאב. שווארמיה אחת כבר יש, אבל גם לזה יש סיבה הגיונית: "פתחתי מסעדת בשרים", מספר יניב, "כי בתכנית היה רשום יניב פועל זבל פתח תקווה, אז היום אני יניב מנהל שווארמה". ואבא של אוריין. אתה כבר מסתדר עם השם? "זה לא שלא הסתדרתי, לפני שיצאתי לתכנית אשתי ואני תכננו שם אחר, אבל הרב אמר לה שהשם לא מתאים, אז היא שינתה. בגלל זה גם חשבתי בהתחלה שגיא זוארץ עובד עלי, לא האמנתי לו. 'נולדה לך בת שקוראים לה אוריין', ככה הוא אמר, אז אמרתי לו אתה מסתלבט עלי".ומה הלאה? איך תנצלו את כל הפרסום הזה?נטלי: "אני מבינה לגמרי שהתהילה היא בדיוק של 10 דקות וברגע שתצא העונה החדשה של הישרדות אנחנו נישכח. הלוואי ואני אוכל לנצל את המומנטום בשביל ליצור, לעשות תכנית דוקומנטרית, להנחות משהו או לחזור לשחק". גב: "אני נשאר בתחום שלי, מתוך אהבה ומתוך מחויבות. המטרה להגביר את המודעות לטיפולי גמילה, שבעזרתי פחות אנשים יתביישו לבקש עזרה, זה הרווח הכי גדול שיכול להיות". יניב כבר ניצל את העניין לטובת השווארמה החדשה, אבל גם לו יש מונולוג קורע לב: "יש פה מסר חינוכי. לא האמנתי שאגיע לאן שהגעתי. כל ילד שראה את התכנית אמר לעצמו הבחור הזה לא יגיע רחוק. לכן המסר הוא שכל בן אדם שיש לו כוח רצון ומאמין ביכולות שלו, הוא ישיג אותו בכל דרך וכל מחיר".כל אחד בא מסיבה אחרת. הפיינליסטים של "הישרדות 5"בואו נדבר הימורים. מי ייקח? נטלי: "אני מהמרת שאני אקח". גב: "לא יודע מי ייקח, הכל פתוח והכל יכול לקרות. באמת שאין לי הימור". יניב: "לכולם מגיע. אמיתי. זאת עונה שבאמת כל אחד יכול, מה שלא יהיה כולנו אותו דבר בעונה בזאת". אירית: "לא רוצה להמר על אף אחד אחר, אני מתפללת שאני". יניב:  חשוב לי להגיד ש"תמיד אומרים לך יהיה בסדר, יהיה בסדר ולא שולחים. אז תשלחו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ