אלעד בילו, עכבר העיר אונליין
אלעד בילו, עכבר העיר אונליין

סרט תיעודי על פרשת קו 300 ישודר באוגוסט הקרוב, כך מדווח הבוקר אתר וואלה!. את הסרט, שנמצא בימים אלה בשלבי עבודה, מכינים עבור הערוץ המפיק מוש דנון, העיתונאי גידי וייץ והבמאי לוי זיני. הסרט יעסוק בפרשה שבמרכזה שלושת בכירי השב"כ ראובן חזק, רפי מלכא ופלג רדאי שחשפו אותה ובהמשך פרשו מהשירות.

עוד מדווח האתר כי היוצרים הגישו עתירה לבית המשפט העליון נגד משרד המשפטים המסרב לספק להם את חומרי החקירה של הפרשה. העיתונאי גידי וייץ כבר הגיש בקשה, אך היא נדחתה. היוצרים דורשים כי יועברו אליהם המסמכים הקשורים בפרשה וכוללים את תיקי הראיות וההקלטות של בכירי השב"כ הנ"ל. היוצרים הדגישו בעתירתם כי ישנו צורך במסמכים על מנת להציג את התמונה המדויקת של הפרשה וכי במידה ויהיה רצון לעשות בחומרים שימוש עיתונאי הוא יעשה מתוך נכונות להימנע מפגיעה בפרטיותם של המעורבים בפרשה ששמם אינו ידוע, ובכפוף לצנזורה.

פרשת קו 300 ידועה גם בשם פרשת השב"כ ובה באפריל 1984 אנשי השב"כ הרגו שני מחבלים לאחר שהאחרונים חטפו אוטובוס ולקחו את נוסעיו כבני ערובה, לכדו וכבלו אותם. לאחר האירוע מסרו אנשי השב"כ עדויות שקריות על מעורבותם בפרשה אך לבסוף ב-1986 זכו לחנינה מנשיא המדינה.נכון לכתיבת שורות אלה, לא התקבלה תגובת ערוץ 10

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ